Çin'in Yeni Yıl Kutlamaları Bugün Sona Erdi

Çin'in Yeni Yıl Kutlamaları Bugün Sona Erdi

Tayland'ın Başkenti Bangkok'taki Çin Çarşısı'nda, Çinliler'in Domuz Yılı Olarak Kutladığı Yeni Yıl Etkinlikleri Yapıldı. Etkinlikler Bugün Sona Erdi.

Çin'in Yeni Yıl Kutlamaları Bugün Sona Erdi

Tayland'ın başkenti Bangkok'taki Çin Çarşısı'nda, Çinliler'in domuz yılı olarak kutladığı yeni yıl etkinlikleri yapıldı. Etkinlikler bugün sona erdi.

Tayland'da kutlanan Çin yeni yılı dolayısıyla, atalarının Çin olduğu sanılan Tay halkı Çin usulü eğlendi. Tüm halk bugün de Çin rengi olan kırmızı renkte kıyafetler giydi, Çin usulü yemekler yedi. Günün sürprizini ise bir Tay firması olan Milenyum Oto adlı bir şirket yaptı. Distribütörü olduğu aracı tanıtan şirket, Rusya'dan getirdiği 5 modeli Çin kasabası olan Yaowarat bölgesinde yürüttü. Tay halkının ilgisi, otomobillerden çok Rus mankenler üzerindeydi. Etkinlikler çerçevesinde sahnede halkın canlandırdığı ejderhalar yer aldı. Daha sonra sahnede skeçler ve oyunları oynandı. Pirom Siripaiboon adlı Tayland vatandaşı, Çin devletinin Tay Kralı için yaptırdığı beyaz renkli bir aslan heykelini yeni yıl dolayısıyla krala verdiğini, Tay ve Çinliler'in bu organizasyonu beraber yaptıklarını ve Tay halkının bundan çok mutlu olduğunu söyledi. Etkinlikleri izleyen Propat Kanvera ise, bu gibi organizasyonların, iki halk arasında dostluğu arttırdığını, dostlukların ve işbirliğinin artması için bu tür faaliyetlerin düzenlenmesi gerektiğini vurguladı. Bukum Phanchong adlı Taylı bir kadın da, etkinlikleri izlemek üzere kardeşi ile beraber oldukça uzaktan geldiğini ve çok büyük keyif aldığını ifade etti.

Öte yandan, Çin yeni yılı etkinliklerinde çok sayıda turist de bulundu. Avustralyalı John Tottle adlı bir turist, bu tür kutlamaların özellikle Amerika'da olduğunu, ancak Bangkok'taki kutlamaların çok daha eğlenceli olduğunu söyledi.

(KK-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA