Çocukları Vali Azizoğlu Karşıladı

Çocukları Vali Azizoğlu Karşıladı
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

İller arasında kardeşlik köprüsünün kurulması ve birlik, beraberliğin geliştirilmesi amacıyla İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen “Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında Erzurum’dan 112 öğrenci Bursa’ya gitti.

İller arasında kardeşlik köprüsünün kurulması ve birlik, beraberliğin geliştirilmesi amacıyla İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen "Biz Anadoluyuz Projesi" kapsamında Erzurum'dan 112 öğrenci Bursa'ya gitti. Sabah Erzurum'dan yolcu edilen 15 yaş altı 112 öğrenci, Bursa Ulu Camii ve Koza Han gezisine katıldı. Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu ve Bursa Vali Yardımcısı İbrahim Avcı'nın da eşlik ettiği gezide; çocuklar Bursa'nın tarihi hakkında bilgi edindi.

Gezi sırasında çocuklarla bir süre sohbet eden Vali Seyfettin Azizoğlu, Bursa'nın Anadolu'nun cennet köşelerinden biri olduğuna ve çok eski çağlardan beri birçok medeniyete ev sahipliği yaptığına dikkat çekerek, "Bursa tarih kokan zengin bir medeniyet şehridir. Bu yüzden Bursa'nın tarihi, turistik ve doğal güzelliklerini gezip görün. Erzurum'a döndüğünüzde gördüklerinizi çevrenizdeki arkadaşlarınıza anlatın" dedi.

Bursa Valiliği'nin koordinasyonu üstlendiği proje kapsamında Erzurum'dan Bursa'ya giden öğrenciler 3 gün boyunca şehrin önemli mekanlarını görme fırsatı bulacak. - ERZURUM

Çocukları Vali Azizoğlu Karşıladı
Çocukları Vali Azizoğlu Karşıladı
Çocukları Vali Azizoğlu Karşıladı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

title