Çim Hokeyi 1. Salon Balkan Şampiyonası Devam Ediyor

Çim Hokeyi 1. Salon Balkan Şampiyonası, Kuşadası'nda Devam Ediyor.

Çim Hokeyi 1. Salon Balkan Şampiyonası Devam Ediyor

Çim Hokeyi 1. Salon Balkan Şampiyonası, Kuşadası'nda devam ediyor.

Kuşadası Uğur İnan Spor Salonu'nda gerçekleştirilen şampiyonadaki ilk maçında Türkiye Bayan Çim Hokeyi Milli Takımı, Yunanistan'ı 3-0 mağlup etti. Çiğdem'in attığı golle ilk yarıyı 1-0 önde kapatan Ay-yıldızlı takım, ikinci yarada da Semra ve yine Çiğdem ile iki gol daha bularak salondan 3-0 galibiyetle ayrıldı ve şampiyonaya iyi bir başlangıç yaptı.

Şampiyonanın ilk gününde gündüz bölümündeki ilk maçında Romanya'yı 6-4 mağlup ederek şampiyonaya iyi bir başlangıç yapan Türkiye Erkek Çim Hokeyi Milli Takımı ise, ikinci maçında Bulgaristan ile karşılaştı. Bulgaristan karşısında tutunamayan Erkek Çim Hokeyi Milli Takımı, rakibine 8-3 mağlup oldu.

Şampiyonada günün diğer maçlarında erkeklerde Bulgaristan, Makedonya'yı 20-1 mağlup etti. Romanya da, Yunanistan ile 3-3 berabere kaldı. Bayanlarda ise Bulgaristan, Moldova'yı 6-5 mağlup etti.

Bu arada, çim hokeyi dalında Türkiye'de gerçekleştirilen ilk uluslararası organizasyon olan Çim Hokeyi 1. Salon Balkan Şampiyonası maçlarının oynandığı Kuşadası Uğur İnan Spor Salonu'nda çeşitli etkinlikler yapıldı. Aralarında Kuşadası Kaymakamı Mustafa Esen, Kuşadası Emniyet Müdürü Şenol Zeybek ve Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof. Dr. Şükrü Boylu'nun bulunduğu kalabalık bir izleyici topluluğunun katıldığı törende, ADÜ gösteri ekipleri izleyenleri coşturdu.

(ZH-İY-OK-S)

Kaynak: İHA