Çocuk Eğitim Projesi

29.12.2014 12:33 | Son Güncelleme: 29.12.2014 12:33
Çocuk Eğitim Projesi

İçişleri Bakanlığı ve Dernekler Dairesi Başkanlığınca desteklenen, Erzurum Gençlikspor Kulübünün hazırladığı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezlerinin yürüttüğü Çocuk Eğitim Projesi kapsamında çocuklar gösteri yaptı.

İçişleri Bakanlığı ve Dernekler Dairesi Başkanlığınca desteklenen, Erzurum Gençlikspor Kulübünün hazırladığı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezlerinin yürüttüğü Çocuk Eğitim Projesi kapsamında çocuklar gösteri yaptı.

Palandöken Gençlik Merkezinde düzenlenen etkinliklerde bar ekipleri gösteri yaptı. Türk Halk Müziği korosu, gitar, bağlama ve tiyatro gösterileri ilgiyle izlendi.

1 Eylül 2014'te başlayan ve 1 Mart 2015'te sona erecek proje kapsamında, 100 çocuğun hazırladığı gösteriler protokol ve davetlilerce beğeniyle izlendi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü  Fuat Taşkesenligil, 100 çocuğu evlerinden alarak, İçişleri Bakanlığı ve Dernekler Daire Başkanlığı tarafından desteklenen proje için gençlik merkezlerine getirdiklerini söyledi.

Taşkesenligil, burada hocalar tarafından eğitilen çocukların, bağlama, gitar, tiyatro eğitiminin yanı sıra resim, ebru, etüt, kitap okuma ve çeşitli etkinliklere tabi tutulduklarını söyledi.

Metin Günay'ın proje koordinatörlüğünü yaptığı projenin amacına ulaştığını ifade eden Taşkesenligil, "Bu projeyle minik yüreklerin yüzü gülüyor. Desteklerinden dolayı İçişleri Bakanı Efkan Ala ve Dernekler Daire Başkanlığına teşekkür ediyoruz. Bu proje kırsal kesimden gelen ve dezavantajlı 100 çocuğun geleceği umut olmuştur" dedi. - Erzurum

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title