Gençlerbirliği, Christoph Daum'u Teknik Direktörlüğe Getirmeyi Düşünüyor

Gençlerbirliği, Türk futbolseverlerin yakından tanıdığı Christoph Daum'u takımın başına getirmek için görüşmelere başladı.

Gençlerbirliği, Christoph Daum'u Teknik Direktörlüğe Getirmeyi Düşünüyor

Türk futbolseverlerin yakından tanıdığı Alman teknik adam Christoph Daum'un Türkiye'ye dönme ihtimali belirdi. Son olarak Romanya Milli Takımı'nı çalıştıran ve olaylı şekilde görevine son verilen Daum'un çok kısa bir süre içerisinde tekrar Süper Lig'de boy göstereceği ortaya çıktı.

Fenerbahçe (2) ve Beşiktaş (1) kariyerine toplam 3 şampiyonluk sığdıran Alman teknik adamla ilk temasın gerçekleştiği de ortaya çıktı. Yöneticilerin, Daum'la telefonda ilk konuşmayı yaptığı kısa bir süre içerisinde ise daha detaylı bir şekilde telekonferans gerçekleştirileceği ifade edildi.

"TÜRKİYE BENİM İKİNCİ VATANIM"

Romanya Milli Takımı'ndan ayrıldıktan sonra zaman zaman Almanya'da dinlenen, çoğunlukla ise İspanya'nın Mallorca kentine giden Daum'la yurt dışında görüşüleceği bildirildi. Daum'un, yapılan ilk telefon görüşmesinde, "Türkiye benim ikinci vatanım. Orada olmaktan her zaman mutluluk duydum" diyerek, teklife sıcak yaklaştığı bildiriliyor. Telekonferans ile yapılacak görüşmede genel şartlarda uzlaşma sağlanması halinde, İspanya'da yüz yüze görüşmenin gerçekleşeceği ifade ediliyor.

GENÇLERBİRLİĞİ'NDE DAUM KARARI

Mesut Bakkal yönetiminde de Süper Lig'in alt sıralarından kurtulamayan Gençlerbirliği, bu sezon takımı emanet edeceği 3. teknik adam (Ümit Özat-Mesut Bakkal) konusunda oldukça titiz. Bu nedenle hem Türkiye'yi tanıyan hem de fazlaca yıpranmış yerli teknik adamlara uzak durmaya çalışan Gençler'in ikinci adayı da tanıdık bir isim.

BİR DİĞER ADAY İSE PROSINECKI

O teknik direktör ise Robert Prosineçki... Daha önce Kayserispor'la başarılı işler yapan Hırvat teknik adamla da ilk temas sağlandı. Daum'la yapılacak görüşmelerde önemli bir mesafe kat edilemezse, Robert Prosineçki ile el sıkışılmaya çalışılacak. Görünen o ki Süper Lig'de teknik adam borsasında yine çok hareketli günler yaşanacak.

(Fanatik)

Kaynak: Skorer