Çinli İşadamının Roberto Carlos Hayranlığı

İtalyan Yıldız Del Piero'nun Kazandığı Goldon Foot 2007 Yılı Ödülünü Almayı Küçük Bir Farkla Kaçıran Fenerbahçe'nin Yıldız Furtbolcusu Roberto Carlos'un Forması, Golden Foot Spor Şöleni Gecesinde Çinli Bir İşadamına 5 Bin 200 Euro Karşılığında Satıldı.

Çinli İşadamının Roberto Carlos Hayranlığı

İtalyan yıldız Del Piero'nun kazandığı Goldon Foot 2007 yılı ödülünü almayı küçük bir farkla kaçıran Fenerbahçe'nin yıldız furtbolcusu Roberto Carlos'un forması, Golden Foot Spor Şöleni gecesinde Çinli bir işadamına 5 bin 200 euro karşılığında satıldı.

Geleneksel olarak düzenlenen Golden Foot Spor Şöleni gecesinde düzenlenen açık arttırmada dünyaca ünlü yıldız futbolcular Paolo Rossi, Maradona, Müller, Cannavaro, Ronaldo, Maldini ile birlikte, Fenerbahçe'nin yıldızı Roberto Carlos'un da imzalı forması futbolseverlere sunuldu. 2007 yılı Golden Foot ödülünü kıl payı kaçıran Carlos'un imzalı forması büyük ilgi görürken, geceye davet edilen bir grup Çinli işadamı arasındaki bir futbolsever tarafından 5 bin 200 euro karşılığında satın alındı.

Real Madrid'den bu yana takip ettiği Carlos'u, şu anki takımı Fenerbahçe'de de ilgiyle izlediğini belirten Çinli işadamı, açık arttırma sonucu aldığı formayla objektiflere poz verirken, Sarı-lacivertli formayı seve seve saklayacağını belirtti.

Gala gecesinde Çinli işadamının formasını, bu yıl Golden Foot Ödülü Özel Juri Başkanlığı görevini de yürüten Lig Tv İtalya temsilcisi Dündar Keşaplı teslim etti.

Bu arada, ödül gecesinde açık artıma ile toplanan bağışlar ise Milan'ın Hollandalı yıldızı Seedorf 'un kurduğu "Champions For Children" vakfına aktarıldı. Yoksulluk ile mücadele eden vakfın kurucusu olan yıldız futbolcu, dünya üzerinde çok zor şartlar altında yaşamaya çalışan çocuklar olduğunu belirterek, "Bu çocuklara destek olmak bizim görevimiz. Yaşam şartlarını, refah seviyelerini ve eğitim durumlarını düzeltmek için elimizden geleni yapmalıyız" diye konuştu. Seedorf, bu kutsal göreve katkı sağlayan

bütün sporculara da teşekkürlerini iletti.

(İK-OK-S)