Cinayetten Tutuklanan AKPli Belediye Başkanı İstifa Etti - Haberler
Haberi Paylaş

Cinayetten Tutuklanan AKPli Belediye Başkanı İstifa Etti

CHA - Haberler | Politika
Cinayetten Tutuklanan AKPli Belediye Başkanı İstifa Etti

AK Parti Yeşilköy Belediye Başkanı Fatma Görgen Selimoğlu, "Geri dönmek üzere, çok büyük bir üzüntüyle istifa ediyorum" diyerek partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Hatay'ın Dörtyol ilçesinde cinayete azmettirmek suçlamasıyla tutuklanan Yeşilköy Belediye Başkanı Fatma Görgen Selimoğlu, partisinden istifa etti.

Yeşilköy'de 7 Mart 2007'de bir dolum tesisine 200 metre mesafedeki demiryolu kavşağında Ömer Cemil Sanal, otomobiliyle evine gittiği sırada kimliği belirsiz kişilerce önü kesilerek dövülmüş, ardından başından ve göğsünden tabancayla vurularak öldürülmüştü. Cinayetle ilgili daha önce bir zanlı tutuklanmıştı. Olayın ardından aile yakınlarının suçlamasıyla Başkan Selimoğlu, bir defa giderek ifade vermişti. Devam eden mahkeme sürecinde Delta Gaz Müdürü Sanal cinayetinde azmettirici olduğu iddiasıyla tutuklanan Selimoğlu, Karataş'ta bulunan kadın cezaevine, kardeşi Reşit Görgen ise Kürkçüler Cezaevi'ne gönderildi.

"ÜZÜNTÜYLE İSTİFA EDİYORUM"

2007 yılında nikah şahitliğini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı Başkan Fatma Görgen Selimoğlu, avukatı aracılığıyla bir açıklama yaptı. AK Parti üyeliğinden istifa ettiğini belirterek, "Bugün itibariyle mensubu olmaktan büyük şeref duyduğum ve hayatım boyunca duyacağım AK Parti üyeliğimden, aklanmış olarak millete hizmete ve hizmetkarlığa devam etmek için geri dönmek üzere, çok büyük bir üzüntüyle istifa ediyorum." ifadelerini kullandı.

Bu arada Selimoğlu'nun, önümüzdeki yerel seçimlerde Hatay Büyükşehir belediye başkan adayı olarak ismi geçiyordu.

Cinayetten Tutuklanan AKPli Belediye Başkanı İstifa Etti

CHA - Son Dakika Haberleri
Haberi Kaydet
title