Çiçek: "İmralı'ya Uzman Heyet Gönderdik"

Çiçek: "İmralı'ya Uzman Heyet Gönderdik"

Adalet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, Terör Örgütü Elebaşının Sağlık Durumuyla İlgili Ortaya Atılan İddiaların Yalan Olduğunu Belirterek, Bugün İmralı Cezaevi'ne 3 Kişilik Uzman Doktor Heyeti Gönderildidiğini Açıkladı.

Çiçek:

Adalet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, terör örgütü elebaşının sağlık durumuyla ilgili ortaya atılan iddiaların yalan olduğunu belirterek, bugün İmralı Cezaevi'ne 3 kişilik uzman doktor heyeti gönderildidiğini açıkladı.

Çiçek, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından terör örgütü elebaşının zehirlendiğine ilişkin iddialarla ilgili soruları yanıtladı. Çiçek, "Terörist başının yeniden yargılanması konusu AB Konseyinin Delegeler Komitesi gündeminden düşmüştür. Türkiye bu noktada önemli bir başarıyı elde etmiştir. Tabiatıyla gündemden düşünce, yeni bir gündem çıkarmak lazım. O zaman da böyle bir yalana başvurmuşlardır. Bu kesinlikle yalandır. Türkiye Cumhuriyeti devleti bu yollara tenezzül edecek bir devlet değildir. Eğer Türkiye bunu çıkar yol olarak düşünmüş olsaydı bugünü beklemezdi. Geçmişte bunları da yapabilirdi. Ama bunların hiçbirisine bu devlet tenezzül etmemiştir. Çünkü bu devlet bir hukuk devletidir" dedi.

Çiçek, dışarıdan bu konunun gündemde tutulmaya çalışıldığını belirterek, "Biz Türkiye aleyhine bu yalanların istismar edilmemesi için bugün öğle saatlerinde bir profesörün başkanlığında 3 kişilik uzman bir heyet gönderdik. Gerekli incelemeleri yapıyor. Yarın, öteki gün vardıkları sonucu kamuoyuna aktaracağız" diye konuştu.

Çiçek, giden heyetin bu işin uzmanları olduğunu, heyette toksikoloji profesörü, bir dahiliyeci ve bir de psikiyatrist bulunduğunu bildirdi. Çiçek, incelemeyi süratle yaptırdıklarını vurgulayarak, "Yalancının mumu da yatsıya kadar yanar. Bu hafta sonuna kadar bu yalanı ortaya çıkarmış olacağız" diye konuştu.

Çiçek, Bakanlar Kurulu toplantısında "Küresel Isınma" konusunun da ele alındığını, Tarım ve Köyişleri, Çevre ve Orman ve Enerji ve Tabii Kaynaklar bakanlıklarının oluşturduğu komisyonun çök yönlü ortak çalışma yaptıklarını ifade etti.

Çiçek, toplantıda, Irak'la ilgili gelişmelerin ve iç politik konuların da ele alındığını söyledi.