Cnn, ABD Başkanlık Adayı Obama'dan Özür Diledi

Cnn, ABD Başkanlık Adayı Obama'dan Özür Diledi

Uluslararası Televizyon Kanalı Cnn, El Kaide Terör Örgütü Lideri Usame (Osama) Bin Ladin ile İlgili Bir Haberde İsmini Alt Yazı Olarak "Yanlışlıkla" Kullandığı ABD Başkanlık Adayı Barack Obama'dan Özür Diledi.

Cnn, ABD Başkanlık Adayı Obama'dan Özür Diledi

Uluslararası televizyon kanalı CNN, El Kaide terör örgütü lideri Usame (Osama) bin Ladin ile ilgili bir haberde ismini alt yazı olarak "yanlışlıkla" kullandığı ABD Başkanlık adayı Barack Obama'dan özür diledi.

CNN televizyonu ABD'nin bir numaralı düşmanı Usame bin Ladin'in görüntülerini "Obama Nerede?" alt yazısı ile verdi.

Hatanın fark edilmesi üzerine CNN sunucusu Wolf Blitzer, "Çok kötü bir yazı hatası yaptık. Bunun için özür diliyoruz. Hata gerçekten, çok üzgünüz. Bugün Senatör Obama'nın ofisine telefon ettim ve bunun için resmen özür diledim" dedi.

2008 başkanlık seçimlerinde Demokrat Parti'den aday olması beklenen Obama'nın sözcüsü Tommy Vietor, New York Post gazetesine yaptığı açıklamada, yanlışın masum bir hata olduğunu kabul ettiğini belirterek, "Şüphesiz 's' ve 'b' harfleri bu kadar birbirlerine yakın değil. Fakat buna rağmen, ben bunun sadece şansız bir hata olduğunu kabul ediyorum. Bunda bir herhangi bir kasıt olduğunu düşünmüyorum" dedi.

(AFP-SO-SO-SN-D)

Kaynak: İHA