Cimbomlu Taraftarlardan Erken Şampiyonluk Kutlaması

Cimbomlu Taraftarlardan Erken Şampiyonluk Kutlaması

Sivasspor'u Deplasmanda Yenerek Şampiyonluk Yolunda Önemli Bir Avantaj Sağlayan Galatasaray'ın Taraftarları, Taksim Meydanı'nı Şölen Alanına Çevirdi. Taksim Trafiğini Kapatan Sarı Kırmızılı Taraftarlar, Meşaleler Yakıp, Şarkılar Söylediler.

Cimbomlu Taraftarlardan Erken Şampiyonluk Kutlaması

Sivasspor'u deplasmanda yenerek şampiyonluk yolunda önemli bir avantaj sağlayan Galatasaray'ın taraftarları, Taksim Meydanı'nı şölen alanına çevirdi. Taksim trafiğini kapatan sarı kırmızılı taraftarlar, meşaleler yakıp, şarkılar söylediler.

Erken şampiyonluk sevinci yaşayan yüzlerce taraftar, alınan galibiyeti Taksim'de yürüyerek, kutladı. Sivasspor'u yenerek, şampiyonluk yolunda önemli bir adım attıklarını belirten taraftarlar, haftaya Gençlerbirliği Oftaşspor'u yenerek, şampiyon olacaklarını söylediler.

Sivasspor'u deplasmanda 3-5'lik skorla yenen Galatasaray'ın taraftarlarının buluşma noktası her zamanki gibi eğlencenin adresi Taksim Meydanı oldu. Taksim Meydanı'nı araç trafiğine kapatan Cimbomlular, takımları lehine tezahurat yaptılar. Araçlarının üzerine çıkarak eğlenen bazı taraftarlar şarkılar eşliğinde meşaleler yaktı. Zaferin tadını yaşayan sarı kırmızılılar renkli görüntüler oluşturdu. Davullarla zurnalarla halay çeken kızlı erkekli grup, doyasıya eğlendi. Meydanda, sanki sözleşmişcesine toplanan bir grup, İstiklal Caddesi'nden Galatasaray Meydanı'na doğru yürürken, Galatasaray Meydanı'nda toplanan diğer bir grup ise Taksim Meydanı'na doğru yürüdü. Yüzlerce taraftar İstiklal Caddesi'nin ortasında buluşarak, şampiyonluğu kutladılar.

Alınan galibiyet nedeniyle mutlu oldukları gözlenen Cimbomlular, Sivasspor'u deplasmanda yenerek, şampiyonluk yolunda önemli bir adım attıklarını söylediler. Önümüzdeki hafta oynanacak olan Gençlerbirliği Oftaş maçından galibiyetle ayrılacaklarını savunan sarı kırmızılılar, Türkcell Süper Ligi şampiyon olarak tamamlayacaklarını ifade ettiler.

Sivasspor'un bu sene Turkcell Süper Lig'de önemli başarı elde ettiğini belirten Sivasspor taraftarı Burhan Kabaklı, "Hakemlerin maç sonucuna etki eden kararları olmasaydı, ligi farklı bir skorla tamamlayabilirdik. Buna rağmen takımımızın aldığı başarı çok iyiydi'' dedi. Galatasaray'ın bugün Sivasspor'dan daha iyi oynadığını ifade eden Sivasporlu diğer bir taraftar ise Cimbom'un galibiyeti hak ettiğini söyledi.

Galatasaray taraftarlarının İstanbul'un bütün semtlerindeki eğlenceleri devam ederken, taraftarlar Florya'ya gelecek olan futbolcuları bekliyor.

Kaynak: CHA