###PAGE_TITLE###
Haberi Paylaş

Çocuklar İZBAN'ı Seviyor

Bültenler - Haberler | Güncel
Çocuklar İZBAN'ı Seviyor

"İZBAN'I SEVİYORUM" projesi kapsamında düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

İZBAN'ın Ekim ayında başlattığı "İZBAN'I SEVİYORUM" projesi kapsamında düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve TCDD işbirliği ile hizmete giren Türkiye'nin en büyük kent içi toplu ulaşım sistemi İZBAN, kentteki çocuklara raylı sistemi tanıtmak ve sevdirmek amacıyla çeşitli etkinlikler düzenliyor. "İZBAN'I SEVİYORUM" adıyla yürütülen proje kapsamında bir resim şöleni ve yarışması da gerçekleştirildi. Yarışmanın ödül töreninde konuşan İZBAN Genel Müdür Yardımcısı Sönmez Alev, bu etkinlik sayesinde öğrencilerin İZBAN'ı ne kadar çok sevdiklerini bir kez daha görmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

400'den fazla resim yarıştı

Proje çerçevesinde ziyaret edilen 39 okuldaki öğrencilerin gönderdiği 400'ün üzerindeki resim, İZBAN Genel Müdürü A.Selçuk Sert, Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Öğretim Görevlisi Yrd.Doç.Dr. Dizar Ercivan Zencirli, Işılay Saygın Güzel Sanatlar Lisesi Resim Öğretmeni Feyza Haznedar ve Ressam Nehir Karaböcek tarafından değerlendirildi. 10 öğrenci çeşitli ödüller kazandı.

"İZBAN'I SEVİYORUM" Resim Şöleni'nin birincisi, Lamia Karer İlköğretim Okulu'ndan Serap Demir olurken, ikinciliği Gürçeşme Leman Alptekin İlköğretim Okulu'ndan Mert Türk, üçüncülüğü ise Gaziemir 9 Eylül İlköğretim Okulu'ndan Murat Doğan elde etti. İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Ceran'ın da katılıdığı ödül töreninde; Mine Kızılırmak (Gaziemir İÖO), Seçil Gürbüz (Lamia Karer İÖO), Cahide Nur Duman (Gürçeşme Leman Alptekin İÖO), İrem Ay (Tuğsavul İÖO), Aycan Karadağ (Akıncılar İÖO), Beyza Sönmez (Süleyman Eczacıbaşı İÖO) ve Tuğba Silici (Gürçeşme Leman Alptekin İÖO) mansiyon ödülü aldılar.

İZBAN Genel Müdürlüğü'nün bahçesindeki törende öğrencilere pamuk helva ve çeşitli ikramlar dağıtılırken, çocuklar üzerinde "İzban'ı seviyorum" yazılı tişörtleriyle renkli görüntüler oluşturdu. Şölene katılımın bir hayli yüksek olduğunu söyleyen İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Ceran, "İZBAN'ın Ekim-Aralık aylarını kapsayan dönemde okulları ziyaret ederek kendini anlatması, toplu taşımacılık kurallarını öğretmesi sayesinde İZBAN ile öğrencilerimiz arasında bir bağ oluştu. Şölene gönderilen 400 resim işte bunun en güzel örneğidir. Bu trenler, öğrencilerimizin. Onlardan trenlerine gözleri gibi bakmalarını istiyorum" dedi.

Öğrencilere ve onları teşvik eden öğretmenlerine teşekkür eden İZBAN Genel Müdür Yardımcısı Sönmez Alev ise çok güzel bir gün geçirdiklerini belirterek, "Buradaki herkes, raylı sistemin önemini ve bir kente olan güzel etkilerini artık biliyor. Gördüğüm tablo, öğrencilerin İZBAN'ı ne kadar çok sevdiğini bizlere bir kez daha gösterdi. İZBAN sevginizi ve onu koruyacağınızı bugün bir kez daha gördük. İçinizdeki İZBAN'ı, resimlerinize yansıttınız ve o kadar güzel eserler ortaya çıkardınız ki; jürimiz seçim yaparken çok zorlandı. Katılımınız için sizlere teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Bültenler - Son Dakika Haberleri
500