Cihanbeyli'de Kanal Boyu Islah Çalışmaları

Cihanbeyli'de Kanal Boyu Islah Çalışmaları

21.10.2014 18:45 | Son Güncelleme: 21.10.2014 18:45
Cihanbeyli'de Kanal Boyu Islah Çalışmaları

Konya’nın Cihanbeyli ilçe merkezinden geçen İnsuyu Kanalı’nın Göktepe Mahallesi’nden geçen taşkın su kanalı kısmının ihalesi yapılarak kanal boyu ıslah çalışmalarına başlandı.

Konya'nın Cihanbeyli ilçe merkezinden geçen İnsuyu Kanalı'nın Göktepe Mahallesi'nden geçen taşkın su kanalı kısmının ihalesi yapılarak kanal boyu ıslah çalışmalarına başlandı.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından, 3 etaptan oluşan yaklaşık 3 kilometrelik alan ihale edildi. Başkan Yardımcısı Mehmet Satılmış ve belediye meclis üyeleri ile birlikte incelemelerde bulunan Cihanbeyli Belediye Başkanı Mehmet Kale yetkililerden bilgi aldı. İlçenin estetiğine önem verdiklerini ifade eden Başkan Mehmet Kale, "İlçe merkezimizden geçen İnsuyu Kanalı'nın Göktepe Mahallemizden geçen alanı tehlike ve görüntü kirliliği arz etmektedir. Çalışmalarımız sonucunda bu durumu Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Akyürek'e ifade ettik. Konya Büyükşehir Belediyemizin gündeme almasıyla birlikte ihalesi tamamlanan kanalın en yakın sürede başlamasıyla beraber ilçe merkezimizin görüntü kirliliği de ortadan kalkacak. Girişimleri için Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Akyürek'e teşekkür ediyorum" dedi. - KONYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları (1)
MERVE: cok iyi birsey oldu
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title