Çim Biçme Cezası

Muğla'da Bıçaklı Kavgaya Karışan Sabahattin Çimen'e Mahkemede Çim Biçme Cezası Verildi. Çimen, 4 Ay Boyunca Muğla Devlet Hastanesi Bahçesindeki Çimleri Temizleyecek.

Çim Biçme Cezası
27.08.2007 17:45 | Son Güncelleme: 27.08.2007 17:45

Muğla'da bıçaklı kavgaya karışan Sabahattin Çimen'e mahkemede çim biçme cezası verildi. Çimen, 4 ay boyunca Muğla Devlet Hastanesi bahçesindeki çimleri temizleyecek.

Otobüs şoförü olarak çalışan Sabahattin Çimen (45)'in babasına ait çorbacı dükkanında 2 ay önce kavga çıktı. Kavga sırasında Çimen bir kişiyi bacağından bıçakla hafif yaraladı. Daha sonra şehir dışında göreve giden Sabahattin Çimen hakkında Muğla Sulh Ceza Mahkemesinde dava açıldı. Ancak Çimen açılan davaya gitmedi. Bunun üzerine mahkeme heyeti Sabahattin Çimen'i 2,5 ay hapse mahkum etti daha sonra hapis cezasını bir kamu kuruluşunda temizlik cezasına çevirdi.

Mahkeme heyeti, TCK'nın 50/1 maddesinin F fıkrasına göre ceza verdi. Buna göre Sabahattin Çimen 4 ay boyunca Muğla Devlet Hastanesi'nde bahçede çimlerin temizliğini yapacak. Muğla'da bugün cezasını çekmeye başlayan Çimen, sabah 08:00 de işe başlıyor öğle vakti saat 12:00'de işi bırakıyor. Cumartesi ve pazarları çalışmıyor.

CEZAMI ÇEKİYORUM

Sabahattin Çimen, başından geçen olayı şöyle anlattı: "Babama ait çorbacı dükkanında bir tartışma çıktı. Babam 82 yaşında. Gençler üstüne yürüdü. Ben de babamı savundum. Mahkeme 2,5 ay hapis cezası verdi. Daha sonra bu cezayı bir kamu kuruluşunda bahçe temizliğine çevirdi, 4 ay boyunca Muğla Devlet Hastanesi'nde temizlik yapacağım"

(BT-HO-Y)

Kaynak: İHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title