Cihan Haber Ajansı Gündemi

Cihan Haber Ajansı Gündemi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, ABD Temasları İzleniyor. Erdoğan, Beyaz Saray'da ABD Başkanı Barack Obama ile Baş Başa Görüşecek. Erdoğan, Willard Intercontinental Hotel'de, ABD'deki Temaslarıyla İlgili Basın Toplantısı Düzenleyecek. Erdoğan, John Hopkins Üniversitesi'nde Konuşacak ve Seta Düşünce Kuruluşunun Programına Katılacak.

Cihan Haber Ajansı Gündemi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, ABD temasları izleniyor. Erdoğan, Beyaz Saray'da ABD Başkanı Barack Obama ile baş başa görüşecek. Erdoğan, Willard Intercontinental Hotel'de, ABD'deki temaslarıyla ilgili basın toplantısı düzenleyecek. Erdoğan, John Hopkins Üniversitesi'nde konuşacak ve SETA düşünce kuruluşunun programına katılacak.

USAK Başkanı Laçiner: DTP Kürtlerin değil birtakım Kürtçülerin temsilcisi (Özel)

Ulusal Stratejik Araştırmalar Kurumu (USAK) Başkanı Sedat Laçiner, DTP'nin Kürtlerin değil birtakım Kürtçülerin temsilcisi olduğunu söyledi. Terör örgütünün hala çok diri olduğuna dikkat çeken Laçiner, DTP'nin arkasına saklanan terör örgütünün arada bir arkadan çıkıp sokak gösterileriyle, ağır tahriklerle devlete bir iki salladığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türk Hava Kurumu Genel Başkanı Osman Yıldırım ve beraberindeki heyeti Çankaya Köşkü'nde kabul edecek. (14.30)

DP Genel İdare Kurulu, Hüsamettin Cindoruk başkanlığında toplanacak. (13.30)

DSP Genel Sekreteri Hasan Erçelebi, meclis ve parti genel merkezinde basın toplantıları yapacak. (11.00)

DTP Eş Başkanları Ahmet Türk ve Emine Ayna, parti genel merkezinde kapatma davası ve gösterilerle ilgili basın toplantısı düzenleyecek (13.30)

Van'da 'Türkiye-İran Sınır İlleri Ekonomik İşbirliği Toplantısı' yapılacak. Toplantıda İran heyetine İran Ankara Büyükelçisi Bahman Hosseinpour, Türkiye heyetine ise Van Valisi Münir Karaloğlu başkanlık edecek. İki gün sürecek toplantıda sınır ticareti, Kapıköy sınır kapısının transit ulaşıma açılması gibi ekonomik sorunlar ile sınır güvenliği masaya yatırılacak.

Şeb-i Arus anma etkinlikleri başlıyor

Hz. Mevlana'nın 736'ıncı Vuslat Yıldönümü uluslararası anma etkinlikleri bugün başlıyor. Etkinlikler, Alaaddin'den Mevlana Müzesi'ne kadar yapılacak sevgi yürüyüşü ile başlayacak. Mevlana Müzesi'ni ziyaretle sürecek olan program çocuk semazenlerin gösterisi ve Gülbang duası ile devam edecek. (13.30/14.30)

Türk Tesisat Mühendisleri Derneği (TTMD), 5 Aralık'ta yürürlüğe giren Binalarda Enerji Performansı (BEP)Yönetmeliği ile ilgili basın toplantısı düzenliyor. (12.30)

Ergenekon ana davasının görülmesine İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edilecek. Davanın bugünkü duruşmasında Danıştay saldırısı sanıklarının savunmalarının alınması bekleniyor. (09.30)

AB dışişleri bakanları Brüksel'de toplanıyor. Bakanlar, 10-11 Aralık'taki AB zirvesine onay için sunulacak genişleme kararlarını ele alacak.

BM İklim Değişimi Zirvesi, Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da başlıyor.

SPOR

İstanbul'da yapılacak Avrupa Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası'nın tanıtım toplantısı Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak bir basın toplantısı yapacak. (11.30)

Şampiyonlar Ligi B Grubu'nda Beşiktaş'a konuk olacak olan Rusya temsilcisi CSKA Moskova kamp yaptığı Antalya'dan İstanbul'a gelecek. CSKA Moskova'nın Teknik Direktörü Leonid Slutskiy, maçın oynanacağı BJK İnönü Stadı'nda bir basın toplantısı düzenleyecek. (13.00/18.00)

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Şampiyonlar Ligi'nin son haftasında konuk edeceği CSKA Moskova maçı öncesinde bir basın toplantısı düzenleyecek. Siyah-beyazlı ekip, maçın son çalışmasını kendi tesislerinde yapacak. (16.00/16.30)

Bank Asya 1. Lig'de 15. hafta Kayseri Erciyesspor - Altay karşılaşmasıyla tamamlanacak. (20.00)

(CİHAN)

Kaynak: CHA