Çobanlığı Bırakan Şahıs Çorbacı Dükkanı Açtı

Çobanlığı Bırakan Şahıs Çorbacı Dükkanı Açtı

Sivas'ın Suşehri İlçesi'nde Yıllardır Çobanlık Yapan Yücel Olgun, Çobanlığı Bırakarak, Çorbacı Dükkanı Açtı. Açılışı AK Parti Milletvekili Selami Uzun ve Subaşı Kaymakamı Abdullah Demir Tarafından Yapılan Çorbacı Dükkanında Servisleri de Kendisi Yapan Olgun, Üzerinden Hiç Çıkarmadığı Çoban Kıyafetiyle Çalışmaya Devam Ediyor.

Çobanlığı Bırakan Şahıs Çorbacı Dükkanı Açtı

Sivas'ın Suşehri İlçesi'nde yıllardır çobanlık yapan Yücel Olgun, çobanlığı bırakarak, çorbacı dükkanı açtı. Açılışı AK Parti Milletvekili Selami Uzun ve Subaşı Kaymakamı Abdullah Demir tarafından yapılan çorbacı dükkanında servisleri de kendisi yapan Olgun, üzerinden hiç çıkarmadığı çoban kıyafetiyle çalışmaya devam ediyor.

Sivas'ın Suşehri İlçesi'nde yıllardır çobanlık yaparak geçimini sağlayan Olgun, çobanlığı bıraktı. Yaklaşık bir yıldır çalışmayan Olgun, yıllarca giydiği çoban kıyafeti olan keçeyi üzerinden çıkarmayarak 'Çobanın Yeri' adlı çorbacı dükkanı açtı. Açılış, AK Parti Sivas Milletvekili Selami Uzun, Kaymakam Abdullah Demir, Belediye Başkanı Şaban Coşkun ve İlçe Müftüsü Yusuf Bingöl tarafından dualar eşliğinde açılış yapıldı. Açılış sırasında kurdele kesimi yapılırken, Milletvekili Uzun'un makasının kurdeleyi kesmemesi de gülüşmelere neden oldu. Açılış sonrasında davetlilere yine üzerinden çıkarmadığı çoban kıyafetiyle Olgun, servis yaptı. Bir konuşma yapan işletme sahibi Olgun, sürekli olarak çoban kıyafetiyle servis yaparak, müşteri potansiyelini arttırmak istediğini belirterek, "Çocukluğumdan beri Suşehri'ne bağlı Karacaöğren Köyü Yaylası'nda çobanlık yaptım. Şimdi de çorbacılık yapmaya karar verdim. Çobanlığı bıraktım ama üzerimdeki kıyafetimi hiç çıkarmadım. Yeni işyerimde tamamen doğal bitki özleri ve en güzel yayla hayvanlarının etinden çorba çeşitleri ve ayrıca çoban kavurma yapmaya başladım" dedi.

Diğer taraftan çoban kıyafetiyle servis yapan Olgun, müşterilerine hizmet ederken de maniler söyleyerek ilgi çekiyor.

(İG-RO-RO-Y)

Kaynak: İHA