Cıca Uzmanları Türkiye'de Toplanacak

Cıca Uzmanları Türkiye'de Toplanacak

Asya'da İşbirliği ve Güven Arttırıcı Önlemler Konferansı (Cıca) Çerçevesinde, Türkiye'nin Ev Sahipliğinde 31 Ocak-1 Şubat Günlerinde "Yeni Sınama ve Tehditler" Konulu Uzmanlar Toplantısı Düzenlenek.

Cıca Uzmanları Türkiye'de Toplanacak

Asya'da İşbirliği ve Güven Arttırıcı Önlemler Konferansı (CICA) çerçevesinde, Türkiye'nin ev sahipliğinde 31 Ocak-1 Şubat günlerinde "Yeni Sınama ve Tehditler" konulu uzmanlar toplantısı düzenlenek.

Türkiye'nin CICA Güven Arttırıcı Önlemler Kataloğu'nun uygulanması çalışmaları çerçevesinde üstlenmiş olduğu koordinatörlük görevi kapsamında düzenlediği toplantıya CICA üyesi 18 ülke ve 6 gözlemci ülke delegelerinin yanı sıra, uluslararası örgütler ile Türkiye'deki ilgili kurum ve kuruluşlardan konuşmacılar katılacak.

Toplantıda, "yeni sınama ve tehditler" konusunun, "sınırların kontrolü ve yönetimi", "polis işleri", "terörizm" ve "kaçakçılık" olmak üzere toplam dört alt başlık halinde ele alınması öngörülüyor.

CICA'ya şu anda Türkiye'nin yanı sıra Afganistan, Azerbaycan, Çin Halk Cumhuriyeti, Mısır, Hindistan, İran, Tayland, İsrail, Kazakistan, Kırgızistan, Moğolistan, Pakistan, Filistin Yönetimi, Rusya Federasyonu, Tacikistan, Güney Kore ve Özbekistan üye.

Kaynak: AA