Sırnak'ta Polis Aracına Bombalı Tuzak Kuruldu

Sırnak'ta Polis Aracına Bombalı Tuzak Kuruldu

Şırnak Cizre'de köprü üzerine yerleştirilen ve polis aracının geçişi sırasında patlatılmak istenen iki bomba son anda fark edilerek imha edildi.

Sırnak'ta Polis Aracına Bombalı Tuzak Kuruldu

Cizre'de köprü üzerine yerleştirilen ve polis aracının geçişi sırasında patlatılmak istenen iki bomba son anda fark edilerek imha edildi.

İHBAR ORTAYA ÇIKARDI

Edinilen bilgiye göre, Yafes Caddesi üzerinde bulunan Cizre Köprüsüne yerleştirilen ve polis aracının geçişi sırasında patlatılmak istenen piknik tüpü düzenekli iki bomba bulundu. Köprüye bomba konulduğu ihbarını alan güvenlik güçleri köprünün her iki tarafında yolu trafiğe kapattı. Polis zırhlı araçları ve Toma araçlarının olay yeri çevresinde geniş güvenlik önlemleri almasından sonra bomba imha uzmanları iki bombayı da kontrollü bir şekilde imha etti.

TÜPÜN PATLAMAMASI FACİAYI ÖNLEDİ

Köprü üzerine konulan iki bombadan birinin polis aracı geçişinde patlatıldığı ancak tüpün patlamadığı diğer bombanın ise patlatılmaya hazır olduğu belirlendi. Bombaların imha edilmesinden sonra yaklaşık 1 saat boyunca trafiğe kapanan yol tekrardan ulaşıma açıldı.

Kaynak: İHA