Cizre'deki Patlama

Cizre'deki Patlama

Şırnak'ın Cizre İlçesinde Meydana Gelen Patlamada 3 Kişi Yaralandı. Şırnak Valisi Ali Yerlikaya, Patlama Mahallinde İnceleme Yaptı, Hastanede Yaralıları Ziyaret Etti.

Cizre'deki Patlama

Şırnak'ın Cizre ilçesinde meydana gelen patlamada 3 kişi yaralandı. Şırnak Valisi Ali Yerlikaya, patlama mahallinde inceleme yaptı, hastanede yaralıları ziyaret etti.

Alınan bilgiye göre, akşam saatlerinde Cizre-Nusaybin karoyolu üzerindeki Cizre Otobüs Terminali önünde bilinmeyen bir sebeple patlama meydana geldi. Patlamada Hüseyin Yural, Lokman Yural ve Şaban Bayram adlı vatandaşlar yaralandı. Yaralılar, çevredeki vatandaşlar tarafından Cizre Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Patlamanın ardından Şırnak Valisi Ali Yerlikaya ve Cizre Kaymakamı Gökhan Azcan, olay yerinde incelemelerde bulunarak yetkililerden patlama ile ilgili bilgi aldı. Vali Yerlikaya, daha sonra patlamada yaralanan vatandaşları hastanede ziyaret etti ve kendilerine geçmiş olsun dileğinde bulundu. Vali Yerlikaya, hastane çıkışında yaptığı açıklamada, "Bunu yapan, huzurumuza bu şekilde kast edenleri lanetliyoruz. Emniyetimiz, polisimiz konuyu en iyi şekilde tetkik ediyor. Bunu yapanların da en kısa süre içerisinde adalete teslim edilmesini temenni ediyorum" dedi. Yerlikaya, patlayan cismin belirlenmesi için çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Cizre'de patlamanın ardından geniş güvenlik önlemleri alınırken, Irak'a açılan Habur Sınır Kapısı'na giden İpekyolu da önlem amacıyla bir süre trafiğe kapatıldı.

(AY-AYŞ-OK-Y)

Kaynak: İHA