Çifte Cinayetin Zanlıları Yakalandı
Haberler » Güncel » Çifte Cinayetin Zanlıları Yakalandı - Haber

Çifte Cinayetin Zanlıları Yakalandı

Gaziantep'te Dayısı ve Dayısıyla İlişki Yaşadığı Öne Sürülen Sevgilisini Öldürdüğü İddiasıyla Aranan Zanlılar Yakalandı.

Çifte Cinayetin Zanlıları Yakalandı

GAZİANTEP'te dayısı ve dayısıyla ilişki yaşadığı öne sürülen sevgilisini öldürdüğü iddiasıyla aranan katil zanlısı ile çifte cinayete yardım etmekten aranan ölen kadının kardeşi yakalandı.

31 Ekim 2010'da Onat Kutlar Mahallesi'ndeki evde sabah 05.00 sıralarında meydana gelen olayda işsiz Kadir Çelik, iddiaya göre 23 yaşındaki sevgilisi Yeliz A. ile ilişkisi olduğunu öğrendiği dayısı 44 yaşındaki Şıh Salih Çelik'i tabancayla ateş ederek öldürüp, kaçmıştı. Bu olaydan yaklaşık 16 saat sonra Ereğli- Karapınar karayolu 25'nci kilometresinde Akören Köyü yakınında da Yeliz A.'nın cesedi bulunmuştu.

Her iki cinayetle ilgili soruşturmayı sürdüren güvenlik güçleri, bir yakınının evine giden Kadir Çelik ve 17 yaşındaki Y. A.'yı yakaladı. Sorgulanan Kadir Çelik, polis verdiği ifadede suçlamaları reddedip, cinayetleri Y.A.'nın işlediğini öne sürdü. Y.A. ise olayla bir ilgisinin olmadığını, her iki cinayetin sorumlusunun Kadir Çelik olduğunu iddia etti.

Zanlılar yapılan işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

Kaynak: DHA

Manşet

Haberler