'Çocuklar Artık Televizyon Eseri Olarak Yetişmiyor' - Haberler
Haberi Paylaş

'Çocuklar Artık Televizyon Eseri Olarak Yetişmiyor'

CHA - Haberler | Güncel
'Çocuklar Artık Televizyon Eseri Olarak Yetişmiyor'

Sosyal Destekleme Programı (SODES) kapsamında, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün yürüttüğü 'Kendimi Evimde Hissediyorum' projesi, 24 yatılı bölge ortaokulunda devam ediyor.

Sosyal Destekleme Programı (SODES) kapsamında, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün yürüttüğü 'Kendimi Evimde Hissediyorum' projesi, 24 yatılı bölge ortaokulunda devam ediyor.

SODES kapsamında Muş Valiliği koordinasyonunda yürütülen 'Kendimi Evimde Hissediyorum' projesi uygulanmaya devam ediyor. Proje çalışmalarını yerinde inceleyen Valilik Proje Sorumlusu Vali Yardımcısı Hüseyin Göktürk, 16 bin öğrencinin projeden faydalandığını söyledi.

Projenin, 24 yatılı bölge ortaokulunda 16 bin öğrenciye uygulandığını belirten Vali Yardımcısı Göktürk, bu çalışmanın nemli olduğunu söyledi. Proje ile ilgili açıklama yapan Vali Yardımcısı Göktürk, şunları ifade etti: "Tabi bu projeleri SODES kapsamında yapıyoruz. Bu projelerin, amacına ne derece isabetli olduğunu kontrol ediyoruz. SODES projelerinin en büyük amacından biri beşeri sermayeyi yani insan varlığını, insanın niteliğinin yükseltilmesini amaçlamaktadır. Bu noktada da bizim en büyük hazinemiz olan öğrencilerimize bu türlü yatırımları yaparak, onları geleceğe, orta öğretime en iyi şekilde hazırlamaya çalışıyoruz. Muş'ta, 24 yatılı bölge okulumuz proje kapsamına dahil edilmiştir. Takriben 16 bin öğrenci bu projeden istifade etmiştir. Çocuklarımız, ders dışındaki boş vakitlerini televizyon eseri olarak değil de hem sanatsal hem sosyal yeteneklerini hem de el becerilerini geliştirerek, kolektif bir şekilde ortak bir ürün olan eseri ortaya çıkartarak, hem topluma en iyi şekilde hazırlanmakta hem de kendilerine olan güvenlerini artırmaktayız."

"ÖĞRENCİLERİMİZ PROJE SAYESİNDE YALNIZ KALMIYOR"

'Kendimi Evimde Hissediyorum' projesinin, uygulandığı yatılı bölge ortaokullarının öğrencilere çok büyük katkı sunduğunu ifade eden İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Birim Yetkilisi Murat Aykan ise yatılı okul oranında Muş'un birinci olduğunu söyledi. Projenin, sürekli kontrol altında olduğunu açıklayan Aykan, şöyle devam etti:

"Kendimi Evimde Hissediyorum Projesi ile Milli Eğitim olarak, elimizde toplanan verileri paydaş analizlerinden yola çıkarak ki Muş yatılı okul bakımından Türkiye'de birinci sıradadır. Yaklaşık 16 bin 500 öğrenci bu okullarda eğitimlerine devam etmektedirler. Bu okullarda, özellikle öğrencilerin yatakhane ve yemekhane arasında hayatlarını geçirmesi ve aile ortamının o sıcak ilgisinden uzak olmaları nedeni ile tüm zamanı iyi değerlendirmek babında, iş sanat atölyelerini açmaya karar verdik. Çok da verimli oldu, ayrıca da dinlenme odası, spor odası açtık. Bunlarla ilgili öğrencilerimizde farklı değişiklikler gözlendi. Aile yuvasının o sıcak ilgilisini gördüler ve el becerileri gelişmiş oldu."

Öte yandan, yapılan SODES proje incelemelerine; Valilik Proje Koordinatörü Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Bülent Solmaz, Koordinatör Yardımcısı Fethi Akman ve proje uzmanları katıldı.

'Çocuklar Artık Televizyon Eseri Olarak Yetişmiyor'

'Çocuklar Artık Televizyon Eseri Olarak Yetişmiyor'

CHA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Haberi Kaydet
title