CHP'ye Hakem Vekil - Haberler
Haberi Paylaş

CHP'ye Hakem Vekil

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel
CHP'ye Hakem Vekil

Selçuk Dereli Milletvekili Olma Kararı Aldı.

22 yıllık spor yaşantısını noktalayan FIFA kokartlı eski hakem Selçuk Dereli, Cumhuriyet Halk Partisi'nden Mersin milletvekili aday adayı oldu.

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Genel Başkanlığı(TFFHGD) da yapan Dereli, FIFA'nın gözde hakemlerinden olduğu dönemde düdüğünü asmıştı. 22 yıldır futbol ile ilgilenen Dereli, türkü söylemesi ve saz çalması gibi bir çok değişik yönü ile de tanınıyor.

Futbol sahalarında yıllardır düdük çalan ve kararlara hükmeden Dereli artık siyasete girerek, Türkiye için alınacak kararlara imza atma hedefinde...ü

Selçuk Dereli Kimdir?

İlk ve orta öğrenimini Mersin'de, Üniversite eğitimini Adana Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor bölümünde tamamlayarak, Beden eğitimi öğretmeni olmuştur. İçelspor ve Mersin Camsporda futbol oynadı.

19 Eylül 1993 tarihinde, BAL liginde oynanan Mersin İdman Yurdu - Konyaspor maçıyla futbol hakemliğine başladı. Süper lig hakemliğine Erzincan Bölgesinde yükseldi.

Süper ligde yönettiği ilk maçı 26 Eylül 1999 Antalyaspor A.Ş. - Adanaspor A.Ş. maçıdır. Şimdi Ankara Bölgesi hakemidir. 2003 yılında FIFA hakemliğine başlamıştır. İki yıl UEFA'nın yetenekli hakem programına katılmış ve bitirmiştir. Türkiye Faal Futbol Hakemleri Derneği'nin başkanıdır.

Evli ve iki kız çocuğu babası

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500