Çocuk Gelişimi Mezunları Lisans Tamamlama Hakkı İstedi

Çocuk Gelişimi Mezunları Lisans Tamamlama Hakkı İstedi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (Çomü) Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümü Önlisans Mezunları ve Öğrencileri Platformu Üyeleri, Lisans Tamamlama Hakkının Verilmemesini Protesto Etti.

Çocuk Gelişimi Mezunları Lisans Tamamlama Hakkı İstedi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümü Önlisans Mezunları ve Öğrencileri Platformu üyeleri, lisans tamamlama hakkının verilmemesini protesto etti.

Eğitim-Sen Çanakkale Şube Başkanı Güngör Güler de ellerindeki dövizlerle Cumhuriyet Meydanı'na giden öğrencilerin basın açıklamasına destek verdi.

Platform adına basın açıklamasını okuyan Vildan Turan, çocuk gelişimi ön lisans mezunu olmalarına rağmen lisans tamamlama hakkının verilmediğini söyledi. Turan, "Bize Açık Öğretim Fakültesi 3. ve 4. sınıfa geçiş imkanı tanınmıyor. Bu okullara dikey geçiş sınavıyla alınabileceğimiz belirtilmekteyse de Türkiye çapında ayrılan kontenjanlar bir veya iki gibi komik rakamlardır." dedi.

Türkiye'de ön lisans bitiren çocuk gelişimcilerin işsiz bırakıldığını iddia eden Turan, eğitim seviyesinin yükseltilmesi, gençlere ve özellikle kız çocuklarına okuma imkanı sağlanması için kampanyalar düzenlenirken, çocuk gelişimcilerinin işsiz bırakıldığını savundu.

Haklarını sonuna kadar arayacaklarını belirten Vildan Turan, "Bunca emeğimiz boşa mı gidecek ? Diplomalarımızı duvar süslesin diye almadık. Hakkımızı aramak için Türkiye çapında örgütleneceğiz ve mücadeleye edeceğiz." şeklinde konuştu. (CİHAN)