Çıldır Gölü'nün Buz Tutan Yüzeyi, Görenleri Büyülüyor

Çıldır Gölü'nün Buz Tutan Yüzeyi, Görenleri Büyülüyor

Doğu Anadolu Bölgesi'nin ikinci büyük gölü olan Çıldır Gölü'nde yüzeyin buz tutması ortaya kartpostallık görüntüler çıkardı.

Ardahan'da hava sıcaklığının eksi 20 derecelere kadar düşmesi nedeniyle Çıldır Gölü'nün yüzeyi buz tuttu. Cam gibi bir buz tabakasıyla kaplanan gölde kartpostallık görüntüler ortaya çıktı.

GÖLÜN YÜZEYİ TAMAMEN BUZ TUTTU

Ardahan'ın Çıldır ilçesi sınırlarında bulunan 124 bin metrekarelik alanıyla Doğu Anadolu Bölgesi'nin ikinci büyük gölü olan Çıldır Gölü'nün yüzeyi havaların eksi derecelere düşmesiyle tamamen buz tuttu. Karşıdaki dağların bembeyaz karla örtülmesi, altında masmavi buz tutan bir Çıldır Gölü ve birbirini tamamlayan muhteşem manzara tabloyu andırıyor.

GÜN BATIMI GÖRÜLMEYE DEĞER

Göl kıyısında balıkçılık yapan Atalay Uzunkaya, Çıldır Gölü'nde kartpostal gibi fotoğraflar oluşmaya başladığını söyleyerek, "Hemen hemen buz tutmak üzere ve bir hafta içerisinde atlı kızaklarımız da çıkmaya başlar. Yerli ve yabancı turistleri de ağırlamaya başlarız. Bizim burada önemli olan gün batımını çekmek. Gün batımı da zaten baktığın zaman buzun üzerinde böyle yıldız gibi pırıl pırıl görüntüler oluşuyor. Gölde hem balığımızı buzun altından çekeceğiz hem de turlarla buraya gelen turistlerin gün batımını izleyip atlı kızaklarla turlayacaklar. Çıldır Gölü tamamıyla bir doğa harikasıdır" şeklinde konuştu.

İşte Çıldır Gölü'nde ortaya çıkan manzara;