Çocuğun Elindeki 20 Bin YTL'yi Alarak Kaçtı

Çocuğun Elindeki 20 Bin YTL'yi Alarak Kaçtı

Antalya'nın Alanya İlçesinde 'Banka Görevlisiyim' Diyen Bir Kişi, Bankada Para Yatırmak İçin Sıra Bekleyen 15 Yaşındaki Çocuğun Elinden 20 Bin YTL'yi Alarak Kaçtı. Bankanın Güvenlik Kameralarını İncelemeye Alan Polis Ekipleri, Eşkâlini Belirlediği Dolandırıcıyı Her Yerde Arıyor.

Çocuğun Elindeki 20 Bin YTL'yi Alarak Kaçtı

Antalya'nın Alanya ilçesinde 'Banka görevlisiyim' diyen bir kişi, bankada para yatırmak için sıra bekleyen 15 yaşındaki çocuğun elinden 20 bin YTL'yi alarak kaçtı. Bankanın güvenlik kameralarını incelemeye alan polis ekipleri, eşkâlini belirlediği dolandırıcıyı her yerde arıyor.

İddiaya göre, Alanya'ya bağlı Konaklı beldesinde otel işleten Memiş Türktaş (42), 15 yaşındaki oğlu İsmail Türktaş'a 20 bin YTL para vererek Atatürk Caddesi üzerinde bulunan bir bankaya yatırmasını istedi. Paraları siyah poşete koyarak bankaya gelen çocuk, girişte vezne fişi alarak sırasını bekledi.

Sıra bekleyen Türktaş'ın yanına yaklaşan 30-32 yaşlarında olduğu tahmin edilen kıravatlı ve düzgün giyimli bir kişi, "Ben banka görevlisiyim. Dışarıya gel sıra beklemeden paranı bankamatikten yatıralım." diyerek çocuğu dışarı çıkardı. Dışarıda İsmail Türktaş'ın elindeki poşette bulunan 20 bin YTL para ile cep telefonunu alan şahıs kaçarak kayıplara karıştı.

Faili meçhul kişiye parasını kaptıran Türktaş, banka güvenlik ekibine durumu anlattı. Güvenlik ekibi ise durumum polise bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri parası kaçırılan 15 yaşındaki çocuğun ifadeleri doğrultusunda çalışma başlattı.

Bankadaki güvenlik kameralarını da inceleyen polis ekipleri, faili meçhul hırsızın eşgalini belirledi. Güvenli kameralarından parayı kaptıran İsmail Türktaş'ın bankaya elinde poşetle girdiğini ve parayı alan kişinin de düzgün giyimli olduğunu tespit eden ekipler, 20 Bin YTL'yi alarak kaçan dolandırıcıyı arama çalışmalarını sürdürüyor.

Kaynak: CHA