CIA'nın Yeni Başkanı Petraeus, İlk Ziyareti Ankara'ya Yapıyor

CIA'nın Yeni Başkanı Petraeus, İlk Ziyareti Ankara'ya Yapıyor

CIA'nın Yeni Başkanı Petraeus, İlk Ziyareti Ankara'ya Yapıyor
ANKA - Haberler | Güncel

ABD Senatosu tarafından Amerikan Merkezi Haberalma Teşkilatı Başkanlığı'na atanması onanan Orgeneral David Petraeus, ilk ziyaretini Türkiye'ye yapıyor.

ABD Senatosu tarafından Amerikan Merkezi Haberalma Teşkilatı(CIA) Başkanlığı'na atanması onanan Orgeneral David Petraeus, ilk ziyaretini Türkiye'ye yapıyor ABD Senatosu tarafından Amerikan Merkezi Haberalma Teşkilatı(CIA) Başkanlığı'na atanması onanan Orgeneral David Petraeus, ilk ziyaretini Türkiye'ye yapıyor.

Daha önce de Afganistan'daki ABD ve NATO güçlerinin komutanlığını yapan 58 yaşındaki Petraeus, göreve atanmasından 15 gün sonra ilk ziyaretini Ankara'ya yapacak.

Bugün akşam saatlerinde Ankara Esenboğa Havalimanı'nda olacağı öğrenilen Petraeus, ABD Başkanı Barack Obama tarafından Temmuz ayının ilk günlerinde CIA Başkanlığına aday gösterilmiş ve Senato bu atamayı onamıştı.

CIA'in eski başkanı Leon Panetta ise emekliye ayrılan Robert Gates'in yerine, ABD'nin Savunma Bakanı olmuştu. Petraeus'un güvenlik gerekçesiyle ziyaretinin ayrıntıları gizlenirken, süpriz ziyaretin yarın(Salı) tamamlanacağı öğrenildi. - Ankara

Kaynak: ANKA

Manşet Haberler

title