Çığ Faciasında Ölenlerin Sayısı Netleşti: 10 Ölü - Haberler
Haberi Paylaş

Çığ Faciasında Ölenlerin Sayısı Netleşti: 10 Ölü

ANKA - Haberler | Güncel
Çığ Faciasında Ölenlerin Sayısı Netleşti: 10 Ölü

Gümüşhane'nin Torul ilçesi Zigana Dağı bölgesinde meydana gelen çığ faciasında yaşamını yitirenlerin sayısı ve isimleri netleşti.

Gümüşhane'nin Torul ilçesi Zigana Dağı bölgesinde meydana gelen çığ faciasında yaşamını yitirenlerin sayısı ve isimleri netleşti. Faciada 10 kişi yaşamını yitirirken, 7 kişi sağ kurtuldu. Sağ kurtulan 2 kişinin tedavisi sürüyor.

Olayla ilgili soruşturmayı sürdüren Gümüşhane Cumhuriyet Başsavcısı Abidin Bozkan, olayda yaşamını yitirenlerin sayısını 10 olarak tespit etti. Çığ altında kalan Burçak Sevim, Davut Akdeniz, Erhan Terzi, Özlem Timurcuoğlu, Hüseyin Karaosmanoğlu, Gülhanım Piyale, Yasemin Aktaş, Hasan Ali İsoğlu ve Dursun İnan olay yerinde hayatını kaybederken Hüsniye Sarıbıyık ise tedavi gördüğü Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi'nde yaşamını yitirdi.

Çığ altından çıkarılan Rahmi Keleş'in Farabi Hastanesi'nde, Yonca Yılmaz'ın ise Maçka Devlet Hastanesi'nde tedavisinin sürüyor. Grupta bulunan Elmas Aykaç, Ural Ayar, Hasan Anahar, Hasan Çiftçi ve Emel Şimşek ise çığ altında kalmayarak olaydan fazla etkilenmediler. (ANKA)

(İG/BÜN)

ANKA - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title