Çiçek: MHP'nin Önerisi Yetersiz

Çiçek: MHP'nin Önerisi Yetersiz

Hükümet Sözcüsü ve Devlet Bakanı Cemil Çiçek, türbanın üniversitelerde serbest bırakılması konusunda MHP'nin getirdi önerinin anayasa hukukçuları tarafından eksik bulunduğunu belirtti.

Çiçek: MHP'nin Önerisi Yetersiz

Hükümet Sözcüsü ve Devlet Bakanı Cemil Çiçek, türbanın üniversitelerde serbest bırakılması konusunda MHP'nin getirdi önerinin anayasa hukukçuları tarafından eksik bulunduğunu belirtti. Çiçek, "Bir şey yapacaksak sorunu çözmüş olmamız gerekir. Bu tür bir düzenleme sorunu çözmüyor. O zaman üzerinde oturup çalışılması gerekir" dedi. Çiçek, söz konusu değişikliğin anayasa değişikliği gerektirdiği ve bunun da hükümetin görev alanına girmediğini kaydetti.

Hükümet Sözcüsü ve Devlet Bakanı Cemil Çiçek, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından basın toplantısı düzenledi.

Çiçek, 301. madde değişikliğiyle ilgili düzenlemenin de gelecek hafta Meclis gündemine gelebileceğini ifade etti. Çiçek, konuyu çok fazla gündemde tutmak istemediklerini söyledi.

Bakan Çiçek, toplantıda istihdam paketinin de gündeme geldiğini belirtti. Çiçek, paketin Ekonomi Koordinasyon Kurulu'nda da son bir defa daha değerlendirildikten sonra açıklanacağını kaydetti. (ANKA)

(SÜRECEK)

Kaynak: ANKA