Çocuk İstismarı Araştırma Komisyonu Başkanı Belirlendi - Haberler
Haberi Paylaş

Çocuk İstismarı Araştırma Komisyonu Başkanı Belirlendi

AA - Haberler | Politika
Çocuk İstismarı Araştırma Komisyonu Başkanı Belirlendi

Cinsel istismar başta olmak üzere çocuklara yönelik her türlü istismarı meclis araştırması komisyonunun başkanlığına, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç seçildi.

Cinsel istismar başta olmak üzere çocuklara yönelik her türlü istismar olaylarının araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla kurulan meclis araştırması komisyonunun başkanlığına, Ak Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç seçildi.

TBMM Genel Kurulunda, oybirliği ile kabul edilerek kurulan komisyon, başkanlık divanını belirlemek üzere ilk toplantısını yaptı.

Seçim sonucunda, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç başkan, AK Parti İstanbul Milletvekili Fatma Benli başkanvekili, AK Parti İstanbul Milletvekili Erkan Kandemir sözcü, AK Parti Ankara Milletvekili Jülide Sarıeroğlu da katip üye olarak belirlendi.

Yılmaz Tunç, çalışmaların hayırlı olması dileğinde bulunarak, "Büyük bir sorumluluğu üzerimize aldık. Çocuklarımız bizim için çok değerli. Bizim geleceğimiz. Onları en iyi şekide korumak hepimizin görevi. Meclis bu ağır yükü bizim omuzlarımıza verdi. Biz de bu sorumluluğun bilinci içinde çalışmalarımızı sürdürecek en detaylı araştırmayı yapacağız. Çocuklar şu anda bize emanet edilmiş durumda." dedi.

Komisyon üyeleri AK Parti'den Hatice Dudu, Jülide Sarıeroğlu, Salim Kışla, Fatma Benli, Erkan Kandemir, Mehmet Metiner, Yusuf Beyazıt, Ayşe Sula Köseoğlu, CHP'den Burcu Köksal, Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Mehmet Bekaroğlu, Mustafa Hüsnü Bozkurt, HDP'den Filiz Kerestecioğlu, MHP'den Deniz Depboylu'dan oluşuyor.

AA - Son Dakika Haberleri
Haberi Kaydet
title