Çocuk Şehitlerin Mezar Taşları Sergiyi Gezenleri Duygulandırdı

Çocuk Şehitlerin Mezar Taşları Sergiyi Gezenleri Duygulandırdı

Kayseri Özel İstikbal Koleji öğrencileri, yaptıkları Çanakkale Zaferi'ni anlatan resimleri sergiledi.

Çocuk Şehitlerin Mezar Taşları Sergiyi Gezenleri Duygulandırdı

Kayseri Özel İstikbal Koleji öğrencileri, yaptıkları Çanakkale Zaferi'ni anlatan resimleri sergiledi. Çocuk yaştaki şehitlerin mezar taşlarının yansıtıldığı resimler, sergiyi gezenleri duygulandırdı.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 98. yıl dönümü nedeniyle İstikbal Koleji'nde 'Çanakkale' konulu resim sergisi açıldı. İstikbal Koleji Görsel Sanatlar Zümresi tarafında organize edilen sergide, öğrencilerin çalışmaları yer aldı. Çanakkale Savaşları'nın resimle ifade edildiği sergide en ilginç olanı ise çocuk askerlerin mezar taşlarının yansıtıldığı resimler oldu. Yaşar oğlu Yusuf'un 12 yaşında, Ahmet oğlu Salih'in ise 15 yaşında olduğunu gösteren mezar taşları sergiyi gezenleri duygulandırdı.

Okul Müdürü Şuayip Karataş da serginin açılışında yaptığı konuşmada bu konuya dikkat çekti. "Bizlerin bugün bu ülkede, bu bayrak altında rahatça yaşamamız için onlar 12 yaşında, 15 yaşında canlarını feda ettiler." diyen Karataş, "Onlara olan vefa borcumuzu asla ödeyemeyiz. Geçmişimizden ders alarak geleceğimizi ona göre planlamalıyız. Bugün o şehitleri hatırlayarak ilerisi için daha çok çalışmamız gerektiği dersini çıkarıyoruz." dedi.

Sergi bir hafta boyunca gezilebilecek.