Citibank Haberleri

Citibank haber, Citibank son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Citibank - 25.03.2016
Uludağ Ekonomi Zirvesi
Citibank Genel Müdürü Serra Akçaoğlu, girişimciliğin artması gerektiğini belirtti.
Citibank - 25.03.2016
Teknoloji ve Trendler Tartışıldı -2
Güçlü sponsor desteği Garenta'nın beşinci kez ana sponsorluğunu üstlendiği Uludağ Ekonomi Zirvesi'nin co-sponsorları Ferko, Nef, Samsung, Turkcell, Türkiye İş Bankası, Türk Telekom, Vodafone oldu. Akkök, Cisco, Citibank, Doğa Koleji, Danone Nutricia, Global Yatırım Holding, Intel, Siemens, TEB, Tekfen, Verifone ve Zorlu Holding'in oturum sponsoru olduğu Zirve'de, Finansal Kurumlar Birliği, Kredi Kayıt Bürosu ve TAV Havalimanları destek sponsor olarak yer aldı.
Citibank - 25.03.2016
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Uludağ Ekonomi Zirvesi?nde Konuştu -1
'657'yi kökten değiştirmemiz lazım' Kamu yönetiminde reform gerektiğine de değinen Şimşek, memurların ve kamu işçilerinin varlık sebebinin millete hizmet olduğunu belirtti. Başbakan Yardımcısı konuyla ilgili sözlerini şöyle sürdürdü: 'Bizim anlayışımız budur. Ama iş garantisi varsa; Hem ücret yüksek, hem iş garantisi yüksek, hem fazla çalışma... Performansı ölçme, iş garantisi ver, özel sektöre göre daha yüksek ücret ver. Bundan verim almak mümkün değil. Bizim iş aleminin önünü açmamız, vatandaşa daha kaliteli hizmet sağlamamız lazım. İşte bunun için vatandaşın desteğine ihtiyacımız var. Kamu personel reformuna ihtiyacımız var. Çok konuştuk ilerleme sağlayamadık. Ama bu dönemde 657'yi kökten değiştirmemiz lazım.' 'Kurumların kalitesi, demografik yapı ve verimlilik refahın üç belirleyicisidir' Türkiye'nin gelecek yıllardan daha iyi büyüme performansı sergilemesi, ekonomik göstergelerde istenen seviyenin yakalanması ve yatırım ortamının iyileşmesi için çizdikleri yol haritasındaki reform adımlarından bahseden Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, sunum eşliğinde anlattıklarını şu sözlerle özetledi: 'Uzun vadede elbette hepimiz tabii ki öleceğiz. Ama uzun vade önemlidir. Uzun vadede kurumların kalitesi, demografik yapı ve verimlilik... Bunlar refahın üç belirleyicisidir. Kişi başı milli gelirin, yüksek büyümenin belirleyicisidir. Hatırlarsanız ben bütün hikayeyi de bunun üzerine kurmuştum. Kurumların kalitesini arttıralım, Avrupa Birliği sürecini, reformları devam ettirelim. Verimliliği arttıralım, daha çok yatırım yapalım. Rekabetin önündeki engelleri azaltalım. ' Güçlü sponsor desteği Garenta'nın beşinci kez ana sponsorluğunu üstlendiği Uludağ Ekonomi Zirvesi'nin co-sponsorları Ferko, Nef, Samsung, Turkcell, Türkiye İş Bankası, Türk Telekom, Vodafone oldu. Akkök, Cisco, Citibank, Doğa Koleji, Danone Nutricia, Global Yatırım Holding, Intel, Siemens, TEB, Tekfen, Verifone ve Zorlu Holding'in oturum sponsoru olduğu Zirve'de, Finansal Kurumlar Birliği, Kredi Kayıt Bürosu ve TAV Havalimanları destek sponsor olarak yer aldı.
Citibank - 25.03.2016
Fotoğraflı Bülten Dağıtımı) Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Uludağ Ekonomi Zirvesi'nde Konuştu
'657'yi kökten değiştirmemiz lazım' Kamu yönetiminde reform gerektiğine de değinen Şimşek, memurların ve kamu işçilerinin varlık sebebinin millete hizmet olduğunu belirtti. Başbakan Yardımcısı konuyla ilgili sözlerini şöyle sürdürdü: "Bizim anlayışımız budur. Ama iş garantisi varsa; Hem ücret yüksek, hem iş garantisi yüksek, hem fazla çalışma... Performansı ölçme, iş garantisi ver, özel sektöre göre daha yüksek ücret ver. Bundan verim almak mümkün değil. Bizim iş aleminin önünü açmamız, vatandaşa daha kaliteli hizmet sağlamamız lazım. İşte bunun için vatandaşın desteğine ihtiyacımız var. Kamu personel reformuna ihtiyacımız var. Çok konuştuk ilerleme sağlayamadık. Ama bu dönemde 657'yi kökten değiştirmemiz lazım." 'Kurumların kalitesi, demografik yapı ve verimlilik refahın üç belirleyicisidir' Türkiye'nin gelecek yıllardan daha iyi büyüme performansı sergilemesi, ekonomik göstergelerde istenen seviyenin yakalanması ve yatırım ortamının iyileşmesi için çizdikleri yol haritasındaki reform adımlarından bahseden Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, sunum eşliğinde anlattıklarını şu sözlerle özetledi: "Uzun vadede elbette hepimiz tabii ki öleceğiz. Ama uzun vade önemlidir. Uzun vadede kurumların kalitesi, demografik yapı ve verimlilik... Bunlar refahın üç belirleyicisidir. Kişi başı milli gelirin, yüksek büyümenin belirleyicisidir. Hatırlarsanızben bütün hikayeyi de bunun üzerine kurmuştum. Kurumların kalitesini arttıralım, Avrupa Birliği sürecini, reformları devam ettirelim. Verimliliği arttıralım, daha çok yatırım yapalım. Rekabetin önündeki engelleri azaltalım. " Güçlü sponsor desteği Garenta'nın beşinci kez ana sponsorluğunu üstlendiği Uludağ Ekonomi Zirvesi'nin co-sponsorları Ferko, Nef, Samsung, Turkcell, Türkiye İş Bankası, Türk Telekom, Vodafone oldu. Akkök, Cisco, Citibank, Doğa Koleji, DanoneNutricia, Global Yatırım Holding, Intel, Siemens, TEB, Tekfen, Verifone ve Zorlu Holding'in oturum sponsoru olduğu Zirve'de, Finansal Kurumlar Birliği, Kredi Kayıt Bürosu ve TAV Havalimanları destek sponsor olarak yer aldı.
Citibank - 22.03.2016
Uludağ Ekonomi Zirvesi İçin Geri Sayım Başladı
Garenta'nın beşinci kez ana sponsorluğunu üstlendiği Uludağ Ekonomi Zirvesi'nin co-sponsorları arasında, Ferko, Nef, Samsung, Turkcell, Türkiye İş Bankası, Türk Telekom, Vodafone bulunuyor. Akkök, Cisco, Citibank, Doğa Koleji, DanoneNutricia, Global Yatırım Holding, Intel, Siemens, TEB, Tekfen, Verifone ve Zorlu Holding'in oturum sponsoru olduğu zirve'de, Finansal Kurumlar Birliği, Kredi Kayıt Bürosu ve TAV Havalimanları destek sponsor olarak yer alıyor.
Citibank - 03.03.2016
Barış Tezcan Genç Başarı Yönetim Kurulu Başkanı oldu
Barış Tezcan aynı zamanda Citibank Türkiye' deki Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili görevini sürdürmektedir.
Citibank - 25.02.2016
Kızıltepeli Kadınların 8. Citibank Mikro Girişimci Ödülleri Yarışmasındaki Başarısı
Mikrokredi Kızıltepe Şube Müdürü Canan Özçelik, bu yıl İstanbul'da düzenlenen 8. Citibank Mikro Girişimci Ödülleri yarışmasında, Mardin'i Kızıltepeli kadınların başarıyla temsil ettiğini bildirdi.
Citibank - 07.01.2016
İş Dünyasındaki Rekabet "Ofisten Mutfağa" Taşınıyor
"Ofisten Mutfağa"; Citibank, Astra Zeneca, Pirelli, Nestle, Abbott, Anadolubank,ING Bank, Jotun, Avea, Tüpraş, Netaş, İpsos KMG, TTNET, Turkcell, Ford, Microsoft, Doğuş Oto, Şişe Cam, Hürriyet, Eczacıbaşı,Ericsson,3M, Vodafone, Cocacola, KPMG,Vestel, Bosch, Anadolu Sigorta, Finansbank, Alcatel lucent, Odeabank, Garanti, Beymen, Vestel, gibi büyük şirketlerin yoğun ilgi ve katılım gösterdiği "Ofisten Sahneye" yarışmasını 6 yıldır başarıyla gerçekleştiren HY Tanıtım'ın yeni projesi… Yarışmayla ilgili detaylı bilgi sahibi olmak isteyen şirketler www.
Citibank - 17.12.2015
İş Dünyasındaki Rekabet "Ofisten Mutfağa" Taşınıyor
"Ofisten Mutfağa"; Citibank, Astra Zeneca, Pirelli, Nestle, Abbott, Anadolubank,ING Bank, Jotun, Avea, Tüpraş, Netaş, İpsos KMG, TTNET, Turkcell, Ford, Microsoft, Doğuş Oto, Şişe Cam, Hürriyet, Eczacıbaşı,Ericsson,3M, Vodafone, Cocacola, KPMG,Vestel, Bosch, Anadolu Sigorta, Finansbank, Alcatel lucent, Odeabank, Garanti, Beymen, Vestel, gibi büyük şirketlerin yoğun ilgi ve katılım gösterdiği "Ofisten Sahneye" yarışmasını 6 yıldır başarıyla gerçekleştiren HY Tanıtım'ın yeni projesi… Yarışmayla ilgili detaylı bilgi sahibi olmak isteyen şirketler www.
Citibank - 23.11.2015
Türk Telekom'dan 2 Milyar 339 Milyon Liralık Kredi
Anlaşma kapsamında, Bank of America Merrill Lynch, Koordinator ("Coordinator) olarak; Bank of China, BNP Paribas Fortis, Citibank, HSBC, ING, Intesa Sanpaolo, JPMorgan, Mediobanca, Mizuho, Société Générale, Sumitomo Mitsui Banking Corporation ve The Bank of Tokyo-Mitsubishi Yetkilendirilmiş Lider Düzenleyici Bankalar ('Mandated Lead Arranger') olarak ve Deutsche Bank ise Kreditör ('Lender') olarak görev almışlardır".
Citibank - 23.11.2015
Türk Telekom Kulüp Kredi Anlaşması İmzaladı
Türk Telekom tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi: "Şirketimiz 20 Kasım 2015 tarihinde 14 bankanın katılımı ile 420 milyon avro ve 380 milyon dolar tutarında, 3 yılı geri ödemesiz olmak üzere toplam 5 yıl vadeli, mevcut borçların refinansmanı ve genel çalışma sermayesi amaçlı bir kulüp kredi anlaşması imzalamış bulunmaktadır. Kredi faiz oranı yıllık Euribor / Libor + yüzde 1,80 olarak belirlenmiştir." Açıklamada, anlaşma kapsamında, Bank of America Merrill Lynch'in, Koordinator (Coordinator) olarak, Bank of China, BNP Paribas Fortis, Citibank, HSBC, ING, Intesa Sanpaolo, JPMorgan, Mediobanca, Mizuho, Societe Generale, Sumitomo Mitsui Banking Corporation ve The Bank of Tokyo-Mitsubishi'nin Yetkilendirilmiş Lider Düzenleyici Bankalar (Mandated Lead Arranger) olarak ve Deutsche Bank'ın ise Kreditör (Lender) olarak görev aldığı belirtildi.
Citibank - 26.10.2015
Arjantinliler Başkanı İlk Turda Belirleyemedi, Tekrar Sandığa Gidecek
1959 doğumlu Maurico Macri inşaat mühendisi, iş adamı ve siyasetçi. Arjantin Katolik Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra Citibank Arjantin ve Macri Grup gibi ülkenin birçok önemli şirketinden üst düzey yöneticilik yaptıktan sonra 1999-2008 yılları arası Boca Juniors kulüp başkanlığı yaptı.
Citibank - 21.10.2015
Bankacılık Sektörüne 4,5g Uyarısı
Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, Nisan 2016 itibariyle hayatımıza girecek 4,5G teknolojisiyle 3G'nin en az 10 katı hızlara ulaşılacağına dikkat çekerek, bankacılık sektörünün de bu değişime hazır olması gerektiğini söyledi. Aksoy, “4,5G teknolojisiyle mobil işlemler hayatımızda daha büyük yer tutacak. Mobil işlem hacminin en yoğun yaşandığı bankacılık sektörü de bu gelişmeden payını alacak." dedi. Capital ve Ekonomist dergilerinin öncülüğünde, Vodafone Türkiye’nin ana sponsorluğunda düzenlenen geleneksel CEO Club toplantısı, Türkiye’nin önde gelen bankalarının üst düzey yöneticilerini bir araya getirdi. NEF’in etkinlik sponsorluğunda, Denizbank ve UnionPay International’ın co-sponsorluğunda Conrad Istanbul Bosphorus Oteli’nde yapılan 'CEO Club Bankacılar Zirvesi', Capital ve Ekonomist Dergileri Yayın Direktörü M. Rauf Ateş, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy ve NEF Başkan Yardımcısı Erden Timur’un açılış konuşmalarıyla başladı. Ardından CEO Club Bankacılar Zirvesi başladı. Türk Ekonomi Bankası CEO’su Ümit Leblebici’nin moderatörlüğündeki zirveye konuşmacı olarak; Ziraat Bankası CEO’su Hüseyin Aydın, Denizbank CEO’su Hakan Ateş, Citibank CEO’su Serra Akçaoğlu, Akbank CEO’su Hakan Binbaşgil, Şekerbank CEO’su Halit Yıldız ve Garanti Bankası CEO’su Fuat Erbil katıldı.
Citibank - 21.10.2015
Bankacılardan Önemli Açıklamalar
Türk Ekonomi Bankası CEO'su Ümit Leblebici'nin moderatörlüğünde gerçekleşen "CEO Club Bankacılar Zirvesi'ne Ziraat Bankası CEO'su Hüseyin Aydın, Denizbank CEO'su Hakan Ateş, Citibank CEO'su Serra Akçaoğlu, Akbank CEO'su Hakan Binbaşgil, Şekerbank CEO'su Halit Yıldız ve Garanti Bankası CEO'su Fuat Erbil konuşmacı olarak katıldı.
Citibank - 21.10.2015
Ceo Club Bankacılar Zirvesi
  "Bankalarımız faaliyetlerini tek bir ülkede sürdürmemeli"    Citibank Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Serra Akçaoğlu da "Dünya çok büyük bir değişimden geçiyor.
Citibank - 21.10.2015
Ceo Club Bankacılar Zirvesi
  "Bankalarımız faaliyetlerini tek bir ülkede sürdürmemeli"    Citibank Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Serra Akçaoğlu da "Dünya çok büyük bir değişimden geçiyor.
Citibank - 19.09.2015
Üç Büyükler" Turkcell'e Güveniyor
Nisan ayında 3,9 milyar TL'lik temettü dağıtan Turkcell'in hem bu rekor ihale için hem de uluslararası alanda planlanan genişleme çalışmaları için kaynağı nereden bulacağı herkesin merakla sorduğu sorulardan biriydi. Ancak bu soruya yanıt çok da gecikmedi. Turkcell bir yandan uluslararası bankalarla kredi anlaşmalarına imza attığını duyururken bir yandan da yine yurt dışında tahvil ihracına hazırlandığını açıkladı.  Turkcell'in BNP Paribas, Citibank, HSBC, ING ve Intesa Sanpaolo bankalarıyla 500 milyon dolar ve 445 milyon avro tutarında 30 Haziran 2016 tarihine kadar kullanım periyodu olan kredi anlaşması imzalamış olması uluslararası piyasalardaki bu güvenin ilk göstergelerinden birisi oldu.
Citibank - 18.09.2015
Turkcell'den "Kredi Anlaşması" Açıklaması
Turkcell, BNP Paribas, Citibank, HSBC, ING ve Intesa Sanpaolo bankaları ile 500 milyon dolar ve 445 milyon avro tutarında 30 Haziran 2016 tarihine kadar kullanım periyodu olan bir kredi anlaşması imzaladı.
Citibank - 16.09.2015
Türk Telekom "Pilott Girişimcilik Zirvesi"
Burada girişimciliğe ilişkin değerlendirmelerde bulunan, kendi girişim tecrübeleri ile ilgili bilgi veren Özyeğin, Finansbank'ı kurma sürecine ilişkin şunları anlattı: "Yapı Kredi'den ayrılmadan önce yüzde 1 pay istedim çünkü zararı kara dönüştürmüştüm. Patronum böyle bir politikaları olmadığını söyledi. 'Ne yapabilirim acaba ben de bir banka kurabilir miyim?' diye düşündüm. O zaman banka kurmak ile şimdi banka kurmak arasında fark var tabii. O zaman 2,5 milyon dolara banka kurulabiliyordu.  Villamı ve evimi sattım, eşim ve 2 çocuğumla kiraya geçtik. Girişimcilere şunu söylemem lazım, başarı için risk almak zorundasınız. Ben sermayeyi yükseltebilmek için 21 tane ortak aldım. 21 ortak arasında sadece 1 kişi 19 sene hissesini hiç satmadı. Biz 2,5 sene içinde halka açıldık. O hisseyi satmayan 1 kişi 120 bin dolara satın aldığı yüzde 1'e karşı banka satıldığında 50 milyon dolar aldı."  Finansbank'ı kurma aşamasında hedefinin aslında Citibank modeli olduğunu, 250-300 şubesi olan bir banka olacağını hayal etmediğini anlatan Özyeğin, ekip olarak 24 kişi ile işe başladıklarını belirterek, "Gittim Citibank'tan bir ekip aldım benimle çalışması için.
Citibank - 29.08.2015
Rusya'nın Önde Gelen Bankaları 10,8 Milyar Ruble Kaybetti
Merkez Bankası tarafından şu açıklama yapıldı: "30 kredi kuruluşunun Merkez Bankası ve diğer ülkelerin yetkili organlarındaki hesaplarında bulunan mevduat hacmi 1,4 trilyon rubleye ulaştı. Aynı zamanda bu bankaların kredi hacminin 42,8 trilyon ruble olduğu tespit edildi. Ödenmemiş kredi borçları ise 2 trilyon rubleye ulaştı. "Rusya'nın en büyük 30 bankası arasında, "Ak Barsö, "Bank Moskvı MMBM, "Alfa Bankö, " Russkiy Standartö, "St. Petersburgö, " Binbankö, "Vozrojdeniyeö, KBöVostoçnyö, "VTBö, "VTB24ö, "Gazprombankö, MDM Bank, MİnB, Moskova Kredi bankası MKB, Nordea bank, Promsvyazbank PSBR, Raiffeisenbank, Rosbank, Rosselhozbank, AB "Rossiyaö, Sberbank, Svyaz-bank, SMP Bank, Citibank, Uralsib, Ural rekonstrüksiyon ve gelişim bankası UBRiR, "FK Otkrıtıyeö(eski Nomos bank NMOS), "Khanty-Mansiysk Otkrıtıyeö bankası, HKF Bank ve UniCredit bankası yer alıyor.
Citibank - 09.08.2015
Akbank Ag, 205 Milyon Dolarlık Sendikasyon Kredisi Aldı
Akbank AG Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Banu Özcan, Standard Chartered Bank ve Wells Fargo Bank dışında diğer MLA'lerin, Raiffeissen Bank International AG ve UniCredit Bank olarak sıralarken diğer katılımcı bankaların ise Commerzbank AG, DZ Bank AG, Goldman Sachs International, Aresbank S.A, ING Bank N.V., National Bank of Canada, Barclays Bank PLC, Bayerische Landesbank, Bremer Kreditbank AG, Citibank Nassau, KBC Bank, Landesbank Baden-Württemberg, Societe Generale, VietinBank, Misr Bank – Europe GmbH olduğunu belirtti.
Citibank - 04.08.2015
Finansinvest'e Yeni Genel Müdür Yardımcısı
Kariyer Bilgileri Pamir Karagöz, 1999 yılında bankacılık kariyerine başladığı Citibank Türkiye'de strateji, satış, varlık ve ürün yönetimi ve üst gelir müşteri segmenti yönetimi gibi çeşitli bölümlerde görev aldı.
Citibank - 01.07.2015
Şirketler Harcamalarını Ticari Kartlarla Kontrol Altına Alıyor
Citibank ile Visa Europe'un 2014'te hayata geçirdiği satın alma kartı olan "PCard" da, Citibank müşterilerinin satın alma işlemlerini kolaylaştırmak için tasarlandı.
Citibank - 26.06.2015
2014 Yılı Kurumlar Vergisi Türkiye Rekortmenleri (2)
Kurumlar vergisi listesinin ilk 10 sırasında bankaların ağırlığı dikkati çekti.
Citibank - 26.06.2015
Kurumlar Vergisi Rekorunda İlk 10'un Sekizi Banka
Gelir İdaresi Başkanlığı, 2014 vergilendirme dönemi Kurumlar Vergisi Türkiye geneli ilk 100 sıralamasını açıkladı.
Citibank - 13.06.2015
Çalık Cotton'a "İnovatif Finansman" Küresel Ödülü
"Best Deals of 2014 Ödülleri" kapsamında ITFC ile Türkmenistan pamuk alımında uyguladığı finansman yöntemlerinin inovatif yapısı nedeniyle ödüle layık görüldü.
Citibank - 04.06.2015
Ergo Türkiye'de Yeni Atama
İş hayatına 1999 yılında Citibank'ta başlayan Şengün, kariyerine Millenniumbank ve Bank Pozitif'te devam etmiştir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Citibank Haberleri | Citibank Haber - Haberler - Sayfa 6 - Citibank haberleri, son dakika citibank haber ve gelişmeleri burada. Perakende Sektöründe Yeni Dönem.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.4.2021 11:37:20. #1.15#

title