Çıray: CHP Huzur ve Zenginlik Demektir

Çıray: CHP Huzur ve Zenginlik Demektir

CHP'nin iktidarında toplumun her kesiminin kazanacağını, sadece yandaşların kaybedeceğini vaadeden İzmir Milletvekili ve PM Üyesi Aytun Çıray, AKP’nin, 'Biz iktidardan düşersek istikrar bozulur.

22.10.2015 11:01 | Son Güncelleme: 22.10.2015 11:01
Çıray: CHP Huzur ve Zenginlik Demektir

CHP'nin iktidarında toplumun her kesiminin kazanacağını, sadece yandaşların kaybedeceğini vaadeden İzmir Milletvekili ve PM Üyesi Aytun Çıray, AKP’nin, 'Biz iktidardan düşersek istikrar bozulur.' dediğini ancak hem ekonomik sıkıntının hem de güvenlikte istikrarsızlığın yine AKP döneminde ortaya çıktığını söyledi. Çıray, “Dolar arttı, faiz arttı, işsizlik arttı hepsi arttı. Daha önemlisi, kan akıyor kan. AKP’ye değil, CHP'ye oy verilirse bu ülkeye istikrar gelir, huzur gelir ve zenginlik artar." dedi.

Seçim çalışmalarını sürdüren CHP Milletvekili Çıray Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, CHP İlçe Başkanı Günal Biçer ve partilileriyle birlikte köylerdeki vatandaşları ziyaret etti. Verimli topraklara evsahipliği yapan Foça’daki, Menemen’deki, Bergama’daki çiftçilerin alınterinin karşılığını alamadığını belirten Çıray, “13 yıldır iktidardalar, hangi sorunuzu çözdüler? Her hükümetin yapması gereken rutin işlerle övünüyorlar. Hükümet varsa 17 milyon yoksul olmaz. Hükümet varsa 6,5 milyon kişi işsiz olmaz. Hükümet varsa dünyanın en pahalı mazotu çiftçiye satılmaz. Gübresi, tohumu, tarımsal ilacı köylüye yüksek fiyatlardan verilemez. Çiftçi arkadaşlarım, üretim maliyetlerinize üst üste gelen zamlar oranında mahsulünüzün fiyatları arttı mı? Verim arttığında, rekolte yükseldiğinde satış fiyatlarınızın düşmemesi için korunuyor musunuz? Avrupa’nın çiftçisi kadar destek alabiliyor musunuz? Hükümetsen çiftçini, köylünü desteklersin, korursun. Hiç merak etmeyin, 1 Kasım’da gerçekleşecek seçime az bir zaman kaldı. Bunlar yolcu, sizler her zaman olduğu gibi hancısınız. CHP iktidarıyla yüzünüzün güleceği günler çok yakın.” dedi.

'SANIYORLAR Kİ ÇİFTÇİ BİRAZ PARA KAZANSA ÇOCUKLARINI İTALYA’YA GÖNDERECEK'

Mazotun litresini çiftçi için 1,80 TL yapacaklarını vaadeden Milletvekili Çıray, “İtiraz ediyorlardı, 'Nasıl yaparsınız?' diyorlardı. Şimdi seçim bildirgesinde bizim vaatlerimizle yarışıyorlar. Biz ne diyoruz? Köylünün kullandığı mazotu, köylüye 1,80 liradan vereceğiz. Mazotu, söz konusu yat, gemi oldu mu veriyorlar. Onlar benim köylümü, çiftçimi kendileri gibi sanıyorlar. Çiftçiye mazot ucuza verilirse, traktörün deposu doldurulursa bunlar oraya buraya tatile gider sanıyorlar. Bizim köylümüz tarlaya gidecek. Ekecek çiftçi, Türkiye’yi doyuracak, dünyayı doyuracak çiftçi, köylü kazanacak. İnciden vergiyi sıfırladılar, pırlantadan vergiyi sıfırladılar, mücevheratta sıfırladılar, sıfırlamalara doymadılar. Biz de çiftçinin, köylünün mazotunun vergisini sıfırlayacağız. Sanıyorlar ki çiftçi biraz para kazansa çocuklarını İtalya’ya gönderecek. Koşa koşa İsviçre bankalarında hesap açacak. Çiftçi kazanırsa huzur olacak, köyde huzur olacak, bereket olacak, çiftçinin köylünün alışveriş yaptığı esnaf kazanacak, herkes kazanacak. Kim kaybedecek? Yandaşlar kaybedecek. Bizim de istediğimiz o.” şeklinde konuştu.

'CHP'YE OY VERİLİRSE BU ÜLKEYE İSTİKRAR GELİR'

AKP’nin 'biz olmazsak olur' dediklerinin hepsinin fazlasıyla yaşandığını söyleyen CHP Milletvekili Çıray, "Ne diyorlardı? 'Sakın ha CHP'ye oy vermeyin, istikrar bozulur.', 'Sakın ha CHP'ye oy vermeyin, dolar yükselir.', 'Sakın ha CHP'ye oy vermeyin, faizler yükselir.', 'CHP'ye oy vermeyin, işsizlik yükselir.' Dediler mi? Dediler. Büyük lokma yediler, onun etkisiyle büyük konuştular. Yine bunların zamanında dolar arttı, faiz arttı, işsizlik arttı, hepsi arttı. Bunlarla kalsaydı keşke. 7 Haziran’dan bu yana 150’nin üzerinde askerimizi, polisimizi şehit verdik, 100’ün üzerinde vatandaşımızı, başkentteki bombalı terör faciasında kaybettik. Şimdi ben diyorum, CHP'ye oy verilirse bu ülkeye istikrar gelir, barış gelir, huzur gelir." dedi.

Kaynak: CİHAN

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
title