Cihangirliler Parkını Geri İstiyor

Cihangirliler Parkını Geri İstiyor

Beyoğlu Cihangir Semtinde Bulunan Park Alanının Sabahın Erken Saatlerinde Kimliği Belirsiz Kişiler Tarafından Yıkılması Üzerine Mahalle Sakinleri Eylem Yaptı.cihangir Bakraç Sokak ile Sıraselviler Caddesi'nin Birleştiği Köşede Bulunan Park Alanı ve 40 Yıllık Ağaç Sabahın Erken Saatlerinde İstanb...

Cihangirliler Parkını Geri İstiyor

Beyoğlu Cihangir semtinde bulunan park alanının sabahın erken saatlerinde kimliği belirsiz kişiler tarafından yıkılması üzerine mahalle sakinleri eylem yaptı.
Cihangir Bakraç Sokak ile Sıraselviler Caddesi`nin birleştiği köşede bulunan park alanı ve 40 yıllık ağaç sabahın erken saatlerinde İstanbul Büyükşehir Beledidyesi`nden geldiğini iddia eden birileri tarafından iş makinaları ile yıkılarak çakıl taşı döküldü. Uykularından uyanıp parklarını yerinde göremeyen mahalle sakinleri ise Cihangir`de sayılı yeşil alanlardan biri olan belediye parkını kaybetmenin üzüntüsü içinde. İddialara göre olay şöyle gelişti: Sabahın erken saatlerinde iş makinaları ve TIR`larla parka gelen kimliği belirsiz kişiler, parkı yıkmaya başladı. İçinde kırk yıllık ağaçlarında bulunduğu parkı yıkanları gören mahalle sakinleri ve esnaflar olaya müdahale ederek kim olduklarını sordu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi`nden geldiklerini söyleyen kişiler daha sonra gitti. Belediye yetkililerine ulaşan mahalle sakinleri olayı onlara da anlattı. Hemen olay yerine zabıta ekipleri gönderen belediye yetkilileri olaydan haberlerinin olmadığını söyledi. Cihangir Güzelleştirme Derneği Başkanı Selçuk Erdoğmuş ise iki ay süren gönüllü bir çalışma sonucunda parkı, kadın emeğinin değerlendirileceği sergi alanı olarak düşündüklerini söyledi. Erdoğmuş, parkın İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hemen yanında bulunan otoparka 600.000. YTL`ye satıldığını iddia etti. Belediye yetkilileri parkta herhangi bir çalışma yapılmaması için parka görevli bulundurdu.