Çoban Arkadaşlar, Girdikleri Gölette Boğuldu

Çoban Arkadaşlar, Girdikleri Gölette Boğuldu

Çoban arkadaşlar, girdikleri gölette boğuldu Çoban arkadaşlardan Habib'in okul ihtiyaçlarını dün tamamlayarak, çantasını hazırladığı öğrenildiGAZİANTEP - Gaziantep'te birlikte hayvanlarını otlatan çoban arkadaşlar, birlikte yüzdükleri gölette boğularak, yaşamını yitirdi.

Çoban arkadaşlar, girdikleri gölette boğuldu
Çoban arkadaşlardan Habib'in okul ihtiyaçlarını dün tamamlayarak, çantasını hazırladığı öğrenildi

GAZİANTEP - Gaziantep'te birlikte hayvanlarını otlatan çoban arkadaşlar, birlikte yüzdükleri gölette boğularak, yaşamını yitirdi. Arkadaşlar'dan Habib'in ilköğretim 8. sınıf öğrencisi olduğu ve okul çantasını dün gece hazırladığı ortaya çıktı.
Gaziantep'in Şahinbey ilçesine bağlı Çubukdiken Köyünde yaşayan 13 yaşındaki Habib Geçer ile 17 yaşındaki Ökkeş Yanar, koyunlarını otlatmak için köylerinin yaklaşık 8 kilometre uzağındaki Hacıaslan Göleti'nin kenarındaki araziye götürdü. Hayvanlar otlarken sıcak hava nedeniyle gölette yüzmeye başlayan arkadaşlardan Habib, bir süre sonra boğulma tehlikesi geçirerek, çırpınmaya başladı. Arkadaşını kurtarmak için ileriye açılan Habib de, arkadaşını kurtarmak isterken boğuldu. Çocukların bağrışması üzerine gölete gelen diğer çobanlar ve köylüler, arkadaşların su kenarında elbiselerini görünce jandarmaya haber verdi. Ekipler, tarafından gölde yapılan aramada iki arkadaşın cansız bedeni sudan çıkartıldı.
Gece okul çantasını hazırladı
Otopsi için Gaziantep Adli Tıp Kurumu'na gönderilen iki arkadaştan 13 yaşındaki Habib'in Sırasögüt İlköğretim Okulu 8. sınıfa geçtiği öğrenildi. Pazartesi günü başlmayacak okul için habib'in okul ihtiyaçlarını ailesi ile birlikte dün aldığı ve gecede çantasını hazırladığı öğrenildi.
Okula gitmediği belirtilen Ökkeş'in ise bir ağabeyinin bulunduğu ve vatani görevini yapmak için askerde bulunduğu ifade edildi.