Cinsel İçerikli Sitelere Pasaportla Giriş Dönemi Başlıyor

Cinsel İçerikli Sitelere Pasaportla Giriş Dönemi Başlıyor

Cinsel içerikli sitelere giriş yapmak eskisinden daha da zor hale geliyor. Bu sitelere girmeye çalışanlardan pasaport ve kimlik bilgileri istenecek.

Çocukları bu tür sitelerden uzak tutmak için artık cinsel içerikli sitelere girmek çok daha zor olacak. Yaşının 18 ve üzeri olduğunu ispatlayamayanlar site dışında kalacak.

18 YAŞIN ÜSTÜNDEYİM DİYEN GİREBİLİYORDU

Bugüne kadar siteler kullanıcılarına "18 yaşının üstünde misin" diye soruyor ve "Evet" yanıtı veren doğrudan sitelere girebiliyordu. Ancak bunun hiçbir işe yaramadığı ortada.

İngiltere'de başlatılan yeni bir kampanyaya göre bu sitelere girmek isteyenler artık bazı özel bilgilerini paylaşmak zorunda kalacak ki bu sitelere girebileceği yaşın yetkin olduğu anlaşılabilsin! Ama nasıl?

PASAPORT İSTENECEK

Pasaport ve kimlik bilgileri ve hatta kredi kartı bilgileri bu sitelere girmeye çalışanlardan istenecek! Bu bilgileri paylaşmayanlar site dışında tutulacak ve milyonlarca çocuğun bu şekilde cinsel içerikli sitelerden uzak tutulması sağlanacak.

Pasaport ve kimlik bilgileri dışında telefon numaraları da 18 yaş ve üstü olduğunun ispatı için kullanılabilecek.

GÜVENLİK SORUNU SÖZ KONUSU

Ancak ciddi bir sorun var: Bu bilgileri sitelere girmek için kim paylaşacak? Bilgilerin gizliliği ne olacak? Kredi kartı bilgilerini kim paylaşmak isteyecek?

Uzmanlara göre bu bilgiler asla saklanmayacak ve sadece 18 yaş üstü kişilerin siteye girmesi sağlanacak. Ancak ortada büyük bir güvenlik sorunu olduğu çok açık ve bu girişim daha epey tartışılacağa benziyor!

YORUMLAR (26)

  • ALİ:
    Demedi demeyin bazi sitelerde kimlik bilhilerinizin yani sira baska bilgilerde ister ceker parazinizi dolandirir sizi ve vpn diye birsey var zor degil ip degistirmek baska cözum bulsunlar gec olmadan
  • HASAN:
    Vpn diye birsey var ip degistirmeye yarar ve baska ulkede gösterir ve o ulkede yasak yoksa rahatlikla bakar bunuda disunmuslerdir umarim yoksa cocuktur anlamaz diye dusunmemislerdir belkide bazi cocuklar bizden akilli
Tüm 26 yorumu okumak için tıklayın
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.