Çimentaş, Elazığ Çimento Hissesi Toplayacak

Çimentaş, Elazığ Çimento Hissesi Toplayacak

Sermaye Piyasası Kurul'u (SPK), Çimentaş'ın İştiraki Olan Elazığ Çimento'nun Diğer Ortaklarına Ait Paylarını Satın Almak Üzere Çağrıda Bulunma Talebini Kabul Etti.

Çimentaş, Elazığ Çimento Hissesi Toplayacak

-Sermaye Piyasası Kurul'u (SPK), Çimentaş'ın iştiraki olan Elazığ Çimento'nun diğer ortaklarına ait paylarını satın almak üzere çağrıda bulunma talebini kabul etti.

ANKARA(ANKA) -Sermaye Piyasası Kurul'u (SPK), Çimentaş'ın iştiraki olan Elazığ Çimento'nun diğer ortaklarına ait paylarını satın almak üzere çağrıda bulunma talebini kabul etti.

SPK, Çimentaş İzmir Çimento Fabrikası'nın, sermayesinde doğrudan ve dolaylı olarak yüzde 99.46 oranında paya sahip olduğu Elazığ Altınova Çimento Sanayi Ticaret'in diğer ortaklarına ait paylarını satın almak üzere çağrıda bulunma talebini olumlu karşıladı.

Kurul, çağrı fiyatının 1 YKr nominal değerde bir pay için; çağrının başlayacağı günden önceki işgünü Merkez Bankasınca açıklanan gösterge niteliğindeki dolar alış kuru kullanılarak hesaplanan 0.023915 dolar karşılığı veya 0.023915 dolar karşılığının 0.03503 YTL'den az olması halinde 0.03503 YTL olarak belirlenmesine karar verdi.(ANKA)

Kaynak: ANKA