Cihan Aktaş Haberleri

Cihan Aktaş haber, Cihan Aktaş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Cihan Aktaş - 22.07.2016
Fetö'nün Darbe Girişimine Karşı Yazarlardan "Şahitlik Bildirisi"
Şahitlik Bildirisi'nde şu ifadelere yer verildi: "Bizler bu toprakların, tarihe şahitlik eden yazarları olarak, aziz milletimize karşı girişilen darbeyi ve FETÖ'cü darbecileri lanetliyoruz. Tarihe kayıt düşmek ve şahitlik adına millet tarafından seçilmiş Cumhurbaşkanımızın, millet tarafından seçilmiş Başbakanımızın yanında olduğumuzu bütün dünyaya ilan ediyoruz. Bu büyük ülkeye, Türkiye'mize karşı başlatılan işgal girişimini, soylu duruşuyla püskürten aziz Türk Milletini saygıyla selamlıyoruz." Darbe karşıtı bildiriye imza atan bin isimden bazıları şunlar: "Beşir Ayvazoğlu, Ahmet Taşgetiren, Ali Haydar Haksal, Belkıs İbrahimhakkıoğlu, Prof. Dr. Kemal Sayar, Sevinç Çokum, Yusuf Kaplan, Bahadır Yenişehirlioğlu, Sibel Eraslan, Rahim Er, Mürsel Sönmez, Ali Ural, Şule Yüksel Şenler, Mahmut Bıyıklı, İbrahim Tenekeci, Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma, Cahit Koytak, Ahmet Yenilmez, Mehmet Şeker, Nasuhi Güngör, İsmail Güneş, Mehmet Nuri Yardım, Şeref Akbaba, Abdurrahman Şen, Nurettin Durman, Ahmet Kekeç, Ömer Lekesiz, Prof. Dr. Bedri Gencer, Prof. Dr. Abdullah Uçman, Prof. Dr. Sefa Saygılı. Resul Tosun, Prof. Dr. Rıdvan Canım, Hüseyin Akın, Demirhan Kadıoğlu, Turan Kışlakçı, Yavuz Bahadıroğlu,Yıldız Ramazanoğlu, Cihan Aktaş, Bülent Parlak, Zafer Acar, Esra Elönü, Osman Özbahçe, Güray Süngü, Cemal Şakar, Gökhan Akçiçek, İlhami Işık, Dursun Ali Taşçı, Ekrem Kızıltaş, Bestami Yazgan, Doç.
Cihan Aktaş - 17.07.2016
Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler
Yazar Cihan Aktaş, FETÖ'nün darbe girişimine tepki göstererek, "Halk iradesine sahip çıktı ve karanlık odakların emellerine izin vermedi.
Cihan Aktaş - 17.06.2016
Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi Geleneksel İftarı
İftara, İstanbul Kültür ve Turizm İl Müdürü Nedret Apaydın, yazar Mustafa Ruhi Şirin, yazar Cihan Aktaş, yazar Yıldız Ramazanoğlu, yazar Mehmet Nuri Yardım, yazar Bahadır Yenişehirlioğlu, sinema yazarı İhsan Kabil gibi isimler katıldı.
Cihan Aktaş - 01.06.2016
İnebolu Halk Eğitim Merkezi'nde Sergi Açılışı
İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Cihan Aktaş, törende yaptığı konuşmada, Halk Eğitim Müdürlüklerinin yurt genelinde gerek eğitimin tabana yayılması, gerek becerilerin arttırılması konusunda önemli görevler üstlendiğini söyledi.
Cihan Aktaş - 24.05.2016
İnebolu'da 4006 Tübitak Bilim Fuarı
Bilim fuarının açılışına, Belediye Başkanı Engin Uzuner, Milli Eğitim Müdür Vekili Cihan Aktaş, okul müdürleri, öğretmenler ve veliler katıldı.
Cihan Aktaş - 21.05.2016
Hayata Dokun: Yaz, Yönet, Çek" Yarışmasının Ödülleri Sahiplerini Buldu
Kerimoğlu, yarışmanın amacına dair şu ifadeleri kullandı: "Projeyi, gençlerimizin hayata daha yakından bakması, tefekkür etmesi, düşünmesi isteğinden doğdu. Bu proje ile kadim değerlerimizin küçük bir hatırlatmasını yapmak istedik. Çok da ilgi çekmeyen yaşlılık ve engellilik sorunlarına dair bir farkındalık oluşturmak, empati geliştirmek arzusundaydık. Bir diğer yarışmamız ise tarihi yapıların fotoğraflanmasıydı. Gençlerimizi hayata dokunsun istedik." Yarışma sürecinde derneğe destek verenlere minnet duyduklarını belirten Kerimoğlu, Üsküdar Belediyesine, Kaymakamlığına, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne, jüride yer alan Aras Neftçi, Ayşe Böhürler, Cihan Aktaş, Yıldız Ramazanoğlu, Meryem İlayda Atlas, Sevda Noyan, Tülin Tezel, Hilal Korucu ve Olcay Aydemir'e teşekkür etti.
Cihan Aktaş - 17.05.2016
Bozüyük'te Liselerarası Kitap Okuma Yarışması Yapılacak
Yarışmada öğrenciler, komite tarafından belirlenen Aliya İzzetbegoviç'in "Tarihe Tanıklığım", Cihan Aktaş'ın "Duvarsız Odalar", Rasim Özdenören'in "Uyumsuzlar", Selim İleri'nin "Edebiyatımızda Sevdiğim Romanlar Kılavuzu", İhsan Fazlıoğlu'nun, "Sözün Eşiğinde" kitaplarından sorumlu olacak.
Cihan Aktaş - 15.05.2016
İnebolu'da Futsal Turnuvası Sona Erdi
Ödül törenine, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Gökhan Taşkın, Milli Eğitim Müdür vekili Cihan Aktaş, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdür vekili Nermin Acar, AK Parti İlçe Başkanı İsa Karamehmetoğlu ve vatandaşlar katıldı.
Cihan Aktaş - 09.05.2016
İnebolu'da Öğrencilere Bisiklet Dağıtıldı
Törene, İlçe Jandarma Komutanı Gökhan Taşkın, Emniyet Müdür Vekili Necati Akkaya, Milli Eğitim Müdür Vekili Cihan Aktaş, il genel meclis üyesi Özdal Taşçı ve okul müdürleri katıldı.
Cihan Aktaş - 09.05.2016
Adalet ve Merhamet" Temalı Kısa Film Yarışması Ödül Töreni
Danışma kurulunda Prof. Dr. Ali Köse, Recep Kabakçı, Nazif Tunç ve Adnan Erdoğan'ın, ön seçici kurulunda Ferhat Eşsiz, Cihan Aktaş, Bünyamin Yılmaz ve Mustafa Kara'nın, jürisinde Mecid Mecidi, Faysal Soysal, Osman Sınav, Şahin Sisic, Rashid Masharawi, Hasanali Yıldırım ve Mehmet Özgür'ün yer aldığı yarışmada, İran'dan Nafiseh Sadat "There Are No Thieves İn This City/Bu Köyde Hırsız Yok" filmiyle birinci, Türkiye'den Serdal Altun "Uçurtma" filmiyle ikinci, Hasan Kalender "Tecahül-i Arif" filmiyle üçüncü oldu.
Cihan Aktaş - 29.04.2016
Merhamet ve Adalet Uluslararası Kısa Film Yarışması
Aday filmler, İran sineması uzmanı, eleştirmen, yazar Cihan Aktaş, film eleştirmeni Bünyamin Yılmaz, İstanbul Film Festivali'nde, Kalandar Soğuğu ile "En İyi Yönetmen Ödülü" dahil 4 ödül kazanan Mustafa Kara ve yapımcı Ferhat Eşsiz'in yer aldığı kurul tarafından belirlenerek, yarışma jürisine iletildi.
Cihan Aktaş - 26.04.2016
"DİLİYLE Müptela Eden Şair: Furuğ Ferruhzad"
BURSA Büyükşehir Belediyesi, Kültür A.Ş. tarafından İbrahim Paşa Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Şiir Kıraathanesi" etkinliğinde konuk olan mimar, Gazeteci-Yazar Cihan Aktaş, İran'ın 20.
Cihan Aktaş - 24.04.2016
Genç Öncüler Kısa Film Yarışması" Sonuçlandı
Finale kalan filmler, yönetmen Mahmut Fazıl Coşkun, sinema eleştirmeni İhsan Kabil, senarist-yazar Tarık Tufan, yazar Cihan Aktaş ve sinema yazarı-yönetmen Abdulhamit Güler tarafından değerlendirildi.
Cihan Aktaş - 21.04.2016
Genç Öncüler Kısa Film Yarışması
Finale kalan 10 film, yönetmen Mahmut Fazıl Coşkun, sinema eleştirmeni İhsan Kabil, senarist yazar Tarık Tufan, yazar Cihan Aktaş ve sinema yazarı yönetmen Abdulhamit Güler tarafından değerlendirilecek.
Cihan Aktaş - 01.04.2016
Genç Yazarlar Kurultayı" Başladı
Arıcan, tecrübeli yazarların da gençlerin gündemleriyle ilgili fikir sahibi olabileceklerini aktararak, şunları söyledi: "Gençlerimiz yazarlık faaliyetini bu etkinlikte disipline edebilecekler. Heyecanlarına biz de bu etkinlikle ortak olacağız. Dolayısıyla Türkiye'nin dört bir yanından gelen bir grup arkadaşı buluşturmuş oluyoruz. Projeyi her yıl genişleterek, daha fazla kişiye ulaşarak sürdürmeyi düşünüyoruz. Bu kurultayda bir tecrübe ve deneyim paylaşımı yapılmış olacak. İyi niyetlerle yola çıktık. Hayırlı, bereketli sonuçların ortaya çıkacağını umuyoruz." "Gençlerin emekleri, ürünleri zayi oluyor" TYB Şeref Başkanı Mehmet Doğan da, kurultaya Van'dan İzmir'e kadar Türkiye'nin dört bir yanından katılım olduğuna dikkati çekerek, şunları anlattı: "Türkiye'de çok sayıda edebiyata meraklı genç var. Son yıllarda da çok sayıda dergi ve kitap çıkıyor. Buna rağmen genç yazarların tanınırlığı eskisine göre daha zayıf durumda. Bir de ciddi iletişim bombardımanı var. Dolayısıyla gençlerin emekleri, ürünleri zayi oluyor. Biz onları bir araya getirmek istedik. Birbirleriyle tanışmalarını, birbirlerinden yararlanmalarını istiyoruz. Böylece bir başlangıç olmasını talep ediyoruz. Amacımız bu tanışıklığı ilerletmek. Bu kurultayın güzel bir başlangıç olmasını ümit ediyoruz." Yazar Cihan Aktaş, kurultaya davet edildiği için mutluluk duyduğunu ifade ederek, "Kendi gençlik ideallerimle yüzleşme fırsatı verecek bana bu kurultay, öyle umuyorum.
Cihan Aktaş - 21.03.2016
Şehir Tutulması" Konferansı
Mimar ve yazar Cihan Aktaş, Sezai Karakoç Kültür Merkezi'ndeki konferansta, mimarlık eğitimi ve disiplininin kendisi için çok önemli olduğunu söyledi.
Cihan Aktaş - 12.03.2016
Cnr Kitap Fuarı'nda İmza Şenliği
"Ahmet Ümit, Yasin Aktay, İlber Ortaylı yarın CNR'da" Fuarda yarın, İz Yayıncılık'ta Cihan Aktaş, Eda Tezcan, Gülçin Durman, Nilgün Bıyıklı, Senem Gezeroğlu, Hayy Kitap'ta Canan Karatay, Profil Kitap'ta Zeynep Sevde Paksu, Ötüken Neşriyat'ta Hasan Erdem, Nesil Yayınları'nda Bilal İşgören, Yavuz Bahadıroğlu, İnkilab Kitap'ta Süleyman Berk, Şule Yayınları'nda Ali Ural, Naime Erkovan, Sufi Kitap'ta Fatih Çıtlak, Hacamat Mizah dergisinde Emre Bilgiç, Elif Büşra Doğan, Az Yayıncılık'ta Adem Özbay, Alfa-Everest-Kesit Yayınlarında Ahmet Ümit, Parola Yayınları'nda Yasin Aktay, Sufi Kitap'ta İlber Ortaylı kitaplarını imzalayacaklar.
Cihan Aktaş - 02.03.2016
Cnr Kitap Fuarı Engelleri Aşacak
Fuara, imza günleri, okur ve yazar buluşmaları kapsamında, Talha Uğurluel, İskender Pala, Tarık Tufan, Aydın Altay, Kemal Özer, Yıldırım Örer, İbrahim Paşalı, İbrahim Tenekeci, Mustafa Armağan, Sibel Eraslan, Sefa Saygılı, Aysel Uçan, Hasan Aycın, Cemal Şakar, Ahmet Altay, Yavuz Bahadıroğlu, Ali Günvar, Cihan Aktaş, Haydar Ergülen, Şafak Güçlü, Nehir Aydın Gökduman, Muhyiddin Şekur, Aykut Ertuğrul, Sedat Demir, Melek Ç.
Cihan Aktaş - 02.03.2016
Ömer Seyfettin Hikaye Ödülü Cihan Aktaş'a Verildi
Gönen Belediyesi tarafından beşincisi düzenlenen "Ömer Seyfettin Hikaye Ödülü"ne yazar Cihan Aktaş layık görüldü.
Cihan Aktaş - 26.02.2016
28 Şubatçıların Elinde Müntehir Şairlerin Kanı Var"
"28 Şubatta muhafazakar okur yazar takımı sınıfta kaldı" 28 Şubat sürecinde yazar, akademisyen ve bürokratların yaşananlar karşısındaki tepkisizliğine dikkati çeken Aycı, şunları anlattı: "Hatta yarayı derinleştiren ve kanatanlar biraz da bunlar oldu. Sağcılıkla malul bir kesim ise su götürmez bir şekilde darbenin yanında yer aldı. O dönemin yazarlarının, akademisyenlerinin, bürokratlarının üniversitelerdeki, sivil toplum örgütlerindeki, kamudaki tavırlarına bakıldığında, ne kadar 28 Şubatçı oldukları anlaşılır. Şöyle bir çelişki de var, 28 Şubat geçtikten sonra sanki hiçbir şey olmamış gibi darbe karşıtı olanlar da var bunların arasında. Özetle 28 Şubat'ta muhafazakar okur yazar takımı sınıfta kaldı. Halkı demiyorum, halk bildiği gibi yaşar. Bahsettiğim kesim kendilerine 'bildirildiği' gibi yaptı ve yaşadı." Aycı, üniversitelerde başörtülü öğrencilere yapılan muameleye şu sözlerle değindi: "Üniversiteler bir nevi toplama kampı oldu. Bugün hala o görüntüleri gördüğümüzde yüreğimiz sızlıyor. Vicdanımız kanıyor. O başörtülü kızlar uzaydan gelmemişlerdi. Bütün bu yaşananlar edebiyata dahil. Dahil çünkü edebiyat hayattan, yaşadıklarımızdan, tanıklıklarımızdan bağımsız değil." 28 Şubat'ın en sıkıntılı günlerinde direnen edebiyatçılar olduğunu vurgulayan Aycı, o dönem yayımlanan "Patlıcan " mizah dergisinde hicivleri ve şiirleri ile 28 Şubat'a direndiğini, yazdığı şiirlerin bir kısmının "Muhtasar Türkiye Tarihi" kitabında yer aldığını belirterek, "Elbette pek çok yazarımız o dönemde ve daha sonrasında darbeyi konu edindiler. 28 Şubat etkisiyle neredeyse bir külliyat oluştu denebilir. Cihan Aktaş, Yıldız Ramazanoğlu, Fatma Karabıyık Barbarasoğlu'nun başörtüsü zulmüne dair kitaplarını özellikle zikretmek lazım" dedi.
Cihan Aktaş - 20.01.2016
Merhamet ve Adalet" Konulu Film Yarışmasına Başvurular Başladı
Çekmeköy Belediyesi'nin, Hazreti Muhammed'in hayatının farklı yönleriyle bilinmesi için düzenlediği "Merhamet ve Adalet" konulu uluslararası kısa film yarışmasına başvurular başladı. Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, profesyonel ve amatör katılımcılara açık olan yarışmaya 8 Nisan'a kadar eser gönderilebilecek. Jüri başkanlığını "Cennetin Çocukları" filmiyle Oscar'a aday gösterilen İranlı yönetmen Majid Majidi'nin yaptığı yarışmada, Türkiye'den Osman Sınav, Hasanali Yıldırım, Faysal Soysal ve Mehmet Özgür, Bosna Hersek'ten Şahin Sisic ve Filistin'den Rashid Masharawi jüri üyesi olarak yer alacak. Yazar Cihan Aktaş, senarist-yönetmen Elif Eda Karagöz, yapımcı Ferhat Eşsiz ile sinema eleştirmeni Bünyamin Yılmaz da ön seçici kurul üyeleri olarak görev yapacak.
Cihan Aktaş - 14.01.2016
Evsizler" Temalı Kısa Film Yarışması
Aktaş: "Gençler seyrederek okuyor" Yarışma jürisinde yer alan yazar Cihan Aktaş da, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türk toplumumun genel olarak evsizlere ve mağdurlara duyarlı bir toplum olduğuna işaret ederek, "Fakat hatırlamaya ve hatırlatmaya ihtiyacımız var.
Cihan Aktaş - 11.01.2016
Genç Öncüler Kısa Film Yarışması"
Başvuruları başlayan kısa film yarışmasının jürisinde, yönetmen Mahmut Fazıl Coşkun, sinema eleştirmeni İhsan Kabil, senarist, yazar Tarık Tufan, yazar Cihan Aktaş ve sinema yazarı, yönetmen Abdulhamit Güler yer alıyor.
Cihan Aktaş - 27.12.2015
Mustafa Kutlu Özel Programı"
Yazar Cihan Aktaş da Kutlu ile 1983 yılından beri dost olduklarını dile getirerek, "Mustafa Kutlu erkek yazarlarla havadan sudan konuşabilirken, kadın yazarlarla metinleri üzerinden konuşarak, onlara daha farklı davranırdı çünkü o dönem kadın yazarların yüreklendirilmeye çok ihtiyacı vardı" dedi.
Cihan Aktaş - 27.12.2015
Mustafa Kutlu Özel Programı"
Yazar Zengin, Dergah dergisinin ilk sayısında şiirinin yayınlandığını belirterek, şu yorumda bulundu: "Her ay büyük bir titizlikle yıllar boyunca aynı şeyi yapmak hiç kolay değil. Bu yüzden insanların yorulma hakkı var, bu çok normal. Kutlu, derginin tazelenmesi gerektiğini düşünüyor olabilir, Ali Ayçil, Dergah geleneğinden gelen bir insan, orada yetişti ve Kutlu gibi Erzincanlı. Ben normal karşılıyorum fakat biz bu normaliteye değer değerlere, siyasette de dergilerde de bugüne kadar pek rastlamadık." İsmail Kara ve Kutlu gibi Türkiye'nin iki değerli şahsiyetinin Dergah dergisinde aynı odada her gün beraber olduğunu söyleyen Zengin, derginin mektep hüviyetinde sıcak bir ortam olduğunu, Türk edebiyatına yazar kazandırma görevini yerine getiren ana akımlardan biri olduğunu ifade etti.  Etkinlikte konuşan Prof. Dr. Abdullah Uçman, Kutlu'nun edebiyatçı kişiliğinin yanında aynı zamanda bir ressam ve senarist olduğunu vurgulayarak, şunları paylaştı: "Son yıllarda resim yapmayı bıraktı, birçok arkadaşımızda yağlı boya tabloları vardır. Senaryoları var, bir dönem Tanpınar'ın Huzur romanını senaryo haline getirdi. Galiba Metin Erksan ile filmini yapmak istiyorlardı bütçe engelleri dolayısıyla gerçekleşemedi." Yazar Cihan Aktaş, Kutlu ile 1983 yılından beri dost olduklarını dile getirerek, "Mustafa Kutlu erkek yazarlarla havadan sudan konuşabilirken, kadın yazarlarla metinleri üzerinden konuşarak, onlara daha farklı davranırdı çünkü o dönem kadın yazarların yüreklendirilmeye çok ihtiyacı vardı" dedi.
Cihan Aktaş - 11.12.2015
Acılarımdan Yazarak Kurtuldum"
Yazar Kadumi, yazarken kendisini besleyen kaynağın çocukluğu olduğunu söyleyerek, şunları aktardı: "Çocukluğumu yazmıyorum, anı değil elbet ama çocukluğunuzda çektiğiniz fotoğraflar zihninizde depolanıyor. Yazarken onları geri getiriyor, bir duyguyu anlatırken o resimle eşleştiriyorsunuz. Yazdığımız imajlar, metaforlar bence hep çocukluk dönemimizden kaynaklanıyor. Bir benzetme yaparken, o kazıdığınız depodan çıkardığınız resimle eşleştiriyorsunuz. Herkesin yazarken farklı olma sebebinin de bu olduğunu düşünüyorum." Kadumi, 8 buçuk yaşındaki kızına hikaye okurken çocuk hikayesi de yazmaya yöneldiğini dile getirerek, şöyle konuştu: "Kızıma okuduğum hikayelerin genellikle didaktik bir dille yazıldığını fark ettim.. Öğretici, mesaj yüklü, tamam bunların da olması gerekir ama çocuklar pek hoşlanmıyor o didaktik dilden. Kızıma zaman zaman da kendi uydurduğum hikayeleri anlatıyordum ve bunlar onun çok hoşuna gidiyordu. Böylece bende çocuk hikayeleri yazma fikri oluştu. TRT Çocuk'un mülteci çocuklar için Arapça çıkardığı 'TRT Çocuk Kampta' dergisine üç tane çocuk hikayesi yazdım mesela. O çocuklar için hikaye yazmayı çok sevdim, kampa gidip onlarla bir araya gelemedim şu ana kadar, çok da istiyorum fakat henüz buluşmak nasip olmadı." Şule Yayınları'ndan çıkan kitabına dair edebiyat dünyasından güzel tepkiler aldığına vurgu yapan Kadumi, sözlerini "Ali Ural hocam bir öykümü Mustafa Kutlu'ya götürmemi istedi, ben de götürdüm ve bana 'Güzel, devam et' dedi. Senai Demirci, Yıldız Ramazanoğlu ve Cihan Aktaş'tan da çok güzel şeyler duydum.
Cihan Aktaş - 14.11.2015
İstanbul Kitap Fuarı Girişinde İzdiham
Anadolu Ajansının (AA) global iletişim ortaklığıyla düzenlenen 34. Uluslararası Kitap Fuarı'na, haftasonunun da etkisiyle kitapseverler çok yoğun ilgi gösterdi.  TÜYAP ve Türkiye Yayıncılar Birliği iş birliğiyle düzenlenen fuara, metrobüsle ulaşan vatandaşlar, metrobüsün 'Beylikdüzü Son Durak'taki üstgeçidinde meydana gelen kalabalık nedeniyle izdiham oluşunca, karşıdan karşıya geçmek için araç yolunu kullandı. Yoldaki yaya yoğunluğu trafiğin kilitlenmesine sebep oldu.  Fuarın giriş kapılarında da kalabalık nedeniyle uzun kuyruklar oluştu.  Yarın sona erecek fuarda bugün, aralarında Ali Ural, Ahmet Nesin, Ali Nesin, Ahmet Telli, Ataol Behramoğlu, Furkan Çalışkan, Ayşe Kulin, Cihan Aktaş, Doğu Perinçek, Bülent Ata, Ergun Göknel, Füsun Önal, Gülse Birsel, Gülten Dayıoğlu, Halit Ertuğrul, Halit Kıvanç, Hanefi Avcı, Hıfzı Topuz, İbrahim Tenekeci, İskender Pala, İsmail Kılıçarslan, İlker Başbuğ, İsmail Beşikci, Murathan Mungan, Nazan Bekiroğlu, Nihat Behram, Nihat Genç, Sunay Akın, Tarık Tufan ve Üstün Dökmen'in de bulunduğu çok sayıda yazar, okurlarıyla buluşacak.
Cihan Aktaş - 14.11.2015
34. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı
Aralarında, İbrahim Tenekeci, Ali Ural, Ahmet Nesin, Ali Nesin, Ahmet Telli, İsmail Kılıçarslan, Ataol Behramoğlu, Ayşe Kulin, Doğu Perinçek, Ergun Göknel, Füsun Önal, Gülse Birsel, Gülten Dayıoğlu, Halit Kıvanç, Hanefi Avcı, Hıfzı Topuz, İskender Pala, İlker Başbuğ, Nazan Bekiroğlu, Halit Ertuğrul, İsmail Beşikci, Tarık Tufan, Murathan Mungan, Nihat Behram, Cihan Aktaş, Nihat Genç, Sunay Akın ve Üstün Dökmen'in de bulunduğu çok sayıda yazar, kitaplarını imzalayacak.
Cihan Aktaş - 02.11.2015
Bizim Ateistimiz Allahsız Değildir"
Gültekin, edebiyat dergilerinin fikir çevreleriyle, kültürel mecralar tarihiyle, kültürüyle, Allah'la barışık olduğu müddetçe, çok kıymetli eserler ortaya koyacağını belirterek, şöyle konuştu: "Bir yazar, alim, bir Ömer Karaoğlu bestesi, beni gerçekten heyecanlandırmışsa, Murat Güzel, Güray Süngü muhteşem yazılar yazıyorsa, Mehmet Aycı'nın 'İki Yüz' kitabı bir harikaysa, Suavi Kemal Yazgıç harika işler çıkartıyorsa, Erdal Çakır'ın çok iyi şiirleri varsa, bunlarla ilgili yazılar yazmak gerektiğini düşünüyorum. CF Dergisi'nde bunu yapıyoruz, yapacağız. Bunu yaparken bir kısım gruplarla, kliklerle kendimizi sınırlandırmayacağız." Asım Gültekin, derginin yeni sayısındaki isimlere de değinerek, Ahmet Sadreddin Öztürk, Fatih Ali Baz, Lütfi Arslan, Seyfettin Ünlü, Mehmet Aycı, Mürsel Sönmez, Cihan Aktaş ile söyleşi, Gülçin Durman, Yunus Emre Özsaray, Selçuk Küpçük, Samed Karagöz, İbrahim Şamil, Hüseyin Rahmi Göktaş, Eyüp Sami Yavaş, Nurdan Gültekin, Taner Yüncüoğlu, Aykut Nasip, Murat Güzel, Güray Süngü, Bülent Ata, Hayriye Kış, Ahmet Altay, İsmail Özen, Turan Dertli, Zeki Bulduk, Mustafa Nezihi Pesen, Ahmet Kesgin, Mustafa Balcı, Otacı Zahter, Yüksel Bayram, Salih Kılınç, Asım Gültekin, Zeki Dursun, Erol Erdoğan, Hasan Aycın, Eyüp Sami, Ertuğrul Fındık, Cımbızcı Cafer, Sinan Özyurt, Mevlüt Uğurlu, Merve Bayram ve Erdal Çakır'ın yer aldığını söyledi.
Cihan Aktaş - 28.10.2015
Alemlere Rahmet Kısa Film Yarışması"
Derviş Zaim'in jüri başkanı olacağı yarışmada, Cihan Aktaş, Nurten Sancak, Ümit Meriç, Bülent Ata, Gökdemir İhsan, Gökhan Yorgancıgil ve Mehmet Kaman katılan filmleri değerlendirecek.
Cihan Aktaş - 21.10.2015
Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce, İstanbulda
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın hazırlattığı, "Türk Mimarisinde İz Bırakanlar" adlı kitapta 85 önemli mimarın eserleri ve biyografileri, 95 yazar tarafından kaleme alındı. Bir yıllık çalışma sonucunda hazırlatılan kitapların yayın kurulunda Cihan Aktaş, Ahmet Bozkurt, M.
Cihan Aktaş - 02.10.2015
Sultanbeyli Kitap Fuarı'na Yoğun İlgi
Sultanbeyli 1'inci Kitap Fuarı, üçüncü gününde de yoğun ilgi gördü. Üç gün boyunca farklı yazarlarla söyleşi imkanı bulan kitapseverler, Mustafa Armağan ve Cihan Aktaş ile tanışma fırsatı buldu.
Cihan Aktaş - 20.08.2015
Futbol: Spor Toto 3. Lig
Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu'ndan yapılan açıklamaya göre, 3. Lig gruplarında ilk hafta müsabakalarını idare adecek hakemler şunlar: 1. Grup ---------- 23 Ağustos Pazar: 16.30 Birlik Nakliyat Düzyurtspor-Turgutluspor: Cihat Çelikdağ 16.30 Arsinspor-Tire 1922: Gökhan Özbulut 17.00 Erzin Belediyespor-Gölbaşıspor: Veli Ersin Bıçak 17.00 Düzcespor-Zonguldak Kömürspor: İlker Güneş 17.00 Kırıkhanspor-Cizrespor: Oğuz Kaan Turan 17.30 Bursa Nilüferspor-Kozan Belediyespor: Ulaş Ayduran 17.30 Kızılcabölükspor-Tekirdağspor: Emre Kargın 17.30 Silivrispor-Altay: Murat Orhan 19.00 Büyükşehir Belediye Erzurumspor-Yeşil Bursa: Şahin Berker   2. Grup ----------  23 Ağustos Pazar: 16.30 Zara Belediyespor-Ofspor: Salih Salar 17.00 Adliyespor-Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor: Cihan Aydın 17.00 Etimesgut Belediyespor-Diyarbekirspor: Hasan Ertuğan 17.30 Manisa Büyükşehir Belediyespor-Sancaktepe Belediyespor: Hüseyin Yıldırım 17.30 Kemerspor 2003-Gaziosmanpaşa: Ali Adıgüzel 17.30 Sultanbeyli Belediyespor-Ayvalıkgücü Belediyespor: Ömer Tolga Güldibi 17.30 Orhangazispor-Denizli Büyükşehir Belediyespor: Burak Olcar 17.30 Bodrum Belediyesi Bodrumspor-Derincespor: Gökçen Öztürk 18.00 Sakaryaspor-Yomraspor: Ahmet Aslan   3. Grup ---------- 22 Ağustos Cumartesi: 17.30 Gölcükspor-Darıca Gençlerbirliği: Tolga Şinoforoğlu 23 Ağustos Pazar: 16.30 24 Erzincanspor-Körfez İskenderunspor: Alpaslan Şen 16.30 Bayburt Grup Özel İdare-Beylerbeyi: Yakup Bakır 16.30 Batman Petrolspor-Sandıklıspor: Mehmet Şükrü Közcü 16.30 Van Büyükşehir Belediyespor-TKİ Tavşanlı Linyitspor: Niyazi İzgören 17.00 Kastamonuspor 1966-Manavgatspor: Gökhan Esen 17.00 Çorum Belediyespor-Dersimspor: Veli Karakaya 17.30 Bergama Belediyespor-Dardanelspor: Cihan Aktaş 17.
Cihan Aktaş - 16.06.2015
Senarist Yazar Ayşe Şasa Anıldı
Yazar Cihan Aktaş ise Şasa'nın yeri doldurulamaz önemli bir dost olduğunu ifade ederek, "Ayşe Şasa'nın temsil ettiği çok şey var.
Cihan Aktaş - 15.04.2015
Cihan Aktaş: Sokaklar Eğitim Alanıdır
Şehir Tutulması geçtiğimiz günlerde yayımlanan Yazar Cihan Aktaş, Zeytinburnu Belediyesi'nin düzenlediği Kültür ve Kadın Sohbetleri söyleşisinde kadının kültür inşasındaki yeri üzerine konuştu.
Cihan Aktaş - 26.03.2015
Siirt Kitap Fuarına Hazırlanıyor
Bahçelievler Mahallesi'nde açılacak fuar alanında stant kurma çalışmalarının devam ettiğinin belirtildiği açıklamada, şunlar kaydedildi: "Bölgenin en önemli kültürel etkinliği olarak anılan fuar, Siirt ve çevre illerdeki okuyucuların ve öğrencilerin heyecanla beklediği yazar okur buluşmalarına da ev sahipliği yapacak. Rasim Özdenören, Yasin Aktay, Bejan Matur, Ruşen Çakır, Muhsin Kızılkaya, İhsan Süreyya Sırma, Mustafa Armağan, Cihan Aktaş, İsmail Kılıçarslan, Selahattin Yusuf, Ahmet Turgut, Fadime Özkan, Fahri Aral, Tarık Tufan, Bahadır Yenişehirlioğlu ve Coşkun Aral fuar kapsamında okuyucusuyla bir araya gelecek ve kitaplarını imzalayacaklar.
Cihan Aktaş - 26.03.2015
Siirt'te 2. Kitap Fuarı Düzenlenecek
Siirt Valiliği tarafından ilki geçen yıl yapılan kitap fuarına bu yıl 80 yayınevi ve 16 yazar katılacak. Siirt Valiliği'nden konu ile ilgili yapılan açıklamada, 2. kitap fuarına Rasim Özdenören, Yasin Aktay, Bejan Matur, Ruşen Çakır, Muhsin Kızılkaya, İhsan Süreyya Sırma, Mustafa Armağan, Cihan Aktaş, İsmail Kılıçarslan, Selahattin Yusuf, Ahmet Turgut, Fadime Özkan, Fahri Aral, Tarık Tufan, Bahadır Yenişehirlioğlu ve Coşkun Aral'ın fuarda okuyucularıyla söyleşi etkinliklerinde bir araya geleceği belirtildi.
Cihan Aktaş - 14.02.2015
Milli Eğitim Bakanı Avcı Açıklaması
Avcı, "Editörlerinizden rica ediyorum, bu yazarlarımızın isimlerini kamuoyuna duyursunlar lütfen. Nuri Pakdil, İhsan Süreyya Sırma, Banu Avar, Ahmet Ümit, İsmail Kılıçarslan, Haydar Ergülen, Mustafa Armağan, Erhan Afyoncu, Caner Taslaman, Kemal Sayar, Tuna Kiremitçi, Mario Levi, Ahmet Taşgetiren, Sibel Eraslan, Tarık Tufan, İskender Pala, Yavuz Bahadıroğlu, Bülent Parlak, Beşir Ayvazoğlu, Murat Menteş, Bejan Matur, Mehmed Niyazi, Cihan Aktaş, İbrahim Tenekeci.
Cihan Aktaş - 29.11.2014
2. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali Sona Erdi
Altın Küre Başkan Yardımcısı Lorenzo Soria'nın juri başkanı olduğu festivalde, Ivana Chubbuck, Sam French, Yasmine Golchan, Semir Aslanyürek, Amy Fox, Carol L. Dysinger, Bora Gökşingöl, Cihan Aktaş, Coşkun Çokyiğit, Hamid Aydın, İlksen Başarır, Omar Metwally, Kristina Krepela, Mick Casale, Prakas Sharma, Tarık Tufan, Abdurrahman Öner, Ferhat Aslan jüri üyesi olarak yer aldı.
Cihan Aktaş - 17.11.2014
Derviş Zaim Caferpaşa Kültür Merkezi'nde
Ünlü yönetmen, Cihan Aktaş ve Suat Koçer'in sinemayla ilgili sorularını cevaplandırdı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Cihan Aktaş Haberleri | Cihan Aktaş Kimdir - Haberler - Sayfa 6 - Cihan Aktaş haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Cihan Aktaş kimdir, hayatı ve biyografisi. 8. Edebiyat Mevsimi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 26.7.2021 09:03:27. #1.16#

title