Çiçek: "Türkiye Seçim Yılına Girdi"

Çiçek: "Türkiye Seçim Yılına Girdi"

Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Türkiye'nin Seçim Yılına Girdiğini Belirterek, "AK Parti Dışında İstikrarı Sağlayacak Parti Yoktur. Hiç Kimsenin Ben Halep'te 40 Arşın Atladım, Burada da Atlarım Tarzında Bir İddianın Sahibi Olmasına Gerek Yoktur" Dedi.

Çiçek:

Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Türkiye'nin seçim yılına girdiğini belirterek, ''AK Parti dışında istikrarı sağlayacak parti yoktur. Hiç kimsenin ben Halep'te 40 arşın atladım, burada da atlarım tarzında bir iddianın sahibi olmasına gerek yoktur'' dedi.

Bakan Çiçek, Yozgat'ta yaptığı konuşmada, gelecek bir yıllık sürecin hem Türkiye için hem de AK Parti için önemli olduğunu belirterek, AK Parti'nin, felsefesinin, liderinin, iddialarının, önceliklerinin farklı olduğunu vurguladı. Çiçek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

''Böyle olduğumuz içindir ki, millet 3 Kasım seçimlerinde bizi iktidara getirdi. Bizde o günden bu güne gece gündüz demeden, sizlerle birlikte, teşkilatlarımızla, meclis gurubumuzla, genel merkezimizle birlikte vatandaşın bize verdiği bu emaneti en iyi şekilde değerlendirmeye, Türkiye'yi düne nazaran bugün daha iyi bir noktaya getirmeye çalıştık.''

Türkiye'nin seçim yılına girdiğini kaydeden Cemil Çiçek, konuşmasını şöyle tamamladı:

''Şu anda bir değerlendirme yaptığınızda, şu an Türkiye'de AK Parti'nin dışında istikrarı sağlayacak bir parti yoktur, olması da mümkün değildir. Çünkü eski bilgilerle eski yöntemlerle, eski siyaset anlayışlarıyla sorunları çözmenin imkanı yoktur. Dolayısıyla AK Parti'nin dışındaki partiler eski yöntemi, eski usulü, eski üslubu, eski anlayışı temsil ediyorlar ve bunların hepsi de ya tek başına veya kıyıdan köşeden iktidar olmuş partilerdir. Yani hiç kimsenin 'ben Halep'te 40 arşın atladım burada da atlarım' tarzında bir iddianın sahibi olmasına gerek yok. Çünkü bunların hepsi ya tek başına veya birlikte iktidar oldukları için neyi ne kadar yaptıklarını, bu millet biliyor, arşivler bunu gösteriyor.''