Çırağan Kempinski Grand Prix'de İpi Miele Göğüsledi

İstanbul Boğazı'nı Motorsporlarıyla Buluşturan Dünya Offshore Şampiyonası'nın Bu Yılki İlk Ayağı Olan Çırağan Kempinski Grand Prix 1 Nefesleri Kesti. Boğazdaki Bu Muhteşem Heyecanda Birincilik 4 Numaralı Tekneleriyle Miele Ekibinin Oldu.

Çırağan Kempinski Grand Prix'de İpi Miele Göğüsledi

İstanbul Boğazı'nı motorsporlarıyla buluşturan Dünya Offshore Şampiyonası'nın bu yılki ilk ayağı olan Çırağan Kempinski Grand Prix 1 nefesleri kesti. Boğazdaki bu muhteşem heyecanda birincilik 4 numaralı tekneleriyle Miele ekibinin oldu.

Bu yıl ilk kez Dünya Şampiyonası olarak koşulan Architon Dünya Offshore Şampiyonası'nın ilk ayağı olan Çırağan Kempinski Grand Prix'de sıralama turlarının birincisi, 01:34,438'lik derecesiyle Stilh oldu. Sıralama turlarında 01:41,750 derecesiyle 5. sırada kalan 4 Numaralı Miele ekibi, yarış içerisindeki üstün performanslarıyla yarışı 00:45:03,437 dereceleyle birinci tamamladı. Joseph Mulhbauer - Berna Mulhbauer'den oluşan Miele ekibi yarışa 5. sıradan başlayıp birincilik kürsüsüne çıkma başarısını yakaladılar.

11 takımın start aldığı Çırağan Kempinski Grand Prix'­inde 3 takım mekanik arızalardan dolayı start alamadı.11 numaralı Procat Franke, Adana APA ve 5 numaralı MIELE ekibi yarışta start alamayan ekipler oldu.

Muhteşem bir mücadeleye sahne olan Çırağan Kempinski Grand Prix'ini ikinci olarak tamamlayan Burak Öztoygar ve Turgut Kaynak'dan oluşan 44 numaralı SIF - JCB ekibi yarışı 00:45:34,937'lik dereceyle tamamlayarak yarış ikinciliğini elde ettiler.

Sıralama turlarında 01:37,875'lik derecesiyle 2. olarak start alan Şerafettin Aydın - Barbaros Kutunsel'den oluşan Marmaris Yacht Marina ekibi

00:45:48,312'lik derecesiyle yarışı 3. tamamladı.

Çırağan Kempinski Grand Prix'ini 1. sırada tamamlayan Joseph Mulhbauer - Berna Mulhbauer'den oluşan Miele ekibi zorlu yarıştan birincilikle ayrılmaktan dolayı mutluluklarını dile getirdiler. Denizin oldukça dalgalı olduğunu ifade eden Joseph Mulhbauer bir sonraki yarışta da başarılarını sürdürmeyi amaçladıklarını dile getirdi.