Cızbızcı Mehmet Usta'nın Osmanlı Merakı

Cızbızcı Mehmet Usta'nın Osmanlı Merakı

Van'da Bir Lokanta İşletmecisi, Osmanlı'ya Olan Hayranlığını İmparatorluğun Amblemi ile 36 Padişahın Fotoğrafını Çerçeveletip İş Yerine Asarak Gösteriyor.

Cızbızcı Mehmet Usta'nın Osmanlı Merakı

Van'da bir lokanta işletmecisi, Osmanlı'ya olan hayranlığını imparatorluğun amblemi ile 36 padişahın fotoğrafını çerçeveletip iş yerine asarak gösteriyor.

Hastane 2. Caddesi'ndeki Sevimli Centrum'da lokanta işletmeciliği yapan Cızbızcı Mehmet Usta lakaplı Mehmet Sidal'ın merakı görenleri şaşırtıyor. "Cızbızcı Mehmet Ustanın Yeri" ismiyle 27 yıldır lokanta işletmeciliği yaptığını belirten Sidal, Osmanlı İmparatorluğu'nun amblemi ile ilk padişahı olan Osman Gazi'den son padişah Vahdettin'e kadar bütün padişahların fotoğraflarını çerçeveletip iş yerine astı. Fotoğrafları internet sitelerinden indirdiğini kaydeden Sidal, Osmanlı padişahlarının sürekli mazlumun

yanında yer aldıklarını ve hayranlığının da bundan kaynaklandığını ifade etti. Sidal, "Osmanlı'ya olan hayranlığım ilkokul sıralarından kalma. Ben de yaklaşık 5 ay önce taşındığım iş yerimin daha güzel görünmesi için burayı hayranlık duyduğum insanların fotoğrafları ile süsledim" dedi.

(ŞA-MET-GS-Y)

Kaynak: İHA