Çınar İlçesinde Teröre Tepki Yürüyüşü

Çınar İlçesinde Teröre Tepki Yürüyüşü

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Teröre tepki göstermek için bir araya gelen vatandaşların İlçe Emniyet Amirliğine yürüyüşünden detaylar AK Parti Çınar İlçe Başkanı Mehmet Ali Arzu'nun konuşması Diyarbakır'daki terör saldırısı Çınar ilçesinde yürüyüş yapan grup, teröristlerin İlçe Emniyet Amirliği ve lojmanına düzenlediği saldırıya tepki gösterdi Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde, PKK'lı teröristlerce Çınar Emniyet Amirliği ile lojmanına bomba yüklü araçla düzenlenen, bir polis memurunun şehit olduğu ve 5 kişinin yaşamını yitirdiği saldırı protesto edildi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:
Teröre tepki göstermek için bir araya gelen vatandaşların İlçe Emniyet Amirliğine yürüyüşünden detaylar
AK Parti Çınar İlçe Başkanı Mehmet Ali Arzu'nun konuşması Diyarbakır'daki terör saldırısı
Çınar ilçesinde yürüyüş yapan grup, teröristlerin İlçe Emniyet Amirliği ve lojmanına düzenlediği saldırıya tepki gösterdi
Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde, PKK'lı teröristlerce Çınar Emniyet Amirliği ile lojmanına bomba yüklü araçla düzenlenen, bir polis memurunun şehit olduğu ve 5 kişinin yaşamını yitirdiği saldırı protesto edildi.

Atatürk Bulvarı'nda toplanan ve aralarında AK Parti Çınar İlçe Başkanı Mehmet Ali Arzu'nun da bulunduğu grup, 19 Mayıs Caddesi'nden İlçe Emniyet Amirliği önüne kadar yürüdü.

Arzu, yürüyüş sonrası yaptığı açıklamada, terörün bir kez daha alçakça ve kalleşçe yüzünü gösterdiğini söyledi.

Saldırıyı kınadıklarını dile getiren Arzu, şöyle konuştu:

"İtfaiye erken gelseydi hiçbir vatandaşımız hayatını kaybetmeyecekti. İtfaiye hem geç geldi hem de merdiven, oksijen bulunmuyordu. Ölen vatandaşlarımız dumandan zehirlenerek ve yanarak can verdi. İlçedeki bütün vatandaşlar akraba gibi yaşıyor. Bu alçaklar, dış güçlerin taşeronluğunu yaparak ülkemizi karıştırdıkları gibi ilçemizi de karıştırıyorlar. Ülkemizi ve ilçemizi kana bulamak istiyorlar. Akıttıkları kanın içerisinde kendileri boğulacaktır. Bunun bedelini ağır ödeyecekler. Bu bir Kürt davası ve bölge davası değildir. Tamamen dış güçlerin taşeronluğunu yapıyorlar. Rant üzerinden siyaset yapıyorlar. Bunlara oy veren insanlar bunların arkasından gitmesin. Bunların çocukları Avrupa'da okuyor ancak bizim çocuklarımızın okula gitmemesini istiyorlar. Bu nedenle okulları, hastaneleri, camileri yakıyorlar."

Grup, açıklamanın ardından dağıldı.