Cihan Aktaş Haberleri

Cihan Aktaş haber, Cihan Aktaş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Cihan Aktaş - 10.05.2017
2. Genç Öncüler Kısa Film Yarışması" Sonuçlandı
Sosyal sorumluluğun gereğini yerine getirmeye gayret ettiklerinin altını çizen Özcan, şunları kaydetti: "Problemli olarak gördüğümüz konularda farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlediğimiz projemizi, amacına uygun olarak devam ettirmek en büyük isteklerimizden biri. Toplumun en temel yapı taşı olan aile, tarihin en eski örgütlü yapısıdır. İlk insanla birlikte aile kurumu meydana gelmiş, nesilden nesile intikal ederek ve değişik şekiller alarak günümüze kadar ulaşmıştır. Etkisi ve önemi asla kaybolmamış bir sistem, yapı ve kurumdur aile." Yarışmaya yapılan 60 başvuru, İhsan Kabil başkanlığında, Emre Konuk, Cihan Aktaş, Abdulhamit Güler, İsmail Kılıçarslan ve Dilek Karataş'tan oluşan jüri tarafından değerlendirildi.
Cihan Aktaş - 05.05.2017
Yazar İskender Pala'dan Gençlere 'Beni Tarihe Gömün' Öğüdü
Genç edebiyatçılar ile usta edebiyatçıların bulaşması hedeflenen "Haliç Genç Edebiyat Günleri" etkinliğinin 3'üncüsünü 9 Mayıs tarihine kadar sürecek. Etkinliğe, Cihan Aktaş, Feyza Hepçilingirler, Mehmet Kurtoğlu, Osman Konuk, Nergihan Yeşilyurt, Mustafa Melih Erdoğan, Muhammed Cemal Ünal, Hüseyin Tophan, Yeşim Monus, Ahmet Sadrettin, Demet Şahin, Emre Ergin, Hasan Harmancı isimli yazarlar katılacak.
Cihan Aktaş - 05.05.2017
Haliç Genç Edebiyat Günleri"
9 Mayıs'a kadar sürecek olan etkinlikte, şiire, öyküye, romana ve denemeye dair paneller düzenlenecek, genç yazarların, Cihan Aktaş, Osman Konuk, Feyza Hepçilingirler ve Mehmet Kurtoğlu gibi yazarlarla bir araya gelmesi sağlanacak.
Cihan Aktaş - 29.04.2017
Edeb-i Hayat sınavı gerçekleştirildi
ÖDÜL VERİLECEK Dereceye giren yarışma birincisi öğrenciye teşvik amacıyla 3 tam altın, ikinciye 2 tam altın, üçüncüye 1 tam altın ödülü verilecek. Yarışmanın dördüncüsü öğrenciye Sait Faik Abasıyanık Jüri Özel Ödülü (1 Çeyrek Altın), beşinciye Ömer Seyfettin Jüri Özel Ödülü (1 Çeyrek Altın), altıncı ve yedinciye Cahit Zarifoğlu Jüri Özel Ödülü (1 Çeyrek Altın), sekizinciye Sebahattin Ali Jüri Özel Ödülü (1 Çeyrek Altın), dokuzuncuya Cemal Şakar Jüri Özel Ödülü (1 Çeyrek Altın), onuncuya ise Cihan Aktaş Jüri Özel Ödülü (1 Çeyrek Altın) ödülleri verilecek.
Cihan Aktaş - 14.04.2017
Halk Oylamasına Doğru
Programa, Karayolları 15. Bölge Müdürü Hüsamettin Özendi, AK Parti İlçe Başkanı İsa Karamehmetoğlu, İl Genel Meclis Üyesi Özdal Taşçı, Karayolları 152. Şube Şefi Selçuk Kısmet, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Cihan Aktaş ve karayolları personeli katıldı.
Cihan Aktaş - 28.03.2017
Huzurevinde Eğlence Programı
Programa, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Gökhan Taşkın, İlçe Emniyet Müdür Vekili Emre Yener, Müftü Abdullah Bora, Milli Eğitim Müdürü Cihan Aktaş, Özel İdare Müdürü Tuncay Sönmezışık, AK Parti İlçe Başkanı İsa Karamehmetoğlu ile kurum personeli katıldı.
Cihan Aktaş - 17.03.2017
Kaymakam Atasoy, Şehit Aileleri ve Gazileri Ziyaret Etti
Atasoy'a, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Gökhan Taşkın, Askerlik Şubesi Başkanı Teğmen Oğuzhan Dolgun, İlçe Müftüsü Abdullah Bora, Milli Eğitim Müdürü Cihan Aktaş, İlçe Özel İdare Müdürü Tuncay Sönmezışık, İlçe Yazı İşleri Müdürü Akif Esgel eşlik etti.
Cihan Aktaş - 17.03.2017
İnebolu'da Halk Buluşması
Toplantıya, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Gökhan Taşkın, Emniyet Müdür Vekili Emre Yener, Liman Başkanı Ergün Kayalı, Özel İdare Müdürü Tuncay Sönmezışık, Müftü Abdullah Bora, Milli Eğitim Müdürü Cihan Aktaş, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Yusuf Birden ve vatandaşlar katıldı.
Cihan Aktaş - 08.03.2017
Sinemada Milli Duruş Mesut Uçakan" Paneli
Eyüp Kültür Sanat Merkezi'nde, Suat Köçer'in yöneteceği panele konuşmacı olarak, İhsan Kabil, Nazif Tunç ve Cihan Aktaş katılacak.
Cihan Aktaş - 07.03.2017
Belgesel Film Atölyesi" 15 Mart'ta Başlayacak
Yönetmen Derviş Zaim ile belgesel yapımcısı Rıdvan Akar'ın katılacağı programda ayrıca sosyolog Doç. Dr. Alev Erkilet, gazeteci-yazar Cihan Aktaş, yazar Lütfi Bergen ve Sebahattin Öktem, senarist Tarık Tufan, gazeteci-yazar Nazım Alpman ve gazeteci Suat Köçer de yer alacak.
Cihan Aktaş - 18.02.2017
3'üncü Üsküdar Kitap Fuarı'na Yoğun İlgi Hafta Sonu da Sürüyor
2 binden fazla imza günü düzenlenmesi planlanan fuarda bugün, Cihan Aktaş, Beşir Ayvazoğlu, Salih Özçelik, Ömer Ekinci, Sibel Erarslan, Şakir Diclehan, Adem Turan, Gül Tanrıverdi, Yusuf Asal, Erdal Çakıcıoğlu, Yunus Coşkun gibi bir çok isim okuyucularıyla buluşacak.
Cihan Aktaş - 08.02.2017
Edeb-i Hayat Okumalarında kitaplar dağıtılmaya başlandı
DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLER Dereceye giren yarışma birincisi öğrenciye 3 tam altın, ikinciye 2 tam altın, üçüncüye 1 tam altın ödülü verilecek. Yarışmanın dördüncüsü öğrenciye Sait Faik Abasıyanık Jüri Özel Ödülü(1 Çeyrek Altın), beşinciye Ömer Seyfettin Jüri Özel Ödülü(1 Çeyrek Altın), altıncı ve yedinciye Cahit Zarifoğlu Jüri Özel Ödülü(1 Çeyrek Altın), sekizinciye Sebahattin Ali Jüri Özel Ödülü(1 Çeyrek Altın), dokuzuncuya Cemal Şakar Jüri Özel Ödülü(1 Çeyrek Altın), onuncuya ise Cihan Aktaş Jüri Özel Ödülü(1 Çeyrek Altın) ödülleri verilecek.
Cihan Aktaş - 06.01.2017
Ağrı'da "Bir Konu Bir Konuk" Projesi
Yılın ilk konuğunun yazar Sibel Eraslan olduğunu anımsatan Bulut, "Proje kapsamında İhsan Süreyya Sırma, Ardan Zentürk, Abdurrahman Dilipak, Yıldız Ramazanoğlu ve Cihan Aktaş gibi önemli isimler de ilerleyen aylarda Ağrı'ya gelecek.
Cihan Aktaş - 10.12.2016
3. Necip Fazıl Ödülleri
Törende 5 farklı dalda 6 şair, yazar, hikayeci, mütefekkir ve ilim adamına ödüllerinin takdim edileceğini ifade eden Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Şiir alanında 'Mesele sözün ağızdan çıkması değil, onun kalpte hasıl ettiği titreşimdir, muhayyilede bıraktığı kalıcı izdir. Başka türlü inmez bir imge hayalin bahçesine' diyerek 50 yıldır kelimelerin kilidini açan, eskilerin ırmak gibi şairlerinin peşinde bir ömür geçiren Şair Ebubekir Eroğlu'nu tebrik ediyorum. Fikir ve araştırma alanında ödüle layık görülen Yaşar Çağbayır'ı huzurlarınızda tebrik ediyorum. Üstat Necip Fazıl, 'Dilden daha büyük, dilden daha aziz, dilden daha gerçek, dilden daha müdafalı vatan olmadığını' ifade eder. Yaşar Çağbayır Hocamızın gayretlerinin bu aziz vatanın korunması, emanetin yeni nesillere daha zengin bir şekilde teslim edilmesi noktasında çok büyük katkıları olacağına inanıyorum. Bu vesileyle Hocamızın 310 bin kelimeden oluşan 10 ciltlik muhteşem eserini yeniden yayınlayan TİKA'ya da teşekkür ediyorum. Hikaye ve roman alanında ise eserleriyle kültür, düşünce ve edebiyat hayatımızda şimdiden kendine münhasır yer edinen Cihan Aktaş Hanımefendi'yi görüyoruz.
Cihan Aktaş - 02.12.2016
Necip Fazıl Ödülleri" 10 Aralık'ta Sahiplerini Bulacak
"Şiir Ödülü"nün, şair Ebubekir Eroğlu, "Fikir ve Araştırma Ödülü"nün Yaşar Çağbayır, "Hikaye ve Roman Ödülü"nün yazar Cihan Aktaş'a verileceği tören, 10 Aralık günü saat 19.
Cihan Aktaş - 25.11.2016
8. Edebiyat Mevsimi"
Yazar Cihan Aktaş, "Strateji yoksunluğu, oyuna gelme, uzun vadeli planlar gerçekleştirmeme ve bunları sorgulayanların ise linç edilmesi gibi bir süreç var." dedi.
Cihan Aktaş - 23.11.2016
24 Kasım Öğretmenler Günü
Ziyaretlere, İlçe Emniyet Müdürü Erdin Aydemir ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Cihan Aktaş da katıldı.
Cihan Aktaş - 19.11.2016
8. İstanbul Edebiyat Festivali"
Yazar Üstün İnanç'ın onur konuğu olduğu festivale; İskender Pala, Beşir Ayvazoğlu, Yusuf Kaplan, Hüseyin Su, Selçuk Küpçük, Nurettin Durman, Ahmet Yenilmez, Turan Koç, Mustafa Özçelik, Ali Ural, Mehmet Doğan, Ali Haydar Haksal, İsmail Kılıçarslan, Musa Kazım Arıcan, Ali Şükrü Çoruk, Abdulkadir Emeksiz, Gazi Sabri Ünal, Hayati Develi, Fatih Andı, Turgay Güler, Leyla İpekçi, Bedri Gencer, Bedir Acar, İhsan Kabil, Cihan Aktaş, Sibel Eraslan, Turgay Güler, Mehmet Çelik, Celal Fedai, Ali Emre ve Abdullah Harmancı'nın da aralarında yer aldığı isimler katılacak.
Cihan Aktaş - 05.11.2016
Yazarlar, Kahramanmaraş'ta Okuyucularıyla Buluştu
Türkiyelilerin okumadığı yönündeki eleştirilere değinen Yalsızuçanlar, şu düşüncelerini dile getirdi: "Çeyrek yüzyıldan beri Türkiye'nin okumadığı şeklinde veriler öne sürülür, ben hep bunun aksini savunurum. Bizim milletimizin kitapla ilişkisi başka milletlere benzemez. Yahya Kemal'in 'Türkler Viyana'ya kadar nasıl gittiler?" sorusuna karşı "Mesnevi okuyup, pilav yiyerek' şeklinde bir cevabı vardır. Anadolu'da kimsenin ölçümleyemediği bir okur kitlesi var." "Kahramanmaraş'ta edebiyat ve hayat iç içe" Cihan Aktaş ise, fuara her yıl katıldığını, insanların fuara sadece kitap almak için değil, aynı zamanda yazarlarla tanışıp, yazmayla ilgili bilgi almak için geldiğini vurguladı.
Cihan Aktaş - 29.10.2016
Genç Yönetmenler Sertifikalarını Aldı
Usta isimler öğrencilerle birlikte oldu Öğrenciler, eğitimler boyunca düzenlenen seminerlerde, Derviş Zaim, Ümit Ünal, Semir Aslanyürek, Burçak Evren, Yücel Arzen, Cihan Aktaş, Görkem Yeltan, Ege Ellidokuzoğlu, Elif Eda Karagöz, Ayşe Nur Gençalp, Elif Taşdemir, Salih Temiz, Özgür Öner ve Koray Demir gibi sinema sektörünün önemli isimleriyle buluşma şansı da elde etti.
Cihan Aktaş - 28.10.2016
Eyüp Film Akademisi" İlk Mezunlarını Verdi
Programda sertifika alan isimler şöyle: "Ali Demirtaş, Ayşe Nur Fidan, Azize Maden, Berat Seyda Karataş, Okan Çelik, Ümit Bal, Zehra Nur Çakmak, Zeynep Büşra Demir, Zeynep Oluz, Zeynep Özel, Büşra Sertkaya, Dilara Ayalan, Dilara Özoğlu, Dinara Kdyrmayera, Ebru Serdaroğlu, Fatma Nur Güldalı, Gönül Durmaz, Mert Adatepe, Meryem Sena Metin, Mesut Kağan Yıldıran, Okan Çelik, Orhan Vidinli, Sedef Kocaoğlu, Sefa Bakış ve Taneem Ali." Yerel yönetimler bazında Türkiye'nin ilk uzun dönemli, uygulamalı, ekipman, stüdyo ve teknik desteği olan Eyüp Film Akademisi projesinde öğrenciler eğitimin yanında düzenlenen seminerlerde, Derviş Zaim, Ümit Ünal, Semir Aslanyürek, Burçak Evren, Yücel Arzen, Cihan Aktaş ve Görkem Yeltan gibi sinema sektörünün önemli isimleriyle buluşma şansı da elde etti.
Cihan Aktaş - 07.10.2016
Star Gazetesi 2016 Necip Fazıl Ödülleri" Açıklandı
Ödülleri açıklayan yazar Beşir Ayvazoğlu, "Şiir Ödülü"ne şair Ebubekir Eroğlu, "Fikir ve Araştırma Ödülü"ne Yaşar Çağbayır, "Hikaye ve Roman Ödülü"ne yazar Cihan Aktaş'ın layık görüldüğünü söyledi.
Cihan Aktaş - 09.08.2016
İnebolu Milli Eğitim Müdürlüğüne Aktaş Getirildi
İnebolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine İsmetpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Cihan Aktaş getirildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Cihan Aktaş Haberleri | Cihan Aktaş Kimdir - Haberler - Sayfa 5 - Cihan Aktaş haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Cihan Aktaş kimdir, hayatı ve biyografisi. 30 Kişiye 7 Aylık Ücretsiz Sinema Eğitimi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 26.7.2021 06:32:27. #1.16#

title