Claudia Roth Türkiye'de

Claudia Roth, Bir Dizi Temaslarda Bulunmak Üzere Türkiye'ye Geldi. Roth, Atatürk Havalimanı Vıp Salonu'nda Polis Odasına Girip Üzerini Değiştirerek Adeta Mini Bir Defile Yaptı.

Claudia Roth Türkiye'de

Alman Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Claudia Roth, bir dizi temaslarda bulunmak üzere Türkiye'ye geldi. Roth, Atatürk Havalimanı VIP Salonu'nda polis odasına girip üzerini değiştirerek adeta mini bir defile yaptı.

Alman Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Claudia Roth, İstanbul'da düzenlenecek "İş Dünyasında Kadın" konulu sempozyuma katılmak üzere Türkiye'ye geldi. THY'nin tarifeli seferiyle saat 20.30'da Berlin'den İstanbul'a gelen Claudia Roth, Atatürk Havalimanı VIP Salonu'nda eski milletvekili Altan Öymen ile bir süre sohbet etti.

Neşeli tavırlarıyla dikkat çeken Roth, VIP Salonu'nda polis odasına girip kıyafetini değiştirerek adeta mini bir defile sergiledi. VIP Salonu'ndan çıkışı sırasında polis odasına yönelen Roth, içerideki polislerden dışarı çıkmalarını rica etti. Kapıyı kapatarak üzerini değiştiren Roth'un bluz ve pardösüsünü değiştirdiği görüldü. Roth daha sonra aracına binerek havalimanından ayrıldı.

İstanbul'da düzenlenecek 'İş Dünyasında Kadın' konulu sempozyuma katılacağı öğrenilen Roth'un Atilla Durak'ın İstanbul'daki Kültürel Çeşitlilik Üzerine Yansımalar konulu fotoğraf sergisinin açılışına katılacağı belirtildi. Roth'un ayrıca, Çarşamba günü Türk-Alman rejisör Fatih Akın ile biraraya gelerek Akın'ın memleketi olan Trabzon Sürmene yakınlarındaki Çamburnu köyünü ziyaret edeceği öğrenildi.

(ÖFA-CİB-SN-SN-Y)

Kaynak: İHA