Çocuk Şenliğini 227 Bin Kişi Ziyaret Etti

Çocuk Şenliğini 227 Bin Kişi Ziyaret Etti

Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği 23 Nisan Çocuk Şenliği ve Eğlence Fuarını 23-26 Nisan tarihleri arasından 227 bin 166 kişi ziyaret etti.

Çocuk Şenliğini 227 Bin Kişi Ziyaret Etti

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği, Eğitim ve Eğlence Fuarı'nı 23-26 Nisan tarihleri arasında 227 bin 166 kişi ziyaret ederken, atölyelerde yapılan çalışmaların verileri, etkinliğin bu kadar çok sevilme nedenlerini gözler önüne serdi.

Bİ DÜNYA EĞLENCE

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin geleneksel hale gelen 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği, Eğitim ve Eğlence Fuarı, dört gün boyunca çocuklar ve ailelerinden oluşan 227 bin166 kişiyi ağırlarken, Büyükşehir Uluslararası Fuar Alanı'nın kapısını aralayanlar bi'dünya eğlenceye kendini bıraktı. Her köşesi sihirli bir masalı andıran alanda kurulan atölyelere gösterilen ilgi de, fuarın bu kadar çok seviliyor olmasının gerekçelerini gözler önüne serdi. 37 farklı atölye standına adeta hücum eden çocuklar, yeteneklerini keşfetme imkanı bulurken iddialı oldukları alanlarda da hünerlerini sergiledi.

ÇİÇEK DİKTİLER ÇÖMLEK YAPTILAR

Önünde uzun kuyrukların oluştuğu atölyeler, çocukların isteklerini yerine getirebilmek için adeta zamanla yarıştı. Öyle ki; etkinlik boyunca bin 200 çocuk kendi uçurtmasını yaptı, ortalama 10 bin 800 çocuğun yüzü bin bir renge boyandı, 2 bin çocuğun saçına kuaför eli değdi, 3 bin çocuk kendi takısını yapma imkanı buldu.

7 BİN BONCUK 3 BİN BALON

Öte yandan 150 kilogram seramik hamuru meraklı ellerini bekledi, ellerini çömlekçi Nihat Usta'ya teslim eden 800 minik kendi çömleğini imal etti, 7 bin çocuğun şenlikli boncuğu oldu, 15 kilogram cam boru miniklerin nefesiyle biçim kazandı, günde 3 bin balon bir hayal kahramanına dönüştü, 240 çocuğun kendisine ait kuklası oldu, bin 300 çiçek minik ellerden gelen toprakla kendisine hayat buldu, 12 bin çocuk yeni diş fırçasına sahip oldu.