Cinnet Kurbanı Güneş Ailesi Defnedildi

Cinnet Kurbanı Güneş Ailesi Defnedildi

Alaeddin Güneş ile ailesi, memleketleri Kırşehir merkeze bağlı Karaisa Köyü'nde göz yaşları arasında toprağa verildi.

Cinnet Kurbanı Güneş Ailesi Defnedildi

Kırıkkale'de 2 yıldır trafik polisi olarak görev yaparken Cumartesi sabahı girdiği bunalımdan kurtulamayıp cinnet geçirerek eşi ve 3 çocuğunu yatakta uyurken öldürüp, tuvalete kalkan bir kızını da 'baba ne olur beni öldürme' dediği halde yatağına yatırıp, yorganı üzerine çektikten sonra ağır yaraladıktan sonra intihar eden Alaeddin Güneş ile ailesi, memleketleri Kırşehir merkeze bağlı Karaisa Köyü'nde göz yaşları arasında toprağa verildi. Cinnet geçiren polis memuru Alaeddin Güneş'in Kırşehir merkeze bağlı Karaisa, eşi Eylem'in ise komşu köy olan Aşağı Homurlu'dan olduğu öğrenildi. Güneş ailesi, polis memuru Alaaddin Güneş'in anne ve babasının yanında açılan 5 ayrı mezarda yan yana toprağa verildi.

Cinnet geçiren polis memuru Alaeddin (39), eşi Eylem (34), çocukları Gizem (14), Sena (5) ve Efe'nin (3) cenazeleri, öğlen saatlerinde Ankara Adli Tıp Kurumu'ndan alınarak, Kırşehir merkeze bağlı Karaisa Köyü'ne getirildi. Karaisa Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği bahçesinde taziye kabul yeri oluşturuldu. Cenazeye Güneş ailesinin yakınları, akrabaları ve çok sayıda köy halkı katıldı. Güneş ailesi, köy mezarlığı önünde kılınan cenaze namazından sonra göz yaşları arasında toprağa verildi. Polis memuru Güneş'in anne ve babasının yıllar önce hayatını kaybettiği, köyde amcası, kardeşleri ve akrabalarının yaşadığı kaydedildi.

HEPSİNİ UYKUDA ÖLDÜRDÜ, TUVALETE GİDEN KIZI YARALI KURTULDU


AİLE KATLİAMINDAKİ DETAYLAR YÜREK BURKTU

Polis memuru Güneş'in, ardından yatak odasına giderek, öldürdüğü eşinin yanına yatağa uzanarak kafasına tek el atep ettiği ortaya çıktı. Olayda yaralanan Elmas Güneş'in sürünerek kapıya kadar çıktığı ve kanlar içinde "babam hepimizi öldürdü, ne olur yardım edin" dediği öğrenildi. Kırıkkale'deki korkunç dehşet, bu sırada sabah namazı kıldırıp camiden dönen komşuları olan imam tarafından farkedildi. İmamın, komşuları uyandırarak ambulans istedikten sonra göğsünden yaralanan Elmas'ın hastaneye kaldırdıktan sonra eve girip, korkunç katliam manzarası ile karşılaştıkları öğrenildi.

MADDİ SIKINTI ÇEKİYORDU

Cinnet geçirerek ailesini katledip, ardından intihar eden polis memuru Alaeddin Güneş'in uzun zamandır maddi sıkıntı çektiği öğrenildi. Güneş'in erken doğumla dünyaya gelen ve uzun süre hastanelerde tedavi gören 3 yaşındaki oğlu için yüklü miktarda borçlandığı öğrenildi. Güneş'in bu borç yükünden kurtulmak için de internet üzerinden şans oyunları sitelerine üye olarak yüksek miktarlarda bahislere para yatırdığı ortaya çıktı. Güneş'in, uzun süre devam eden maddi sıkıntılar yüzünden bunalıma girerek cinnet geçirdiği sanılıyor.

MUHTAR YILMAZ: İYİ BİR İNSANDI, ŞOKTAYIZ

Karaisa Köyü Muhtarı Dursun Yılmaz, polis memuru Alaeddin Güneş'in çok iyi bir insan olduğunu, saygılı, etrafını üzmeyip, kırmayan, herkesle iyi geçinen biri olduğunu belirterek, "Böyle bir olayı nasıl yaptı aklımız almıyor. Hepimiz şoktayız. Yıllardır tanıdığımız birisi. Böyle yapacak bir insan değildi. Komşuları ile görüştük, dediklerine göre maddi sıkıntılar yüzünden bunalıma girdiği söyleniyor. Allah rahmet eylesin. Bütün köylü olarak şok geçirdik" dedi.

GÖREV YAPTIĞI GÜMÜŞHANE'DE BOŞANMAK İSTEDİ

Cinnet geçirdikten sonra eşi ve çocuklarının canına kıydıktan sonra intihar eden polis memuru Alaeddin Güneş'in 2 yıldır Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Şube Müdürlüğü'ndeki görevinden önce Gümüşhane'de de 2 yıl görev yaptığı öğrenildi. Gümüşhane'deki görevi sırasında eşiyle şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanma kararı alan polis memuru Güneş'in, daha sonra çocukları öne sürülerek yakınlarının araya girmesi sonucu bu kararından vazgeçtiği öğrenildi. Güneş'in ev kadını olan eşi Eylem Güneş'in Gümüşhane'de oturduğu sırada Ankara'daki yakınlarının yanına taşınmak istediği, eşinin ise buna karşı çıktığı ve sürekli olarak tartıştıkları öğrenildi.

KIZI ELMAS YOĞUN BAKIMDA

Cinnet geçiren babasının, tuvalete kalktığı sırada 'beni öldürme' diye ağladığı, 'seni öldürmeyeceğim' diyerek yatağına yatırıp, üzerine yorganı çektikten sonra tek mermi ile göğsünden yaraladığı 10 yaşındaki Elmas Güneş'in hayati tehlikeyi atlattığı öğrenildi. Annesi ve kardeşleri gibi babasının tabancasından çıkan tek kurşuna hedef olarak göğsünden yaralı olarak Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi'ne kaldırılan Elmas'ın ameliyatla mermi alındığı öğrenildi. Hayati tehlikesi bulunmadığı öğrenilen Elmas Güneş'in tedavisi yoğun bakımda devam ediyor. Polis memuru Alaeddin Güneş'in eşi ve çocuklarına 2'şer mermi sıktığı öğrenildi.