Citibank Haberleri

Citibank haber, Citibank son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Citibank - 05.03.2015
Cıtıbank Başvuruyu Yaptı
Citibank Overseas Investment, 380 milyon TL nominal tutarlı Akbank payının kaydı için MKK’ya başvurdu.
Citibank - 05.03.2015
Başbakan Davutoğlu ABD'de
NEW Başbakan Ahmet Davutoğlu, Citibank Kurumsal yatırımcılarıyla akşam yemeğinde bir araya geldi.
Citibank - 05.03.2015
Gündem Özeti / 5 Mart 2015
(Ankara/10.00/TBMM/18.30) 2- Başbakan Davutoğlu ABD'de Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türk-Amerikan Konseyi Başkanı Howard Beasey'yi Ritz Otelde kabul edecek.  Citibank kurumsal yatırımcılarıyla Citibank Executive Center'da akşam yemeğinde bir araya gelecek Davutoğlu, Türk-Amerikan dernekleri yöneticileriyle Waldorf Astoria Otelinde görüşecek.
Citibank - 04.03.2015
Başbakan Davutoğlu'nun New York Temasları
Başbakan Davutoğlu, otelde ilk olarak yatırımcı işadamlarını kabul edecek. Daha sonra TPI Composites CEO'su Steve Lockard ve PEPSI Co. CEO'su Indra Nooyi ile ayrı ayrı görüşecek olan Davutoğlu, ardından Türk-Amerikan Konseyi Başkanı Howard Beasey'yi kabul edecek. Davutoğlu, Citibank Executive Center'a geçerek Citibank kurumsal yatırımcılarıyla akşam yemeği yedikten sonra Waldorf Astoria otelinde Türk-Amerikan Dernekleri yöneticileriyle buluşacak.
Citibank - 04.03.2015
Davutoğlu: "Pkk'nın Silah Bırakacak Olması Tarihi Bir Dönüm Noktasıdır"
Davutoğlu, New York'taki programı çerçevesinde yerel saatle Ritz Otel'de yatırımcı işadamlarını kabul edecek. TPI Composites CEO'su Steve Lockard ve PEPSI Co. CEO'su Indra Nooyi ile yapacağı ayrı ayrı görüşmelerin ardından Türk-Amerikan Konseyi Başkanı Howard Beasey'yi kabul edecek olan Davutoğlu, sonrasında Citibank Executive Center'a geçerek Citibank kurumsal yatırımcılarıyla akşam yemeği yiyecek.
Citibank - 04.03.2015
Başbakan Davutoğlu, Goldman Sachs Bankası'nın Doğrudan Yatırımcılarıyla Bir Araya Geldi
Nafiz ALBAYRAK - NEW YORK / DHA - Birleşmiş Milletler (BM) ve uluslararası finans çevreleriyle görüşmelerde bulunmak üzere New York'ta bulunan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Goldman-Sachs bankasının doğrudan yatırımcılarıyla öğle yemeğinde bir araya geldi. Goldman Sachs'teki toplantıya Davutoğlu'na Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ile Maliye Bakanı Mehmet Şimşek eşlik etti. Davutoğlu'nun daha sonra Türk-Amerikan Konseyi Başkanı Howard Beasey ile görüşecek. Citibank Kurumsal Yatırımcıları ile akşam yemeğinde bir araya gelecek olan Davutoğlu'nun daha sonra Türk-Amerikan Dernekleri Yöneticileri ile bir araya gelmesi bekleniyor.
Citibank - 04.03.2015
Başbakan Davutoğlu, New York Temaslarına Başladı
Başbakan Davutoğlu, bugünkü temaslarına başlamak üzere kaldığı Ritz Otel'den ayrıldı. Başbakan, temasları kapsamında ilk olarak Goldman Sachs doğrudan yatırımcılarıyla öğle yemeği yiyecek. Daha sonra kaldığı Ritz Otel'e dönecek olan Davutoğlu, burada yatırımcı işadamlarını kabul edecek. Davutoğlu, TPI Composites CEO'su Steve Lockard ve PEPSI Co. CEO'su Indra Nooyi ile yapacağı ayrı ayrı görüşmelerin ardından Türk-Amerikan Konseyi Başkanı Howard Beasey'yi kabul edecek. Davutoğlu sonrasında Citibank Executive Center'a geçerek Citibank kurumsal yatırımcılarıyla akşam yemeği yiyecek.
Citibank - 04.03.2015
Citigroup, Akbank Hisselerini Satacak
Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Böylece taraflar arasında 19 Şubat 2015 tarihinde yapılan anlaşma ile; Sabancı Holding, Citigroup Inc., Citibank Overseas Investment Corporation  ve (sınırlı konular ile ilgili olmak üzere) bankamızın taraf olduğu 17 Ekim 2006 tarihli Hissedarlar Sözleşmesi ("Hissedarlar Sözleşmesi") uyarınca, Sabancı Holding'in Citigroup'un hisse devirlerine ilişkin olarak sahip olduğu Öncelikli Teklif Verme Hakkı (Right of First Offer) ile Önalım Hakkı'ndan (Right of First Refusal) ve Sabancı Holding, Citigroup Inc.
Citibank - 04.03.2015
Başbakan Davutoğlu New York'ta
Kaldığı otelde yatırımcı işadamlarını kabul edecek Davutoğlu, daha sonra Türk-Amerikan Konseyi Başkanı Howard Beasey ile görüşecek. Citibank Kurumsal Yatırımcıları ile akşam yemeğinde bir araya gelecek olan Davutoğlu'nun daha sonra Türk-Amerikan Dernekleri Yöneticileri ile bir araya gelmesi bekleniyor.
Citibank - 04.03.2015
Başbakan Davutoğlu New York'ta
Portekiz'deki temaslarını tamamlayan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Çarşamba gecesi yerel saatle 02.00'da New York'a geldi. New York'ta uluslararası finans çevreleriyle bir araya gelmesi beklenen Davutoğlu, gün içinde Goldman Sachs Doğrudan Yatırımcılarıyla öğlen yemeğine katılacak. Kaldığı otelde yatırımcı işadamlarını kabul edecek Davutoğlu, daha sonra Türk-Amerikan Konseyi Başkanı Howard Beasey ile görüşecek. Citibank Kurumsal Yatırımcıları ile akşam yemeğinde bir araya gelecek olan Davutoğlu, akşam da, Türk-Amerikan Dernekleri Yöneticileri ile bir araya gelecek.
Citibank - 02.03.2015
Önce Kadın Buluşması"
Citibank Üst Yöneticisi (CEO) Serra Akçaoğlu, Türkiye'de kadın girişimcilerin erkek girişimcilere göre çok daha faal olduğunu belirterek, kadın girişimcilerin başarı hikayelerinden örnekler verdi.
Citibank - 19.02.2015
Genç Ceo Buluşmaları"
Citibank Üst Yöneticisi (CEO) Serra Akçaoğlu da iş hayatında doğru zamanda doğru yerde olmanın çok önemli olduğunu dile getirerek, çalıştığı her kurumda kararları "Şirket benim olsa ne yapardım" mantığıyla aldığını söyledi.
Citibank - 22.01.2015
Tüsiad'ın Yeni Yönetim Kurulu
ÖMER ARAS (BAŞKAN YARDIMCISI) 2010 yılından bugüne Finansbank Yönetim Kurulu Başkanı ve Grup CEO'su olarak görev yapan Aras Finansbank iştiraki Cigna Finans Emeklilik ve Hayat Sigorta şirketinde Yönetim Kurulu Başkanı görevini sürdürmektedir. 1987 yılında Finansbank'ın kuruluşunda görev alan Aras; 2 yıl Genel Müdür Yardımcılığı, 6 yıl Genel Müdürlük yaptı. 1995 yılında Finansbank Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi ve Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev alan Aras 2006 yılında bankanın National Bank of Greece'e satışı sonrasında Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. Şubat 2008 tarihinde NBG'nin Uluslararası Bankalarından sorumlu Yürütme Kurulu Üyeliğine atanan Aras 2010 yılında Finansbank Yönetim Kurulu Başkanı oldu. Ömer Aras MBA (78) ve Ph.D (81) derecelerini Syracuse Üniversitesi İşletme Bölümünde aldıktan sonra 1981-1984 yılları arasında Ohio State Üniversitesi'nde Öğretim Üyeliği yaptı. 1984 yılında Türkiye'ye dönen Aras önce Citibank'ta Kredi Pazarlama Müdürü sonra Yapı Kredi Bankasında Menkul Değerler Bölüm Başkanı olarak görev aldı.
Citibank - 08.01.2015
Aktif Bank'ın Yeni Genel Müdürü Galip Tözge Oldu
Bankacılık kariyerine, 1993 yılında Citibank'da başlayan Tözge, 1993 yılından 2002 yılına kadar Kurumsal ve Bireysel Bankacılık alanlarında çalıştı, 1999-2002 yılları arasında Bireysel Bankacılık'tan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulundu.
Citibank - 08.01.2015
Aktif Bank'ın Yeni Genel Müdürü Galip Tözge
Bankacılık kariyerine, 1993 yılında Citibank'da başlayan Tözge, 1993 yılından 2002 yılına kadar Kurumsal ve Bireysel Bankacılık alanlarında çalıştı… 1999-2002 yılları arasında Bireysel Bankacılık'tan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulundu.
Citibank - 12.12.2014
Bulgar Parlamentosu 1,5 Milyar Avroluk Borcu Onayladı
HSBC, Societe General, Citibank ve Unicredit Bulbank temsilcileriyle Maliye Bakanı Vladislav Goranov arasında yıl sonuna kadar tamamlanması beklenen görüşmelerin sonucunda alınacak kredi 6 ay vadeli olacak.
Citibank - 28.11.2014
550 Milyon Dolarlık Sendikasyon Kredisine İmza Attı
Ülker Bisküvi, tamamı yurtdışı bankalardan karşılanan 550 milyon dolarlık sendikasyon kredisi anlaşmasına imza attı. Sendikasyona 3 kat talep alan Ülker, gelen yüksek talep sonucu faiz oranını aşağıya çekti. Sendikasyon, 26 yabancı katılımcı banka ile Türkiye’deki banka dışı şirketlerin bugüne kadar gerçekleştirdiği en geniş katılımlı işlem oldu. Sendikasyona, bugüne kadar Türkiye’ye hiç kredi vermemiş Çin ve Tayvan gibi Uzakdoğu bankaları da katıldı. Ülker Bisküvi, yurtdışı bankalar arasında çıktığı sendikasyonda büyük ilgi gördü. 300 milyon dolar için çıkılan sendikasyona 3,5 katı yaklaşık 1 milyar dolar üzerinde talep alan Ülker, teklif edilen kredinin 550 milyon dolarlık kısmını kullanacak. Sendikasyona gösterilen ilgi, son 10 yılda banka dışı Türk şirketleri arasında kullanılan en geniş katılımlı kredi sözleşmesi oldu. Kredisinin bir kısmı mevcut kredilerin refinansmanında kullanılırken, bir kısmı da Ülker’in Türkiye'de ve bölgesinde gelişen faaliyetlerinin finansmanında kullanılacak. Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Ülker CFO’su Bora Yalınay, "Yurtdışı bankalarla ilişkilerimizi canlı tutmak ve güçlendirmek için çıktığımız sendikasyonda beklenenin çok üzerinde bir ilgi gördük. Çok geniş katılımlı bir sendikasyon oldu. Türkiye tarihinde ilk defa banka dışı bir sendikasyon işlemine Çin ve Tayvan bankaları ile 3 Japon bankası da katıldı. Yüksek talep yabancı bankaların Ülker’e olan güvenini ve Ülker’in uluslararası alanda kredibilitesinin ne kadar kuvvetli olduğunu gösteriyor." ifadelerine yer verdi. Bank of America Merrill Lynch liderliğindeki sendikasyona Japonya’dan Mizuho, SMBC, Bank of Tokyo Mtsubishi; Çin’den Mega Bank, Tayvan’dan Bank of Taiwan, Ortadoğu’dan Al Khaliji, The Commercial Bank of Qatar, Emirates NBD, Ahli United Bank, Bank of Bahrain ve Kuwait. gibi bankaların yanı sıra, HSBC Bank plc, ING, Rabobank, Standard Chartered, Unicredit, Barclays Bank PLC, BNP Paribas, Societe Generale, Natixis, Commercial Bank International, Intesa Sanpaolo, JP. Morgan Chase Bank, The Royal Bank of Scotland, Citibank ve Deutsche Bank Luxembourg SA katıldı.
Citibank - 12.11.2014
Küresel 5 Bankaya Toplam 2 Milyar Sterlin Ceza
İngiltere ve ABD'nin denetleyici kuruluşları, küresel operasyonları olan beş bankaya foreks piyasası işlemlerinde manipülasyon girişiminde bulundukları gerekçesiyle toplam 2 milyar sterlin para cezası verdi.  Merkezi İngiltere'de bulunan Finansal Yönetim Otoritesi (FCA) ve merkezi ABD olan Vadeli Emtia İşlemleri Komisyonu (CFTC), ortaklaşa yürüttükleri incelemenin sonucunda HSBC, Royal Bank of Scotland (RBS), UBS, JP Morgan ve  Citibank'a toplamda 2 milyar sterlin para cezası uygulanmasına karar verildiğini açıkladı.
Citibank - 01.10.2014
ABD Şirketleri Türkiye'de Yatırım ve Ortaklık İstiyor"
Aynı zamanda Citibank Türkiye Genel Müdürü olan Akçaoğlu, "AmCham Türkiye/ABFT olarak Türkiye ekonomisi ticaret ortamı ve sürdürülebilir büyümeye katkı sağlamak amacıyla çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz" dedi.
Citibank - 01.10.2014
Ceo Club Bankacılar Zirvesi
'Şubeler bitti mi?' diye soracak olursak bence daha bitmedi. Dolayısıyla önümüzdeki birkaç yıla baktığımızda biz Türkiye'de şube açmaya devam edeceğiz çünkü şubelerin de rolü değişti. Oradaki arkadaşlarımız artık çok daha fazla katma değerli hizmetler vermeye çalışıyor. Daha danışmanlık tarafına dönmeye başladı ancak şubeleşme de önümüzdeki birkaç yıl devam eder diye düşünüyorum."   "Her yıl yüzde 13,5 büyümek için yapılacak çok şey var"   Citibank Türkiye Genel Müdürü Serra Akçaoğlu ise 500 milyar dolar ihracat hedefinin gerçekçi olup olmadığına yönelik bir soruyu yanıtladı.
Citibank - 16.09.2014
Kartepe A.Ş.'ye Yeni Müdür
Kartepe Belediyesi'nde yeniden yapılanma sürecinde Kartepe A.Ş.'de müdür olarak görev yapan Ömer Ocakçı'nın yerine Özgür Ak atandı. Belçika'da Vesalius Üniversitesi'nde İşletme ve İnsan Kaynakları Yönetiminden 1995 yılında mezun olan Ak, Maryland Üniversitesi'nde İşletme Yönetimi Yüksek Lisansını da 1997 yılında tamamladı. Özel sektörde çalışan, daha sonra İş Bankası'nda Kurumsal Bankacılık Müdür Yardımcılığı, Citibank ve Burgan Bank İzmit Şube Müdürlüklerinde de bulunan Ak, son olarak Ariz Enerji AŞ'de Genel Koordinatörlük yaptı.
Citibank - 15.09.2014
Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Turhan'dan "Bank Asya" Açıklaması Açıklaması
Turhan, Anadolu Ajansı'nın (AA) üst üste ikinci defa global iletişim ortağı olduğu, küresel finansın liderlerini buluşturan "5. İstanbul Finans Zirvesi"nde (IFS) basın mensuplarının sorularını yanıtladı.  Bank Asya'nın bugün 1. seanstan itibaren borsada yeniden işleme açılmasına ilişkin soruya Turhan, bu konunun çok hassas olduğunu belirterek, bu konuda yazılı açıklamalarla yetinilmesi gerektiğini kaydetti.  "Hisselerin kapatılmasındaki ana neden ortaklık ve yönetim yapısındaki belirsizlikti, bu ortadan kalktı mı?" şeklindeki soruya Turhan, "Bu konuyla ilgili benim yapacağım farklı bir açıklama yok" cevabını verdi.   Turhan, Borsa İstanbul'da bir tahtanın bir ay kapalı kalmasının yabancı yatırımcıda tedirginlik yaratıp yaratmayacağına ilişkin soru üzerine ise yatırım ortamının iyileştirilmesinin kendilerinin birinci önceliği olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti: "Ama yatırım ortamının iyileştirilmesi hem piyasa ekonomisinin bütün kural ve kurumlarıyla işlemesine bağlı. Düzenleyici ve denetleyici önlemler de piyasa ekonomisinin bütün kurum ve kurallarıyla sağlıklı bir şekilde işlemesini yönetmeye odaklanır. Olaylar hepimizin gözünün önünde cereyan etti. Dolayısıyla benim bu konuyla ilgili fazla bir şey söylemem gereksiz." "Deutsche Bank ile Citibank'ın sizinle bir teması oldu mu?" sorusunu da Turhan, "hayır" şeklinde yanıtladı.
Citibank - 16.08.2014
Cıtıbank A.s Sorumluluk Beyanı 15.08.2014 14:16:58
KAP:CITIBANK A.S / [] SORUMLULUK BEYANI 15.08.2014 14:16:58
Citibank - 14.08.2014
Cıtıbank A.s Nazım Hesaplar 14.08.2014 22:15:34
KAP:CITIBANK A.S / [] NAZIM HESAPLAR 14.08.2014 22:15:34
Citibank - 14.08.2014
Cıtıbank A.s Ozkaynak Degısım Tablosu 14.08.2014 22:15:34
KAP:CITIBANK A.S / [] OZKAYNAK DEGISIM TABLOSU 14.08.2014 22:15:34
Citibank - 14.08.2014
Cıtıbank A.s Fınansal Tablo Dıpnot Acıklamaları 14.08.2014 22:15:34
KAP:CITIBANK A.S / [] FINANSAL TABLO DIPNOT ACIKLAMALARI 14.08.2014 22:15:34
Citibank - 18.07.2014
Akbank Ag'ye 150 Milyon Dolar Sendikasyon Kredisi
Dış ticaretin finansmanında kullanılacak kredinin sözleşmesi geçtiğimiz günlerde Frankfurt'da imzalandı. Kredinin faiz maliyeti Libor/Euribor + yüzde 0,60 oldu. İşlemde Standart Chartered Bank koordinatör (Coordinator), Commerzbank ise ajan banka (Facility Agent) olarak görev üstlendi. Standard Chartered Bank dışında diğer ana eş düzenleyici bankalar (Mandated Lead Arrangers); Raiffeissen Bank International AG ve UniCredit Bank olarak sıralanırken diğer katılımcı bankalar ise Barclays, Citibank Nassau, DZ Bank, Goldman Sachs, Isbank AG, KBC Bank, Société Générale ve Wells Fargo oldu.
Citibank - 18.07.2014
Akbank Ag 150 Milyon Dolar Sendikasyon Kredisi Aldı
Akbank AG açıklamasına göre Kredinin faiz maliyeti Libor/Euribor + yüzde 0,60 oldu. İşlemde Standart Chartered Bank koordinatör (Coordinator), Commerzbank ise ajan banka (Facility Agent) olarak görev üstlendi. Standard Chartered Bank dışında diğer ana eş düzenleyici bankalar (Mandated Lead Arrangers); Raiffeissen Bank International AG ve UniCredit Bank olarak sıralanırken diğer katılımcı bankalar ise Barclays, Citibank Nassau, DZ Bank, Goldman Sachs, Isbank AG, KBC Bank, Société Générale ve Wells Fargo oldu.
Citibank - 18.07.2014
Akbank AG, 150 Milyon Dolar Tutarında Sendikasyon Kredisi İmzaladı
Akbank"ın yüzde yüz iştiraki olan Akbank AG, toplam 12 bankanın katılımıyla 150 milyon dolar tutarında iki ayrı dilimden oluşan, 1 yıl vadeli sendikasyon kredisi aldı. Dış ticaretin finansmanında kullanılacak kredinin sözleşmesinin, Frankfurt'da imzalandığı bildirildi. Konuyla ilgili Akbank AG'den verilen bilgiye göre, kredinin faiz maliyeti Libor/Euribor + yüzde 0,60 oldu. İşlemde Standart Chartered Bank koordinatör (Coordinator), Commerzbank ise ajan banka (Facility Agent) olarak görev üstlendi. Standard Chartered Bank dışında diğer ana eş düzenleyici bankalar (Mandated Lead Arrangers); Raiffeissen Bank International AG ve UniCredit Bank olarak sıralanırken diğer katılımcı bankalar ise Barclays, Citibank Nassau, DZ Bank, Goldman Sachs, Isbank AG, KBC Bank, Société Générale ve Wells Fargo oldu.
Citibank - 18.07.2014
Akbank AG, 150 Milyon Dolar Tutarında Sendikasyon Kredisi İmzaladı
İşlemde Standart Chartered Bank koordinatör, Commerzbank ise ajan banka  olarak görev üstlendi. Standard Chartered Bank dışında diğer ana eş düzenleyici bankalar; Raiffeissen Bank International AG ve UniCredit Bank olarak sıralanırken, diğer katılımcı bankalar ise Barclays, Citibank Nassau, DZ Bank, Goldman Sachs, Isbank AG, KBC Bank, Société Générale ve Wells Fargo oldu.
Citibank - 18.07.2014
Akbank Ag, Sendikasyon Kredisi İmzaladı
Kredinin faiz maliyeti Libor/Euribor + yüzde 0,60 oldu. İşlemde Standart Chartered Bank koordinatör (Coordinator), Commerzbank ise ajan banka (Facility Agent) olarak görev üstlendi. Standard Chartered Bank dışında diğer ana eş düzenleyici bankalar (Mandated Lead Arrangers): Raiffeissen Bank International AG ve UniCredit Bank olarak sıralanırken diğer katılımcı bankalar ise Barclays, Citibank Nassau, DZ Bank, Goldman Sachs, Isbank AG, KBC Bank, Société Générale ve Wells Fargo oldu.
Citibank - 17.07.2014
Türk Eximbank 330 Milyon Euro Tutarında Kulüp Kredisi Anlaşması İmzaladı
Doha Bank Q.S.C. ve Türkiye İş Bankası A.Ş.'nin Lider Düzenleyici olarak katıldığı işleme Citibank N.
Citibank - 16.07.2014
Rumen Bilgisayar Korsanı 4 Yıl Ceza Aldı.
PayPal, Citibank, eBay ve Bank of America müşterilerini dolandıran Rumen bilgisayar korsanı ABD'de 4 yıl ceza aldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Citibank Haberleri | Citibank Haber - Haberler - Sayfa 8 - Citibank haberleri, son dakika citibank haber ve gelişmeleri burada. Kai Georg Diekmann: Dijitalleşme Yayıncılık Anlayışını Değiştirdi - 1.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.4.2021 11:14:59. #1.15#

title