Çin'de koronavirüs önlemi: Virüse karşı ilaçlama yapıldı
Haberler » Dünya » Çin'de koronavirüs önlemi: Virüse karşı ilaçlama yapıldı - Haberler

Çin'de koronavirüs önlemi: Virüse karşı ilaçlama yapıldı

Çin'de Vuhan başta olmak üzere birçok noktada koronavirüse karşı ilaçlama yapıldı.

Çin'de koronavirüs önlemi: Virüse karşı ilaçlama yapıldı

Çin'de yeni tip koronavirüsün (Covid-19) ortaya çıktığı Vuhan kenti başta olmak üzere birçok şehirde virüse karşı ilaçlama yapılıyor.

Çin'in Hubey bölgesindeki Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı 1369'a, vaka sayısı ise 60 bin 331'e ulaşırken, Çin'de Vuhan başta olmak üzere birçok noktada virüse karşı ilaçlama yapıldı.

Görüntülerde, ilaçlama araçlarının şehri ilaçladığı ve koruyucu kıyafet giymiş görevlilerin de yaya olarak sokakları ilaçlama işlemini gerçekleştirdiği görülüyor.

Ayrıca, sadece sokakların değil bazı yapıların iç bölümlerinin de bu kapsamda ilaçlandığı görüntülere yansıdı.

KORONAVİRÜS SALGINI

Koronavirüs, ilk olarak Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde 12 'ta tespit edilmişti. Vuhan Belediyesi Sağlık Komisyonu, 31 Aralık'ta kentteki Huanan Deniz Ürünleri Pazarı ile teması bulunan 27 kişide daha "gizemli" hastalığın görüldüğünü açıklamış ve pazarı kapatılmıştı.

Virüsün kısa sürede Vuhan'dan diğer kent ve eyaletlere sıçraması nedeniyle 22 Ocak'tan bu yana başta Vuhan olmak üzere Hubey eyaletine bağlı irili ufaklı 17 kentte toplu ulaşım durduruldu. Kentlerin nüfusu 50 milyonu buluyor.


Haber Videosu

: Çin'de koronavirüs önlemi: Virüse karşı ilaçlama yapıldı

Manşet

Haberler