Cihan Kameramanı Saldırıya Uğradı

Cihan Kameramanı Saldırıya Uğradı

Cihan Haber Ajansı Kameramanı Murat Kaya, Elmadağ'da Bir Haber Nedeniyle Saldırıya Uğradı. Polis Tarafından Yakalanan Saldırgan İş Yeriyle İlgili Asılsız Haber Yapıldığını İddia Etti.

Cihan Kameramanı Saldırıya Uğradı
08.01.2010 23:37 | Son Güncelleme: 08.01.2010 23:37

Cihan Haber Ajansı kameramanı Murat Kaya, Elmadağ'da bir haber nedeniyle saldırıya uğradı. Polis tarafından yakalanan saldırgan iş yeriyle ilgili asılsız haber yapıldığını iddia etti.

Ankara'nın Elmadağ ilçesinde önceki gün Ahmet Akkuş ve ailesinin zehirlenmesiyle ilgili bir bilgi üzerine haber yapmaya giden Cihan Haber Ajansı kameramanı Murat Kaya, görüntü çektikten sonra Akkuş ve yakınları tarafından tehdit edildi.

Olayla ilgili haber yazdığını ve bir gazetede haberin yayınlandığını belirten Kaya, haber içeriğinde kişiyi rencide edici herhangi bir ifade bulunmadığını kaydetti. Haberin basında yer alması üzerine saldırının gerçekleştiğini belirten Kaya, "İçlerinden tehditli sözler söyleyen iki kişi iş yerime gelerek beni darp etti. Ben de adli mercilere şikayetimi yaptım. Hakkımı arayacağım. Olay basın özgürlüğüne bir saldırıdır." dedi.

Murat Kaya'nın polise yaptığı şikayet üzerine zanlı Ahmet Akkuş ifadesi alınmak üzere Elmadağ İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi. Sağlık muayenesi için emniyetten çıkarılan Akkuş, Kaya'nın iş yeriyle alakalı asılsız haberler yaptığını iddia etti. Akkuş, emniyete geri götürülüşü sırasında basın mensuplarının 'Neden savcılığa şikayet etmediniz. Niye darp ettiniz?' şeklindeki sorularına ise, "İşinize bakın, işinize bakın dedim." şeklinde cevap verdi.

Akkuş'un bir akrabası ise kameraman Murat Kaya'yı telefonla arayarak, karakola gelmesini istedi.

Saldırıya uğrayan Cihan Haber Ajansı kameramanı Murat Kaya, Profesyonel Haber Kameramanları Derneği'nin Görünüm 2008 yarışmasında 'Mucize Kurtuluş' başlıklı haberiyle yılın en iyi haber kameramanı ödülünü almıştı. Kaya haberinde, Elmadağ'da kar yağışı nedeniyle kayan otomobilin altında kalan annenin pusette taşıdığı bebeğini, yakınındaki bir vatandaşa vererek son anda kurtarmasını görüntülemeyi başarmıştı. Kaya'ya ödülünü Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek vermişti. (CİHAN)

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title