Churchill Haberleri

Churchill haber, Churchill son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Churchill - 11.9.2020
Son dakika... Londra'daki Extinction Rebellion protestolarında 680 kişi gözaltına alındı
İngiltere'de başkent Londra başta olmak üzere birçok kentte 1 Eylül'den bu yana Extinction Rebellion adlı çevreci grup tarafından eylemler düzenleniyor. Londra polisi tarafından yapılan açıklamada, 1 Eylül'den bu yana Extinction Rebellion protestoları sırasından 680 kişinin gözaltına alındığı aktarıldı. Polis, 1 kişinin ise dünkü protestolar sırasında eski Başbakan Winston Churchill'in heykelinin altına "bir ırkçı" ifadesi yazdığı gerekçesi ile gözaltına alındığını açıkladı.
Churchill - 10.9.2020
Churchill'in heykelinin kaidesine yeniden "ırkçı" ifadesi yazıldı
Çevreci grup Extinction Rebellion'ın gösterileri sırasında, eski İngiltere Başbakanı Winston Churchill'in heykelinin kaidesine "bir ırkçı" ifadesi yazıldı.
Churchill - 6.9.2020
ABD'de polisin öldürdüğü siyahi Amerikalı Taylor için protesto düzenlendi
Göstericiler, Louisville'deki bir parktan 3 kilometre yürüyerek 146. Kentucky derbisinin yapıldığı Churchill Downs Hipodromu'nun kapılarına geldi.
Churchill - 27.8.2020
Son dakika haber! Enerjide dışa bağımlılık güvenlik ve dış politika meselesidir
Enerji güvenliği tartışmaları üzerine devletlerin dış politika inşa etmeleri Birinci Dünya Savaşı'na kadar dayanır. Winston Churchill Birinci Dünya Savaşı öncesinde "İngiltere olarak ne bir kaynağa ne bir devlete ne de bir bölgeye bağımlılığımız olabilir.
Churchill - 26.8.2020
Doğu Akdeniz'de deniz eğitimleri icra edildi
Paylaşımda, TCG Barbaros fırkateyni ve TCG Burgazada korveti ile ABD muhribi USS Winston S. Churchill tarafından Doğu Akdeniz'de deniz eğitimleri gerçekleştirildiği kaydedildi.
Churchill - 25.8.2020
ABD ve Yunanistan'dan ortak tatbikat
Yunanistan Genelkurmay Başkanlığı (GEETHA), Girit Adası'nın güneyinde ABD-Yunanistan tarafından gerçekleştirilen ortak tatbikata ilişkin görüntüleri paylaştı. Açıklamada, tatbikata Yunanistan'dan fırkateyn, F-16 jetler ve çok sayıda denizaltının katıldığı bildirilirken, ABD'den USS Winston S. Churchill savaş gemisi ve helikopterlerin eşlik ettiği kaydedildi.
Churchill - 25.8.2020
British Museum, köle tüccarı kurucusunun büstünü kaldırdı
Ayrıca Başbakan Winston Churchill'in Londra'da Parlamento Meydanı'nda bulunan heykelinin kaidesine "Bir ırkçıydı" yazılmıştı.
Churchill - 25.8.2020
Son dakika... ABD ve Yunanistan Girit'in güneyinde ortak askeri tatbikat düzenledi
Girit Adası'nın güneyindeki deniz alanında düzenlenen tatbikata Yunanistan'dan, "Egeon" fırkateyni, 214 tipi denizaltı ve altı F-16 uçağı ile katılırken, ABD tarafından ise USS Winston S. Churchill savaş gemisi ve helikopterlerin iştirak ettiği aktarıldı.
Churchill - 14.8.2020
Varşova Muharebesi: Çağdaş ve özgür Avrupa'nın en önemli yıldönümlerinden biri
Polonya-Bolşevik savaşı sadece büyük orduların çatışmaları, toplumun olağanüstü mücadelesi ya da komutanların stratejik dehasıyla ilgili değildi. Aynı zamanda istihbarat servisleri arasında da bir mücadele vardı; yani şifreler, akıl ve zeka gücü de bu savaşta önemli rol oynadı. Varşova Savaşı'nın gizli cephesinin en büyük kahramanı ise Sovyet şifrelerini kıran Polonya askeri istihbarat subayı Jan Kowalewski'ydi. Polonya'nın harekat stratejisini oluşturmak için gereken temel bilgilerin alınmasına yardımcı olan onun çalışmalarıydı. Bu gizli kahraman 1920'de Sovyetlerin Avrupa'ya yönelik saldırılarının durdurulmasında da çok önemli bir rol oynadı. Ayrıca o, İkinci Dünya Savaşı sırasında Londra'da bulunan sürgündeki Polonya hükümeti tarafından tasarlanan ve İtalya, Romanya ve Macaristan'ı Mihver güçleriyle ittifaktan çekerek Müttefiklerin Balkanlar'ı işgalini hazırlayacak olan Tripod Hareketi'nin de önemli bir figürüydü. Ne yazık ki Stalin'in baskısı altında olan Roosevelt, Winston Churchill tarafından zorlanan Balkanlar'a inme planından vazgeçti.
Churchill - 9.8.2020
Haftanın tarihine bakış
1941- ABD Başkanı Franklin Roosevelt ve İngiltere Başbakanı Winston Churchill, Atlantik Sözleşmesi'ni yayımladı.
Churchill - 30.7.2020
Japonya'da 75 yıldır dinmeyen acı: Hiroshima ve Nagasaki
Felakete adım adım ABD'nin Japonya'ya karşı nükleer silaha ilk kez başvurmasıyla sonlanan süreç, Japonya'nın savaştan çekilmeyi reddetmesiyle başladı. Japonya, 10 Temmuz 1945'te Almanya'nın Potsdam kentinde müttefiklerin o dönem liderleri ABD Başkanı Harry Truman, Sovyet lider Josef Stalin ve İngiltere Başbakanı Churchill'in de katıldığı toplantıya Soyvetler Birliği aracılığı ile bir elçi göndermek istedi, ancak müttefikler bunu reddetti.
Churchill - 26.7.2020
Haftanın tarihine bakış
1945- II. Dünya Savaşı sonrası Avrupasına yön vermek için Potsdam'da bir araya gelen ABD Başkanı Harry Truman, İngiltere Başbakanı Winston Churchill ve Sovyetler Birliği Devlet Başkanı Joseph Stalin, görüşmelerini tamamladı.
Churchill - 30.6.2020
Ankara'daki büyükelçiler salgın sonrası küresel sistemi değerlendirdi
Yerhov, salgınla mücadelenin bir araya gelerek yapılması gerektiğini vurgulayarak şöyle devam etti: "BM ve ajansları farklı sorunlara çözüm bulmak için kuruldu. Bu kurumların kaldırılması bütün üyelerin çıkarlarını tehdit edecektir. Reformların ve BM'nin iyileştirilmesi her zaman gündemimizdedir. BM Güvenlik Konseyi de dahil olmak üzere uluslararası kurumlara farklı ulusların ve farklı grupların da katılımı sağlanmalıdır. Dünya elbette 5'ten büyüktür ama dünya 193'ten de büyüktür. Asıl büyük soru, temsil edilemeyenleri nasıl temsil edeceğiz, sesi duyulmayanların sesini nasıl duyuracağız olmalı." İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott da eski Başbakan Winston Churchill'in "İyi bir krizin boşa gitmesine asla izin vermeyin.
Churchill - 28.6.2020
Haftanın tarihine bakış
1945 - İngiltere'yi II. Dünya Savaşı'nda zafere götüren Winston Churchill seçimi kaybedince başbakanlıktan ayrıldı.
Churchill - 20.6.2020
İngiltere'deki ırkçılık karşıtı gösteriler dördüncü haftasında devam etti
Polisle sık sık çatışma yaşanan gösterilerde, çok sayıda protestocu gözaltına alınırken onlarca polis de yaralanmıştı. Ayrıca Bristol kentinde bir köle tacirinin heykeli yıkılmış ve Londra'da eski Başbakan Winston Churchill heykeline "Bir ırkçıydı" yazılmıştı.
Churchill - 18.6.2020
Londra'da eski Başbakan Churchill'in heykelinin koruması kaldırıldı
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un Londra ziyareti öncesi, ırkçılık karşıtı göstericilerin zarar verdiği İngiltere'nin eski Başbakanı Winston Churchill'in heykelinin koruması kaldırıldı.
Churchill - 13.6.2020
Londra'da aşırı sağ ve ırkçılık karşıtı göstericiler arasında çatışma çıktı
Heykeller korumaya alındı Protestolar sırasında Bristol kentinde bir köle tacirinin heykelinin yıkılmasının ardından başkent Londra'da bulunan, aralarında ırkçı ifadeler kullandığı bilinen eski Başbakan Winston Churchill'in heykelinin de bulunduğu 10'dan fazla heykel metal plakalarla çevrilerek korumaya alınmıştı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Churchill Haberleri | Churchill Kimdir - Haberler - Churchill haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Churchill kimdir, hayatı ve biyografisi. Koronavirüs: İtalya ve İngiltere arasında 'salgın döneminde özgürlük' polemiği.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.9.2020 18:28:04. #1.15#
title