Cizre Belediyesi 500 Üniversite Öğrencisine Burs Verecek
Haberler » Yerel » Haber

Cizre Belediyesi 500 Üniversite Öğrencisine Burs Verecek

Şırnak'ın Cizre İlçe Belediyesi Yaklaşık 500 Üniversite Öğrencisine Eğitim Yardımında Bulunacak.

Cizre Belediyesi 500 Üniversite Öğrencisine Burs Verecek

Şırnak'ın Cizre İlçe Belediyesi yaklaşık 500 üniversite öğrencisine eğitim yardımında bulunacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Cizre Belediye Başkan Vekili Ahmet Dalmış, Cizre Belediyesi'nin eğitim alanında destek sağlamak için büyük gayret gösterdiğini dile getirerek, "İlçemizde eğitim çıtasını yükseltmek için üzerimize düşen her türlü sorumluluğu yerine getirmeye hazırız" dedi.

Yaklaşık 500 üniversite öğrencisine 100'er YTL'lik eğitim yardımında bulunacaklarını kaydeden Belediye Başkan Vekili Dalmış, başvuru yapacak öğrencilerin Cizre'de ikamet etmesinin bir zorunluluk olduğunu aktardı. Cizre Belediyesi'nin resmi web sitesinde gerekli koşulların en kısa sürede açıklanacağını ifade eden Dalmış, "Gönül isterdi ki daha fazla bir miktar ile yardımda bulunalım. Çünkü Cizre, üniversite öğrencilerinin aydın fikirleriyle aydınlanabilir ve toplumsal gelişimini hızlandırabilir.

Önümüzdeki süreçlerde koşulların uygun olması durumunda öğrencilerimize burs vermek için daha fazla ödenek ayıracağız" diye konuştu.

Dalmış ayrıca, burs almak isteyen öğrencilerin kendi veya yakınları ya da postane aracılığı ile 30 Nisan 2008 tarihine kadar Cizre Belediyesi'ne müracaat edebileceğini bildirdi.

(AY-ZG-CMH-Y)