Cihan Haber Ajansı Gündemi

Cihan Haber Ajansı Gündemi

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısında hayatını kaybeden Yasin Öcal'ın ailesini ziyaret edecek, Akdağmadeni'nde bayramlaşmaya katılacak, şehit polis Duha Beker'in ailesini ziyaret edecek.

Cihan Haber Ajansı Gündemi

POLİTİKA

-Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısında hayatını kaybeden Yasin Öcal'ın ailesini ziyaret edecek, Akdağmadeni'nde bayramlaşmaya katılacak, şehit polis Duha Beker'in ailesini ziyaret edecek. (10.00-11.00-13.00-Yozgat)

-Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas Kalesi'nde düzenlenecek bayramlaşma törenine katılacak. (14.00-Sivas)

-Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar'ın Dinar, Sandıklı ve Sinanpaşa ilçelerinde bayramlaşma programlarına katılacak. (11.00-14.00-17.00-Afyonkarahisar)

DÜNYA

-ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Gürcistan temaslarına devam ediyor.

-İngiltere'de 7 yıl aradan sonra açıklanan en kapsamlı 2003 Irak Savaşı Ropuru'nun yankıları devam ediyor.

-Suriye ve Irak'taki gelişmeler izleniyor

GÜNCEL

-Giresun'un Alucra ilçesinde ormanlık alana düşen helikopterde hayatını kaybeden 7 kişinin cenazeleri, memleketlerinde düzenlenecek törenlerin ardından toprağa verilecek. (Ankara-Tokat-Erzincan)

SPOR

-EURO2016 Fransa'da son finalist Marsilya'da oynanacak olan Almanya-Fransa maçının ardından belli olacak. (TSİ 22.00-Fransa)

-A Milli Erkek Basketbol Takımı, 2016 Rio Olimpiyat Elemeleri'nin ikinci maçında Filipinler'in başkenti Manila'da Senegal ile karşı karşıya gelecek. (TSİ 13.30-Filipinler)

-Fenerbahçe'de yönetim ve divan kurulu üyeleri ile bazı sporcuların da katılacağı bayramlaşma töreni, Fenerbahçe Dereağzı Faruk Ilgaz Tesisleri'nde yapılacak. (11.00-İstanbul)

-Rio Olimpiyat Oyunları'na hazırlanan A Milli Kadın Basketbol Takımı, 10 günlük kamp ve hazırlık maçları için Slovenya'ya gidecek.

-Fenerbahçe'de Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu ve yeni sezon hazırlıklarına Topuk Yaylası'nda yapılacak çalışmalarla devam edilecek.

-Galatasaray'da yeni sezon hazırlıkları, 2 günlük iznin ardından Florya Metin Oktay Tesisleri'nde yapılacak antrenmanla yeniden başlayacak. (17.00-İstanbul)